مجسمه علی و نینو

مجسمه علی و نینو در باتومی گرجستان را از دست ندهید

19/10/1398
گرجستان

گرجستان در شمال شرقی ترکیه در بین دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد. این کشور زیبا با ترکیه، روسیه، ارمنستان و آذربایجان در همسایگی است. نمی توان به قطعیت گفت که این کشور، آسیایی است یا اروپایی!

باتومی شهری بندری است در کنار دریای سیاه که دومین فرودگاه بزرگ گرجستان را در بردارد. برای آشنایی بیشتر با تور باتومی با سالیان سفر همراه باشید.

مجسمه علی و نینو در باتومی گرجستان


مجسمه علی و نینو ارتفاعی در حدود 7 متر دارد که برای ساخت آن از فولاد ضد زنگ استفاده کرده اند و به قدری زیباست که همه با دیدنشان شگفت زده می شوند. این دو مجسمه عشق به سمت یکدیگر به آرامی حرکت می کنند، به گونه ای که این دو مجسمه ابتدا از هم جدا هستند و دوباره به طور آهسته به هم نزدیک می شوند و یکدیگر را به آغوش می کشند.

این اثر هنری تندیسی از مظهر دوستی میان دو کشور گرجستان و آذربایجان نیز شناخته شده که برخی از مردم نیز معتقدند مفهوم این مجسمه وحدت بین قاره آسیا و اروپا می باشد.

مجسمه علی و نینو هر 10 دقیقه یک بار به صورت خودکار حرکتشان را تکرار می کنند و تصویری از عشق و جدایی را در حرکات خود به نمایش می گذارند.

این تندیس زیبا با استفاده از مدرن ترین تکنولوژی ساخته شده و با نور های متنوع منظره زیبایی را به نمایش گذاشته است. جالبه بدانید که توسط یک کامپیوتر نورپردای های مجسمه ها تغییر رنگ می دهند و جلوه زیبایی را در شب پدیدار می کنند. شک نکنید که با دیدن این مجسمه های خیره کننده، غرق لذت و شادی می شوید و احساس خوبی به شما دست می دهد.

داستان عشق زیبای تندیس علی و نینو در باتومی را بدانید

تمام گردشگرانی که برای انجام انواع تفریحات وارد این شهر می شوند، مشتاقانه به دیدن این دو مجسمه می آیند. تا نه تنها از حرکت و نورپردازی زیبای آن ها دیدن کنند بلکه داستان زندگی این دو نفر را هم بشوند. بسیاری از این گردشگران و افراد، به این مجسمه ها، جادوی وصال لقب داده اند. مجسمه عشق در کنار اسکله باتومی قرار دارد.

مجسمه علی و نینو در باتومی

مجسمه علی و نینو را یک معمار و نقاش گرجی با نام تامارا کِوِه سیتادزه ساخته است.

ساخت این دو مجسمه از رمانی به نام علی و نیکو نوشته ی کوربان سعید الهام گرفته است. این رمان محبوب به 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده که داستان پسری مسلمان به اسم علی و اهل آذربایجان است که عاشق دختری مسیحی به نام نینو از گرجستان می شود.

این دو به نحوی عاشق یکدیگر می ‌شوند، ولی با مخالفت های خانواده به خاطر اختلافات مذهبی روبرو هستند و متاسفانه نمی‌توانند باهم ازدواج کنند و بخاطر جداییشان از هم، دق می‌کنند.

سال ۲۰۱۶ فیلمی از این رمان ساخته می شود که آخر داستان متفاوتی دارد؛ به گونه ای که علی وقتی با مخالفت خانواده روبرو می شود، به جنگ می رود و با کشته شدنش در جنگ به داستان عشقشان پایان می دهد.

آدرس مجسمه علی و نینو

پارکی ساحلی به نام میراکل با منظره چشم نواز از امواج و غروب زیبای خورشید در کنار دریای سیاه لنگر خود را به آب انداخته که با مجسمه های عشق خود نمایی می کند.

همه ساله در پارک میراکل کنسرت های یادواره، موسیقی و فستیوال های گوناگون برگزار می شود که لذت بردن از آن ها در کنار تندیس های عشق و دریای خروشان و تور ارزان باتومی خالی از لطف نیست.

این پارک همچنین در نزدیکی بهترین هتل های باتومی قرار دارند که با رزرو تور باتومی می توانید در آن ها اقامتی رویایی داشته باشید.

زمانی که وارد شهر باتومی می شوید، برای رسیدن به خط ساحلی شهر، باید ابتدا به سمت خیابان روستاویلی بروید و در آخر وارد خیابان گوگهباشویلی (Gogebashvili) شوید. پس از تقاطع دایره ای شکل، در یک منطقه وسیع با فانوس باتومی، چرخ فلک را خواهید دید و در حدود 100متری از چرخ و فلک، مجسمه علی و نینو را می بینید.

بعد از تماشای این تندیس های عشق می توانید از تفریحاتی همچون، شهر بازی و چرخ فلک های بزرگ پارک، بازدید از برج تجاری الفبا که به شکل DNA به حالتی پیچیده طراحی شده است و همچنین از پیست دوچرخه سواری لذت ببرید.

Call Now Button