کوله پشتی منتاسب در سفر

راهنمای انتخاب کوله‌پشتی مناسب برای سفر

22/05/1397
نکات سفر

یکی از الزامات سفرهای خارجی داشتن کوله‌پشتی مناسب است که تجربه‌ای بی‌نظیر را در گشت‌وگذار فراهم کند. خرید کوله‌پشتی مناسب در سفر همانند هرنوع وسیله‌ی دیگری نیاز به دقت دارد و مهم است که برای کار و سفر خود بهترین و مناسب‌ترین کوله‌پشتی را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید کوله‌پشتی مناسب برای سفر را بررسی کنیم.

  • کوله‌پشتی مردانه و زنانه

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید کوله‌پشتی حائز اهمیت است، جنسیت فرد می‌باشد. خانم‌ها از نظر فیزیکی با آقاین متفاوت هستند و بسیاری به این موضوع توجه نمی‌کنند. تفاوت بسیاری بین کوله‌پشتی خانم و آقایان وجود دارد و کوله‌پشتی‌های مردانخ بار بیش‌تری بروی شانه‌ها می‌افتد اما در کوله‌پشتی‌های زنانه وزن بار اغلب روی اطراف کفل  می‌افتد. علاوه بر این زنان دارای شانه‌های باریک‌تری هستند. از این جهت توجه داشته باشید که کوله‌پشتی‌های را براساس جنسیت انتخاب کنید.

  • ظرفیت کوله‌پشتی

واحد اندازه‌گیری در کوله‌پشتی براساس لیتر محاسبه می‌شود و اندازه‌ی آن به میزان نیاز راحتی و نیاز شما بستگی دارد. اگر شما قصد سفر 4 تا 6 روزه دارید مثلاً قصد کمپ در کوه‌های کازابک در تور گرجستان و یا اقامت در پیست اسکی زاخکازرو در تور ارمنستان را دارید، می‌توانید کوله‌پشتی با ظرفیت 50 تا 80 لیتر انتخاب کنید. این نوع از کوله‌پشتی‌ها به‌دلیل ظرفیت مناسب بسیار پرفروش هستند و در تمامی فصول به‌ویژه فصل گرم سال مناسب می‌باشند.

  • کوله‌پشتی دوچرخه‌سواری

ظرفیت یک کوله‌‌پشتی دوچرخه‌سواری بسته به زمان فعالیت شما متفاوت است. اگر برای چند ساعت قصد دارید از دوچرخه‌سواری در طبیعت لذت ببرید از کوله‌پشتی با مخزن محدود استفاده کنید، اما برای دوچرخه‌سواری روزانه طولانی مدت در مسیرهای پیاده‌روی شما نیاز به حمل وسایل مختلف همانند آب‌، غذا و حتی چرخ‌دنده را دارید باید کوله‌پشتی با ظرفیت بزرگ را انتخاب کنید. به‌طور کلی کوله‌پشتی مناسب برای دوچرخه‌سواری باید دارای تهویه باشند و جیب مخصوص برای ابزار دوچرخه‌سواری باشند.

  • دسترسی ساده به لوازم

یکی از ویژگی‌های مهم در انتخاب کوله‌پشتی در سفر دسترسی ساده به لوازم مورد نیاز در قسمت‌های زیرین، میانی و بالایی است. از این جهت کوله‌پشتی‌های استاندارد یک دهانه بزرگ زیپ‌دار در بالا دارند که دسترسی ساده به وسایل را برای شما امکان‌پذیر می‌کند. همچنین شما به‌وسیله‌ی زیپ‌های پهلویی می‌توانید دسترسی ساده‌ای به وسایل خود داشته باشید.

Call Now Button