پارک تکسیم گزی استانبول

پارک تکسیم گزی استانبول

پارک تکسیم استانبول یکی از برترین جاذبه‌های تور ترکیه محسوب می‌شود و گردشگران زیادی را مجذوب خود می‌کند. این پارک در کنار یکی از میدان‌های اصلی شهر استانبول به‌نام میدان تکسیم (Taksin) قرار گرفته است. فضای سبز بی‌نظیری در این پارک قرار گرفته است که آن را به مکانی بکر برای تفریح و گذراندن وقت تبدیل کرده است.

در سال 2013 طرحی برای جایگزینی پارک و ساخت یاد‌بود سربازان نظامی سابق تکسیم و همچنین برنامه‌ای برای ساخت یک مرکز تجاری در نزدیکی این پارک در نظر گرفته شده بود که با اعتراضات گسترده‌ی مردمی مواجه شد.

در کنار پارک تکسیم استانبول چندین رستوران، کافی‌شاپ، فست‌فود، مرکز خرید و هتل واقع شده است که خدمات خوبی را در اختیار مسافران تور استانبول قرار می‌دهند. شما می‌توانید بعد از گذراندن یک روز شلوغ برای تفریح در این پارک زیبا قدم بزنید و لحظات خوبی را در ذهن خود ثبت کنید.

این منطقه دارای تاریخچه‌ی بسیار غنی می‌باشد و در قرن نوزدهم میلادی به‌عنوان قلعه‌‌ی بزرگ توپخانه در مجتمع لعه‌ی حلیل پاشا در سال 1860 ساخته شده بود. جالب است بدانید این منطقه شامل یک گورستان قدیمی، ساختمان‌های گاراژ متعدد، ویرانه‌ها و تعدادی زیادی از مغازه‌ها در اطراف آن واقع شده‌اند.

Call Now Button