برترین شهرهای جهان برای سفر در کریسمس از نگاه گردشگران ایرانی

13/09/1397
نکات سفر

جشن پرزرق و برق کریسمس یکی از بزرگ‌ترین ضیافت‌های دنیا محسوب می‌شود که هرساله از تاریخ 25 دسامبر تا 6 ژانویه برگذار می‌شود و بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا این مراسم بزرگ را جشن می‌گیرند. چندان نشانی از این مراسم با شکوه در کشورمان دیده نمی‌شود و گردشگران ایرانی ترجیح می‌دهند برای حضور در جشن سال نوی میلادی به شهرهای دیگر جهان سفر کنند. سفر در ماه دسامبر این اجازه را به ما می‌دهد تا به دل جشن‌های کریسمس برویم و آن‌ها را از نزدیک تجربه کنیم. در ادامه لیستی از برترین شهرهای جهان برای سفر در کریسمس از نگاه گردشگران ایرانی را معرفی می‌کنیم.

  • استانبول

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

بدون شک استانبول محبوب‌ترین مقصد سفر در بین ایرانیان می‌باشد و هرساله این شهر پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا می‌باشد. باوجود این‌که اکثر ساکنان استانبول مسلمان هستند، اما کریسمس در جایگاه ویژه‌ای در استانبول قرار دارد و می‌توانید در زمان کریسمس روی تور استانبول حساب ویژه‌ای کنید. در زمان کریسمس تمامی خیابان‌ها و مراکز خرید این شهر حال و هوای کریسمس را به خود می‌گیرند و جذابیت‌های خاصی را برای گردشگران ایجاد می‌کند. در کنار خیابان‌ها و مراکز خرید لوکس، توصیه می‌شود که خیابان و میدان تکسیم را از در زمان این مراسم از دست ندهید و از تخفیف‌های شگفت‌انگیز آن لذت می‌‌برند.

  • ایروان

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

ایروان نیز از دیگر شهرهای پرتقاضا در زمان کریسمس در بین شهروندان ایرانی می‌باشد و هزینه‌ی سفر به آن نسبت به دیگر شهرهای توریستی اطراف کشورمان بسیار پایین‌تر است. مذهب در ایروان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و بزرگ‌ترین کلیسای جهان نیز در این شهر وجود دارد. در ایروان کریسمس در نیمه‌های شب برپا می‌شود و درختان کریسمس در سرتاسر شهر نصب می‌شوند که همگی در متفاوت و در عین حال زیبا هستند، اما درخت کریسمس اصلی به‌طور سنتی در میدان جمهوری در قلب ایروان نصب می‌شود و مسافران تور ایروان را شگفت زده می‌کند. نورپردازی جالبی در اطراف درخت وجود دارد و همراه با کنسرت و دیگر نمایش‌های سرگرم کننده جذابیت‌های خاصی را ایجاد می‌کنند.

  • تفلیس

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

تفلیس، به عنوان پایتخت گرجستان از شکوه خاصی در زمان کریسمس برخوردار است. بسیاری از ساکنان آن پیروی کلیسای ارتدکس گرجی هستند و در روزهای سال نوی میلادی به خیابان‌های می‌آیند و تزئینات جذاب شهر و جشن‌های خیابانی لذت می‌برند. شایان ذکر است که در تفلیس زمان برگذاری کریسمس در تاریخ 7 ژانویه برپا می‌شود و شرکت کنندگان لباس‌های گرجی را برتن می‌کنند و همراه با مراسم‌های باشکوه رژه‌ی خیابانی را در سطح شهر اجرا می‌کنند. پیشنهاد می‌شود که اگر تور تفلیس را در زمان کریسمس انتخاب می‌کنید غذاهای لذیذ گرجی را فراموش نکنید.

  • دبی

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

مراسم جشن سال نوی میلادی در دبی تجربه‌ی منحصر به‌فردی است که علاقه‌مندان زیادی را مجذوب خود می‌کند. در این شهر از نمایش‌های آتش‌بازی خارق‌العاده در مرکز شهر تا پاتوق‌های شگفت‌انیگز هتل‌ها، کافه‌ها و کلوپ‌های شبانه که جذابیت خاصی را بوجود آورده است. در کنار این‌همه زیبایی، یکی از شگفت‌انگیزترین بخش‌های جشن سال نو در تور دبی برگذاری جشن در برج خلیفه می‌باشد که مراسم‌های مختلفی همانند نمایش‌های آتش‌بازی، کنسرت‌ها و… گردشگران را مجذوب خود می‌کند.

  • کپنهاگ

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

بدون شک کپنهاگ برترین شهر در دنیا در زمان کریسمس است و نه تنها در بین گردشگران ایرانی بلکه در بین تمامی گردشگران جهان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و هرساله کپنهاگ پذیرای هزاران توریست در طی برگذاری مراسم است. در تمامی خیابان‌ها و مراکز خرید این شهر شور و شوق خاصی در جریان است و بهترین غذاهای محلی سرو می‌شوند که جذابیت‌های زیادی را در تور اروپا بوجود آورده است. پیشنهاد می‌شود در ایام کریسمس اگر کپنهاگ را انتخاب می‌کنید گشت و گذار در باغ‌های فردیسبرگ را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید.

  • برلین

بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس
بهترین شهرهای جهان در زمان کریسمس

برلین، پایتخت آلمان پیشنهادهای جذابی را در زمان کریسمس در دل خود دارد و بازارهای آن از تنوع خوبی برخوردار است. البته در این شهر موزه‌های و فعالیت‌های هنری زیادی وجود دارد که در ایام کریسمس مراسم‌های خاصی در آن اجرا می‌شود.

Call Now Button