بزرگ‌ترین آکواریوم اروپا در استانبول

بزرگ‌ترین آکواریوم اروپا در استانبول قرار گرفته است. این آکواریوم غول پیکر در سال 2009 در منطقه Bayrampasa قرار گرفته است که علاوه بر آکواریوم، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در اروپا نیز در این مکان قرار گرفته است. این آکواریوم برای دوست‌داران موجودات دریایی و بررسی نحوه‌ی زندگی آن‌ها یک گزینه‌ی ایده‌آل می‌باشد و گردشگران تور استانبول لحظات بی‌نظیری را تجربه می‌کنند.

آکواریوم Turkuazoo نام دارد و طراحی طوری می‌باشد که تمامی بازدید‌کنندگان را حیرت‌زده می‌کند. این آکواریوم در مخزنی به ارتفاع 90 متری قرار گرفته است و 2500 نوع موجود دریایی در آن وجود دارند. از جمله موجودات قرار گرفته در آن می‌توان به کوسه‌ی 2.5 متری، عروس دریایی، هشت‌‍پا و بسیاری از ماهی‌های تزئینی قرار گرفته است. جالب است بدانید علاقه‌مندان به غواصی نیز می‌توانند در این آکواریوم عظیم شنا کنند و از نزدیک به تماشای این موجودات بپردازند. علاوه بر اطراف این آکواریوم سطح آن نیز از جنس شیشه است و گردشگران بر تمامی آن اشراف دارند.

بزرگترین آکواریوم اروپا
بزرگترین آکواریوم اروپا

شایان ذکر است بسیاری از موجوداتی که در آن قرار گرفته‌اند توسط هواپیما از مناطق مختلف از جمله کارائیب به این آکواریوم آورده شده‌اند و هزینه‌ی ساخت آکواریوم Turkuazoo 17 میلیون دلار برآورد شده است. آکواریوم Turkuazoo در فاصله‌ی نزدیک از فرودگاه بین‌المللی آتاتورک و همچنین خط راه‌آهن Florya قرار گرفته است و هرساله میزبان هزاران گردشگر خارجی و از جمله کشور خودمان است که با تور ترکیه به این کشور سفر می‌کنند.

در کنار Turkuazoo، آکواریوم‌های زیادی در جهان وجود دارد که بزرگ‌ترین آکواریوم جهان در کشور گرجستان قرار گرفته است. در این آکواریوم بیش از 1000 موجود دریایی از 500 گونه‌ی مختلف در مخزنی با ظرفیت 8.1 میلیون لیتر آب قرار گرفته‌ است. جالب است بدانید در این آکواریوم نهنگ عظیم‌الجسه نیز وجود دارد و گردشگران تور گرجستان را شگفت‌زده خواهد کرد. همچنین دومین آکواریوم بزرگ اروپا در شهر لیزبون در کشور پرتغال قرار گرفته است و انواع پستانداران دریایی، ماهی‌های تزئینی و بسیاری دیگری در مخزنی با مساحت 1000 متر مربع وجود دارند.

Call Now Button