پارک آبی لند آو لجندز (The land of legends Aqua Park)

پارک آبی لند آو لجندز (The land of legends ) دیزنی لند آنتالیا

آنتالیا به عنوان یکی از شهرهای ساحلی کشور ترکیه، با تفریحات آبی هیجان انگیزی که دارد گردشگران زیادی را مجذوب خودش می‌کند. با رسیدن فصل تابستان یعنی دقیقاً همان زمانی که همه به دنبال جایی برای آب تنی هستند، آنتالیا با پارک های آبی معروفش قدم به میدان می‌گذارد و رقیبانش را یکی یکی کنار می‌زند. پارک آبی لند آو لجندز که به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا تبدیل شده، در تمام کشور ترکیه اسم و رسمی برای خودش بهم زده است. وسایل این پارک آبی آن قدر متنوع هستند که بتوانند یک روز کامل از سفرتان به این شهر را به بهترین نحو ممکن پر کنند. البته امکانات این پارک فقط وسایل مربوط به آب بازی و استخر نیست و گزینه‌های متعددی برای وقت گذرانی در پارک آبی لند آو لجندز برای سرگرمی شما در نظر گرفته شده است.

پارک آبی لند آو لجندز

آشنایی بیشتر با پارک آبی لند آو لجندز

در واقع این پارک آبی بخشی از هتل 5 ستاره لند آو لجندر است که در محله بلچ (در فاصله سی کیلومتری مرکز شهر آنتالیا) قرار دارد. گردشگران زیادی هر سال به دنبال رزرو تور آنتالیا هتل لند آف لجندز هستند تا بتوانند هم اقامت در این هتل 5 ستاره را تجربه کنند و هم از تفریحات پارک آبی آن لذت ببرند. تفریحات این مکان در چند دسته تقسیم بندی شدند:

  1. تفریحاتی که با هیجان همراه هستند.
  2. استراحتگاه‌هایی که برای آرامش گرفتن ساخته شدند.
  3. ملاقات با حیوانات دریایی و تماشای نمایش‌هایی که اجرا می‌کنند.

به این ترتیب دنبال هر چیزی که باشید در فضای این پارک آبی می‌توانید به آن برسید. اگر دنبال تفریحات هیجانی و آب بازی هستید وسایل مهیجی مانند رودخانه وحشت، چاله فضایی، رفتینگ با سرعت و حتی یک سینما 5 بعدی با جلوه‌های ویژه در پارک آبی برای شما مهیا شده است. اگر قطب مخالف این گروه هستید و دوست دارید روزتان را با آرامش سپری کنید، می توانید زمان استخر موج و جکوزی را انتخاب کنید یا داخل تانکی که با آب دریا پر شده غوطه ور شوید.

سومین بخشی که در پارک آبی لند آو لجندز به آن توجه شده، ارتباط انسان‌ها با موجودات دریایی ست. چیزی که معمولاً پارک‌های آبی به آن دقت زیادی نمی‌کنند! اما لند آو لجندز از این موضوع دست خالی نگذشته و به خوبی به آن پرداخته است. حیواناتی همچون کوسه، نهنگ سفید، پنگوئن، دلفین و … در این مکان نگهداری می‌شوند. استادیوم بزرگی با گنجایش 1800 نفر برای تماشای نمایش دلفین‌ها در این پارک آبی بنا شده که طرفداران زیادی هم دارد. در این قسمت از پارک آبی این امکان وجود دارد که تا حدودی به حیوانات نزدیک شوید.

بخش‌های مختلف پارک آبی لند آو لجندز

این پارک آبی شگفت انگیز با دست پر از مهمانانش پذیرایی می‌کند. 8 استخر، 43 سرسره، یک سینمای 5 بعدی، دلفیناریوم و غیره و غیره امکاناتی هستند که در لند آو لجندز از آن‌ها بهره می‌برید و با انتخاب هر کدامشان، تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت. حالا در ادامه بخش‌های مختلف این پارک را به شما معرفی خواهیم کرد.

استخرها

استخر موج (Wave Shock) : استخری است که با کمک امواج مصنوعی، ساحل دریا را شبیه سازی می‌کند. فضای این استخر با تزئیناتی شبیه به صخره ساخته شده تا به بهترین نحو ممکن حس کنار ساحل را به مردم القا کند. بچه‌هایی که زیر 12 سال سن دارند باید با همراهی خانواده وارد این بخش از پارک آبی شوند.

استخر موج (Wave Shock)

استخر جنب و جوش (Activity Pool): می‌شود گفت این اصلی ترین استخر پارک آبی لند آو لجندز است که از آن در مناسبت‌های خاص نیز استفاده می‌شود. در این بخش هم افراد زیر 12 سال باید با همراهی خانواده وارد شوند.

استخر بی نهایت (Infinity Pool) : فلسفه این نامگذاری برای استخر را نمی‌دانم، اما ایده جالبی برای ساخت آن پیاده شده است. آب این استخر از مخرن شیشه‌ای کوچکی تأمین می‌شود که با آب دریا پر شده است. پس اگر دوست دارید بدون ترس از غرق شدن یا روبه‌رو شدن با موج‌های دریا شنا کنید، حتماً به این قسمت از پارک آبی سر بزنید.

جکوزی (Jacuzzi pool) : جکوزی هم که احتیاجی به توضیح ندارد. فقط در این قسمت هم ورود افراد زیر 12 سال با حضور همراه امکان پذیر است.

شناور تنبل (Lazy Float) : در این بخش از پارک آبی شما سوار قایق‌های بادی می‌شوید و در محوطه و مسیری که که شبیه رودخانه درست شده است حرکت می‌کنید تا به آخر مسیر برسید.

 استخر توپ و موج (Wave Ball Pool) : این جا تقریباً شبیه به همان استخر موج است با این تفاوت که چند توپ بادی بزرگ در آن وجود دارد. تصور کنید دو گروه شده‌اید و در حال بازی کردن هستید، ناگهان موج بزرگی تمام بازی را زیر و رو می‌کند.

 رودخانه وحشی (Wild River) : در این استخر هم با قایق‌های بادی وارد آب می‌شوید. حالا نوبت موج‌های قوی است که شما را حسابی این طرف و آن طرف بکشاند و کمی هیجان برایتان بسازند.

استخر کودکان (Baby Pool) : این قسمت از پارک آبی لند آو لجندز هم با رنگ‌بندی‌های جذاب و اسباب بازی‌های جالبش نه تنها کودکان، بلکه می‌تواند والدینشان را هم تا ساعت‌ها سرگرم کند.

سرسره های پارک آبی

مثل همه پارک‌های آبی دنیا، لند آو لجندز هم با تعداد زیادی سرسره آبی منتظر مهمانانش است. اگر قبلاً پارک آبی رفته باشید حتماً می‌دانید که برای استفاده از تویوپ‌های پارک آبی محدودیت وزنی وجود دارد. یعنی مثلاً اگر سه نفری روی یک تویوپ سوار می‌شوید، مجموع وزنتان نباید بیشتر از 120 کیلوگرم و کمتر از 60 کیلوگرم باشد. در نظر داشته باشید که تمام این محدودیت‌ها برای حفظ امنیت شما و جلوگیری از حادثه انجام می‌شود؛ پس با مسئولان همکاری کنید تا خدای نکرده خاطره بدی از پارک آبی برای شما باقی نماند. 

سفر دریایی (Sea Voyager) : این سرسره چهار قسمت تونلی دارد که هر کدام با نورهای رنگی تزئین شده‌اند. برای سر خوردن از این سرسره‌ها می‌تواندی از تیوپ‌های تک نفره یا دو نفره استفاده کنید.

محدودیت وزن تویوپ تک نفره:  بین 60 تا 120 کیلوگرم

محدودیت وزن تویوپ دو نفره:  بین 120 تا 200 کیلوگرم

حداقل قد :  120سانتی متر

استارشیپ (Starship)

استارشیپ (Starship) : یکی از هیجان انگیزترین سرسره‌های پارک آبی لند آو لجندز سرسره‌ی استارشیپ است. هر از چندگاهی مخلوطی از صدای جیغ و خنده را از داخل این سرسره می‌شنوید. حفره مخروطی شکلی داخل استارشیپ وجود دارد که شما را به درون خود می‌کشد و هیجان سرسره بازی تان را دو چندان می‌کند.

محدودیت وزن تویوپ تک نفره:  بین 60 تا 120 کیلوگرم

محدودیت وزن تویوپ دو نفره:  بین 120 تا 200 کیلوگرم

حداقل قد :  120سانتی متر

متلاطم (Turbolance) : در سرسره متلاطم، ابتدا شما را با تویوپ‌های دونفره به بالای سرسره هل می‌دهند و پس از آن که به بالای سرسره رسیدید، واژگون شده و به درون استخر آب سر می‌خورید.

موشک فضایی (Space Rocket) : چون این سرسره را مشابه یک موشک ساخته‌اند، اسم موشک فضایی برای آن انتخاب شده است.  به کمک این سرسره، مثل فرود یک موشک روی ماه، فرودی مهیج در آب استخر را تجربه خواهید کرد.

حداقل قد : 120 سانتی متر

حداکثر وزن : 120 کیلوگرم

تونل شیرجه عمیق (Tunnel Deep Dive) : این سرسره تک نفره است و هیجان زیادی هم به شما تزریق می‌کند. در تونل شیرجه عمیق، شما با شیب تندی وارد تونل می‌شوید و پس از پایان فضای تونل وارد بخشی روباز آن می‌شوید. در این قسمت از سرسره که پر از آب است سرعتتان به آرامی کمتر می‌شود و در نهایت متوقف می‌شوید.

حداقل قد : 120 سانتی متر

حداکثر وزن : 120 کیلوگرم

وارونه (Upside Down) : در پارک آبی لند آو لجندز به کودکان توجه ویژه‌ای شده است و بخش‌های مهیجی برای آن‌ها هم در نظر گرفته شده است. سرسره وارونه که با شیب کمتری ساخته شده، جای خوبی برای بازی کودکان است.

حداقل قد : 120 سانتی متر

حداکثر وزن : 120 کیلوگرم

برج آبشار (Tower Falls slide)

برج آبشار (Tower Falls slide) : یکی از مهیج ترین و جذابترین سرسره های آبی پارک لند آو لجندز، برج آبشار است. این سرسره ارتفاع زیادی دارد و از سطح آن، آب با فشار زیاد خارج می شود و هر کسی که در حال عبور است را با سرعت زیاد به سمت جلو هل می دهد. در ادامه سرسره هم تونلی با نورهای داخلی رنگی، بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند.

محدودیت وزن تویوپ تک نفره:  بین 60 تا 120 کیلوگرم

محدودیت وزن تویوپ دو نفره:  بین 120 تا 200 کیلوگرم

حداقل قد :  120سانتی متر

سرسره جریان باد (Windstream) : اگر با دوستانتان به پارک آبی رفته‌اید، یادتان باشد که این سرسره را از قلم نیاندازید. سرسره جریان باد چهار کانال دارد که شما می‌توانید از هر کدام از آن‌ها پایین بیایید.مسابقه دادن با دوستان روی این سرسره لذت خاص خودش را دارد.

حداقل قد : 120 سانتی متر

حداکثر وزن : 120 کیلوگرم

چاله عمیق (Abyss) : با کمک این سرسره انگار افتادن داخل یک سیاه چاله را تجربه می‌کنید. تیوپ‌های این سرسره دو نفره هستند و بعد از طی کردن یک تونل، به یک چاله می‌رسید و در آب استخر فرود می‌آیید.

محدودیت وزن برای استفاده از تویوپ‌های دو نفره : 120 کیلوگرم تا 200 کیلوگرم

حداقل قد : 120 سانتی متر

سرسره آبی چلنجر (Challenger) : تقریباً یکی از ساده‌ترین سرسره‌های پارک آبی لند آو لجندز است که برای استفاده از آن به زیرانداز یا تویوپ احتیاجی نیست.

حداقل قد : 120 سانتی متر

حداکثر وزن : 120 کیلوگرم

مجیکون (Magicone) : مجیکون سرسره‌ی مخروطی شکلی است که در سطح آن امواج مصنوعی ایجاد می‌شود. این امواج شما را روی سرسره جابه‌جا می‌کند و حسابی دور خودتان می‌چرخید.

محدودیت وزن:  بین 150 تا 270 کیلوگرم

حداقل قد : 120 سانتی متر

رفتینگ با سرعت (Rafting Rapid)

رفتینگ با سرعت (Rafting Rapid) : این مدل سرسره تقریباً شبیه نمونه قبلی یعنی مجیکون است، با این تفاوت که هیجان خیلی بیشتری دارد. به کمک رفتینگ شما این فرصت را دارید که طعم قایق سواری درون رودخانه‌ای خروشان را در پارک لند آو لجندز تجربه کنید.

محدودیت وزن: بین 120 تا 200 کیلوگرم

حداقل قد : 120 سانتی متر

سینما 5 بعدی (5D Cinema)

اگر از سرسره و شنا کردن خسته شدید اما هنوز هم دوست دارید در فضای پارک آبی لند آو لجندز حضور داشته باشید، بهترین کار این است سراغ سینما 5بعدی بروید. سالن اسن سینما به اندازه 96 نفر ظرفیت دارد و فیلم‌های مهیجی برای تماشاگرانش پخش می‌کند. این فیلم‌ها با افکت‌های ویژه‌ای همراه هستند تا به شما این حس را منتقل کنند که واقعاً در فضای فیلم قرار دارید.  مثلاً ممکن است در صحنه‌ای از فیلم روی صورت نقش اول آب بپاشند؛ باید توقع این را داشته باشید که واقعاً روی شما آب بپاشند و خیس شوید! 12 جلوه ویژه در سینما 5 بعدی این پارک آبی پیاده‌سازی می‌شود. مثلاً فواره‌های جادویی، جت‌های آبی، لوله‌های مه ساز، لیزر، موشن سه بعدی و … از جمله این موارد هستند. اگر فرزندانتان را به همراه دارید باید دقت کنید کودکان با قد کمتر از 100 سانتی متر بید با همراهی والدینشان وارد سالن شوند. مدت زمان هر فیلم تقریباً 20 دقیقه می‌باشد.

سینما 5 بعدی (5D Cinema)

ارتباط با موجودات دریایی (Marine Zone)

همان طور که قبلاً گفتیم پارک آبی لند آو لجندز فقط برای آب تنی و بازی ساخته نشده و سه هدف را دنبال می‌کند. یکی از این اهداف هم ارتباط با موجودات دریایی است که به خصوص برای کودکان خیلی جذاب و هیجان‌انگیز به شمار می‌رود. نمایش دلفین‌ها، دیدن نهنگ‌های سفید، پنگوئن‌ها و حتی پری‌های دریایی از جمله امکانات این قسمت است. البته برای شرکت در هر کدام از بخش‌های این قسمت از پارک آبی لند آو لجندز باید هزینه‌ی جداگانه پرداخت کنید.

ارتباط با موجودات دریایی (Marine Zone)

ملاقات با دلفین ها

در پارک آبی لند آو لجندز ، استادویمی با ظرفیت 1800 نفر در نظر گرفته شده تا در زمان اجرای نمایش دلفیناریوم از آن استفاده شود. استخرهای مخصوصی هم در این قسمت وجود دارد که امکان ملاقات با دلفین‌ها را برای شما مهیا می‌کند. اگر بیشتر از 8 سال سن داشته باشید و شنا کردن هم بلد باشید، می‌توانید وارد استخر شوید و همراه با دلفین‌ها شنا کنید یا با هم برقصید! در این قسمت هر گروه حدود نیم ساعت وقت دارد تا با دلفین‌ها همراه باشد. لونا، آراس، هانی، ژنیا و لوزا نام 4 دلفینی است که در پارک آبی لند آو لجندز نگهداری می‌شوند. دلفیناریوم پارک آبی این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که خاطره‌ای تکرار نشدنی از شنا کردن با دلفین‌ها برای خود بسازید.

تماشا و ارتباط برقرار کردن با نهنگ های سفید

به غیر از دلفین‌ها چند نهنگ سفید یا بلوگا هم در این پارک نگهداری می‌شود که دیدنشان خالی از لطف نیست. این نهنگ‌ها هم نمایشی برای بازدیدکنندگان اجرا می‌کنند که برای تماشای آن باید هزینه جداگانه بپردازید. امکان نزدیک شدن به نهنگ‌ها و عکس گرفتن با آن‌ها هم برای تماشاگران وجود دارد. کودکان زیر 6 سال باید همراه با والدینشان در این بخش حاضر شوند. هر بزرگسال هم می‌تواند 3 کودک را همراهی کند و مسئولیت آن را به عهده بگیرد.

حیوانات دریایی دیگری مثل پنگوئن و گراز دریایی هم در پارک آبی لند آو لجندز زندگی می‌کنند که امکان بازدید از آن‌ها هم وجود دارد.

موج سواری

اگر توجه کرده باشید، در قسمت‌های مختلف این پارک از امواج مصنوعی اسم بردیم. این امواج مصنوعی می‌تواند به شما کمک کنند که در فضای امن‌تری (در مقایسه با دریا) موج سواری را تجربه کنید. اگر از قبل این مهارت را داشته باشید که قطعاً خاطرات شیرینی از موج سواری در پارک آبی در ذهنتان حک می‌شود. اگر هم موج سواری بلد نیستید، با کمک مربی‌هایی که در پارک آبی هستند می‌توانید این ورزش را یاد بگیرید و از آن لذت ببرید.

پری‌های دریایی

غار پری دریایی یک آکواریوم بزرگ است که 4 متر عمق دارد. افرادی با لباس‌هایی به شکل پری دریایی در این آکواریوم شنا می‌کنند و شما را به دنیای کارتونی می‌برند. کسانی که شنا کردن بلدند می‌توانند وارد آکواریوم شوند و در سطح آب با پری‌های دریایی شنا کنند. در بخش دیگری از این آکواریوم که با شیشه از قسمت مخصوص پری‌های دریایی جدا شده، حیواناتی مثل کوسه و لقمه ماهی نگهداری می‌شوند. دیدن این حیوانات از فاصله نزدیک می‌تواند تجربه جالبی برای شما باشد.

Call Now Button