شهر باث

حمام های رومی شهر باث

09/07/1398
انگلیس

اگر به انگلستان سفر کرده اید و از دیدن بناهای تاریخی اش سیر نشده اید؛ حتما به شهر تاریخی حیرت انگیز باث سری بزنید. تعجب آور است که شهری کوچک از حمام های رومی سه هزار ساله نگهداری می کند که در زمان امپراطوری روم به خاطره چشمه های آب گرم طبیعی اش بنا شده بود.
این شهر، تاریخی مهیج از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری انگلستان است که اسم خود را در لیست میراث جهانی یونسکو جای داده است.شهر باث در حدود 150 کیلومتری غرب لندن، در کنار رود آون واقع شده است و به همین خاطر در انگلستان تنها شهری است که چشمه های آب گرم طبیعی دارد؛ با سالیان سفر همراه شوید و با دیدنی های شهر باث آشنا شوید.

معرفی دیدنی های شهر باث

این شهر علاوه بر حمام های رومی اش، دیدنی های بی شماری را در خود جای داده که در صدر با ارزش ترین آثار تاریخی انگلستان قرار دارند.


حمام های رومی شهر باث

حمام رومی

حمام رومی باث یکی اصلی ترین دیدنی های شهر باث است و البته تاریخی ترین جاذبه گردشی کل اروپا محسوب می شود. بدون شک روزی خارق العاده را در این شهر سپری می کنید؛ معماری قدیمی به واسته آب های پرحرارتی که از دل رودخانه آون به این حمام روانه می شوند، بنا شده و خبر از عظمت طبیعت می آورند.
زیبایی این حمام را در قدمت سه هزارساله اش می توانید ببنید که با چه ظرافت و دقتی ساخته شده اند.
البته حتما به حمام Thermae Bath Spa بروید و از خواص آب های معدنی بهره بگیرید و لحظات خوشی را سپری کنید.

 

جرجیایی باث و هلال سلطنتی

هلال سلطنتی

یکی دیگر از دیدنی های شهر باث را می توان به معماری جرجیایی باث و هلال سلطنتی اش اختصاص داد. معماری عجیب و جذاب باث که از “ساختمان های مجموعه باث” شروع می شود و با “میدان ملکه” و “خیابان گی” ادامه پیدا می کند و در آخر خود را به “هلال سلطنتی” می رساند؛ دایره فوق العاده زیبای سه طبقه ای با معماری کلاسیک بی نظیر که چشم ها را در خودش محاصره می کند.
با نگاه به این بناها به سبک زنگی ثروتمندان نه چندان پولدار آن زمان پی می برید که تنها ثروتشان هنرشان بوده است.

کلیسای bath abbey | صومعه باث

کلیسا باث آبی

کلیسایی با معماری خاص که به محبوبیت شهر باث افزوده و همیشه بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. کلیسای bath abbey که سبک گوتیک را به خودش اختصاص داده متولد سال 1499 می باشد.
حتما به این کلیسا بروید و از طاق های باشکوهش، شیشه های رنگی اش و مجسمه های برجسته اش دیدن کنید و لذت ببرید.

صومعه باث مکانی برای تاج گذاری نخستین پادشاه انگلستان بود که جایش را به دومین مکان دیدنی پرطرفدار باث داده است. البته متاسفانه در زمان جنگ جهانی دوم قسمت های این بنای تاریخی تخریب شده ولی هنوز هم میزبان مراسمات و سخنرانی های خاص است.

 

پل پولتنی

پل پولتنی

محل پیوند شهر باث به همسایه جرجیایی مدرنش است که سوژه عکاسی بی نظیری برای گردشگران این شهر را از آن خود کرده است. این پل کلاسیک یکی از سه پل جهان است که بر روی خود ساختمان هایی را حمل می کند.

 

مرکز جین آستین

خانه جین آستین

جین آستین رمان نویس مشهور قرن 18 انگلیسی بود که کتاب هایی زیادی را به نام خودش ثبت کرده است. این نویسنده محبوب در یکی از کتا بهای خودش نوشته: « من کاملاً معتقدم که همیشه باید در مورد باث حرف بزنم، وقتی در خانه هستم آن را بسیار دوست دارم… اوه! چه کسی ممکن است از باث خسته شود؟»
این نویسنده رازآلود قسمتی از عمر خودش را به زندگی در این شهر گذراند و خانه ی او در خیابان گی تبدیل به یکی از دیدنی های شهر باث شد؛ همه ساله در ماه سپتامبر با پوشیدن لباس های سلطنتی مخصوص جشنواره ای را به یادبود از او برگزار می کنند.

 

بالن گردی در شهر باث

بالن سواری شهر باث

بالن سواری را در انگلستان تجربه کنید، تفریحی به یادماندنی. پس از پیاده روی در خیابان ها و کوچه های شهر باث، حالا نوبت تماشای آن بر فراز آسمان هاست.
عجب لذتی دارد معماری های جورجیایی، حمام بزرگ باستانی رومی، هلال های سلطنتی و رودخانه آون را در یک نظر تماشا کنید.
به شما پیشنهاد می کنیم حتما این تفریح را در شهر باث از دست ندهید.

البته برای بالن گردی در باث باید بلیط رزرو کنید، با مراجعه به آدرس سایت زیر می توانید با رزرو بلیط از این تفریح لذت ببرید.

آدرس وبسایت: bristolballoons.co.uk

چگونه به شهر باث در انگلستان برویم؟


این شهر در جنوب غربی انگلستان و در حدود 150 کیلومتری غرب لندن، در کنار رود آون واقع شده است. در هر نقطه از انگلستان باشید می توانید به وسیله نقشه زیر خودتان را به شهر باث برسانید.

Call Now Button