امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018

امن ترین کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۱۸

26/10/1397
نکات سفر

موسسه‌ی اکونومیست هرساله رنکینگی از امن‌ترین کشورهای جهان منتشر می‌کند که این لیست کمک شایانی به افرادی که مهاجران و افرادی قصد اقامت دائم را دارند می‌کند. مطالعات بدست آمده در موسسه‌ی اکونومیست نشان می‌دهد امنیت کشورهای جهان نسبت به ۱۰ سال گذشته روند نزولی را داشته است، همچنین در این مدت برخی از کشورها در صدر لیست امن‌ترین کشورها بوده‌اند. امن ترین کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۱۸ کدامند؟

  1. ایرلند

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

براساس آمار منتشر شده ایرلند ۱۰ کشور امن جهان نشاخته می‌شود و هرساله این کشور پذیرای هزاران گردشگر و مهاجر از اقصی نقاط جهان است. ایرلند سرزمین مزارع سرسبز، کوه‌های باشکوه، قصرهای فروریخته، جنگل‌های انبوه، بارهای آبجو و سواحل بی‌نظیر را در دل خود گنجانده است که علاقه‌مندان زیادی را مجذوب خود می‌کند. ایرلند بیستمین جزیره‌ی بزرگ جهان و سومین جزیره‌ی بزرگ اروپا محسوب می‌شود. شما می‌توانید به‌راحتی ساعت‌ها در مسیر کوه‌های این کشور با مناظر جذاب در حومه‌ی سرسبز ایرلند با امنیت بالا پیاده‌روی کنید.

  1. ژاپن

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

امنیت کشور ژاپن در چند سال گذشته رشد قابل قبولی را داشته است و محدودیت‌های زیادی را برای ورود اسلحه به این کشور ایجاد شده است. علاوه بر امنیت جاذبه‌های گردشگری زیادی در دل این کشور قرار گرفته است که جذابیت بازدید از آن را دو چندان می‌کند. براساس آمار منتشر شده انتضار می‌رود که تعداد بازدید کنندگان از این کشور تا سال ۲۰۲۰ دو برابر می‌شود.

  1. سنگاپور

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

رنکینگ سنگاپور در سال‌ ۲۰۱۷ در رتبه‌ی ۲۷ بوده است، اما امروزه رشد و پیشرفت زیادی را در حوزه‌ی امنیت بدست آورده است و در لیست امن‌ترین کشورها برای سفر جای گرفته است. برطبق آمار منتشر شده میزان جرم‌ و جنایت در این کشور به کم‌ترین میزان خود در این سال رسیده است و بدون نگرانی از جیب‌برها در خیابان می‌توانید از جاذبه‌های توریستی آن در تور سنگاپور لذت ببرید.

  1. جمهوری چک

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

کشور بعدی که در این لیست امن‌ترین مناطق دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار می‌گیرد، جمهوری چک می‌باشد. این کشور در مرکز اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن پراگ می‌باشد. یکی از دغدغه‌هایی که مسافران در طی سفر به پراگ با آن مواجه می‌شدند، جیب‌برها بودند که در چند سال گذشته تدابیر امنیتی زیادی در پراگ و دیگر شهرهای توریستی آن ایجاد شده است. شایان ذکر است علاوه بر امنیت بالای هتل‌ها در هاستل‌ها نیز امنیت بالایی برقرار است و راحتی زیادی را برای شما به‌ارمقان می‌آورد.

  1. گرجستان

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

گرجستان پیشرفت زیادی در حوزه‌ی گردشگری کرده است و به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است. از آن‌جایی که این کشور در حوزه‌ی گردشگری پیشرفت زیادی کرده است امنیت رشد قابل قبولی را داشته است و گردشگران تور گرجستان می‌توانند با امنیت بالا از جاذبه‌های دیدنی آن دیدن کنند. در اسطوره‌های گرجی آمده است که این سرزمین بهترین و مرغوب‌ترین زمین است که هدیه‌ی خداوند به مردم آن‌هاست. تور تفلیس و تور باتومی از جمله پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین مناطق برای گردشگری به‌ویژه در بین ایرانیان محسوب می‌شود.

  1. کانادا

امن نرین کشورها برای سفر در سال 2018
امن نرین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

علی‌رقم وسعت بیش‌تر این کشور نسبت به ایالت متحده، این کشور رنکینگ بالایی برای مهاجرت و سفر دارد. تورنتو یکی از شهرهای محبوب در بین گردشگران است و همواره از آن به عنوان کشور زیبا یاد شده است. در چند سال گذشته وقت‌ سفارت کانادا در بین مهاجران در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است توصیه می‌شود اگر برای تحصیل و یا مهاجرت دائم قصد دارید به خارج از ایران بروید، کانادا بهترین گزینه برای سفر محسوب می‌شود.

۷٫ مالزی

امن ترین کشورها برای سفر در سال 2018
امن ترین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۸

سفر به مالزی همیشه در بین شهروندان ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار داشته است و هرساله این کشور پذیرای هزاران گردشگر ازسرتاسر دنیا می‌باشد. در مالزی تنوع فرهنگی بسیار بالایی حاکم است و شما در آن ملیت‌های مختلف اعم از چینی، هندی و… را مشاهده می‌کنید که برای افرادی که علاقه‌مند به تنوع فرهنگی مختلف هستند، تور کوالالامپور یک گزینه‌ی ایده‌آل به‌شمار می‌آید. از حیث امنیت، مالزی در رتبه‌ی بسیار بالایی قرار دارد، به‌طوری که بسیاری از خانم‌هایی که قصد تنها سفر کردن را دارند، سفر به مالزی را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

Call Now Button