امن ترین ایرلاین‎ های جهان کدام اند

06/10/1397
نکات سفر

امروزه شرکت‎های هواپیمایی برای اینکه خود را در میان انبوه ایرلاین‎هایی که به مدد سرمایه و خلاقیت به پیشرفت‎های عظیم دست‎یافته‎اند؛ بالا بکشند مجبورند فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرند. سرویس‎دهی به مسافر، خدمات با کیفیت و ارزان، عدم  تاخیر و در نهایت امنیت از جمله این فاکتورهاست.

امنیت فاکتوری است که وجود آن در یک ایرلاین برای   بسیاری از مسافران حائز اهمیت است بنابراین شرکت‎های هواپیمایی همیشه سعی دارند در این فاکتور امتیاز بالایی بگیرند. در این یاداشت سعی داریم امن‎ترین ایرلاین‎های جهان را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 ایرنیوزلند

امن ترین ایرلاین های جهان

شرکت هواپیمایی ایرنیوزلند یکی از امن‎ترین ایرلاین‎های جهان محسوب می‎شود. این شرکت هواپیمایی حامل پرچم نیوزلند و فرودگاه اصلی آن فرودگاه اوکلندا است.

ایر نیوزلند یکی از بهترین  ایرلاین های خارجی است و در چند سال اخیر همیشه جزو بهترین ایرلاین‎های جهان است.  این شرکت هواپیمایی به 52 مقصد داخلی و بین‎المللی پرواز می‎کند. همچنین این هواپیما در ارائه بهترین خدمات پروازی یکی از بهترین‎ها در جهان است.

در ناوگان هوایی این شرکت هواپیمایی، هواپیماهای  ایرباس ای ۳۲۰، بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ موجود است. همچنین لازم به ذکر  است که 2شرکت ایرنلسون (Air Nelson) و مانت کوک ایرلاین (Mount Cook Airline)   زیرمجموعه‎های این ایرنیوزلند هستند که پرواز داخلی انجام می‎دهند.

آلاسکا ایرلاینز

امن ترین ایرلاین های جهان

شرکت هواپیمایی آلاسکا یکی دیگر از ایرلاین‎های امن جهان است که در واقع یک شرکت هواپیمایی آمریکایی محسوب می‎شود. این ایرلاین در سال 1932افتتاح و در سال 1944 با شرکت‎های مک‌گی ایرلاینز و لینیوس مک‌گی ادغام شد و نام خود را به آلاسکا ایرلای نز تغییر داد.

شرکت هواپیمایی آلاسکا در حال حاضر روزانه به 95مقصد در ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک پرواز دارد. دفتر اصلی این ایرلاین در سیاتل، واشنگتن و فرودگاه اصلی آن فرودگاه بین‎المللی لس آنجلس و فرودگاه بین‎المللی پورتلند می‎باشد.

ژاپن ایرلاینز

امن ترین ایرلاین های جهان

ژاپن ایرلاینز را باید به‎عنوان یکی دیگر از ایرلاین‎های امن در جهان معرفی کرد. دفتر مرکزی این ایرلاین در شیناگاوای شهر توکیو است و فرودگاه بین‎المللی ناریتا فرودگاه اصلی این ایرلاین محسوب می‎شود.ژاپن ایرلاین 220 مقصد پروازی به 35 کشور مختلف از جهان دارد.

این ایرلاین در سال 1951 تاسیس و  درسال 1953 به‎عنوان هواپیمایی ملی ژاپن انتخاب شد اما 3دهه بعد در سال 1987 این ایرلاین کاملا خصوصی شده بود.

در سال 2002 جپان ایر سیستم که سومین شرکت هواپیمایی بزرگ ژاپن محسوب می‎شود؛ با ژاپن ایرلاینز ادغام شد. ژاپن ایرلاینز در حال حاضر یکی از موفق‎ترین و  درآمدزاترین خطوط هواپیمایی در جهان است که از فدراسیون فوتبال ژاپن، تیم ملی فوتبال ژاپن، باشگاه فوتبال شیمیزو اس-پالس و باشگاه فوتبال کونسادول ساپورو به‎طور رسمی حمایت می‎کند.

ایرلاین امارات

امن ترین ایرلاین های جهان

ایرلاین امارت یکی از بهترین ایرلاین‎های جهان نه فقط در امنیت بلکه در همه فاکتورهاست. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در دبی قرار دارد و قطب اصلی آن نیز فرودگاه بین‎المللی دبی است. شرکت هواپیمایی امارات با ناوگانی 258 هواپیمایی روزانه پروازهای منظمی به همه ی نقاط جهان دارد. ایرلاین امارات یکی از بهترین ایرلاین‎های جهان محسوب می‎شود. ایرلاین امارات به‎عنوان یکی از بهترین شرکت‎های هواپیمایی جهان در 2017 نیز انتخاب شده است.

ایرلاین کی ال ام

امن ترین ایرلاین های جهان

درمیان لیست ایرلاین‎های خارجی امن، نام شرکت هواپیمایی کی ال ام نیز به چشم می‎خورد. این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور هلند می‎ باشد. کی ال ام یا به‎طور کامل Koniklijke Luchtvaart Maatschapij قبل از اینکه بخشی از شرکت‎هواپیمایی ایرفرا نس-کی ال ام باشد به‎عنوان ایرلاین ملی هلند شناخته می‎شد.

در حال حاضر این ایرلاین یزرگ‎ترین شرکت هواپیمایی در اروپاست و فرودگاه اسخیپول قطب اصلی آن می‎باشد. این ایرلاین دارای 150هواپیما در ناوگان خود است که این هواپیماها روزانه به 138 مقصد پرواز می‎کنند.

قطر ایرویز

امن ترین ایرلاین های جهان

یکی دیگر از ایرلاین‎های امن جهان قطر ایرویز می‎باشد. این شرکت هواپیمایی با وجود اینکه یک بار در سال 2007 و یک بار در سال 2017 وقتی روی زمین بود دچار آتش‎سوزی شد هنوز از امن‎ترین ایرلاین‎های دنیاست. قطر ایرویز همچنین یکی از جوان‎ترین ایرلاین‎ها در جهان است. شرکت هواپیمایی قطرکه روزانه به 150 مقصد در سرتاسر جهان پرواز مستقیم دارد؛از زمان تاسیس تاکنون موفقیت‎های چشم‎گیری به دست آورده است. برای مثال به‎عنوان یک شرکت هواپیمایی نخبه در سرتاسر جهان امتیاز 5 ستاره را به دست آورده است. همچنین این شرکت هواپیمایی در سال‎های 2011،2012،2015 و 2017  توسط Skytrax اعتبار مسافران را به‎دست آورده است.

لوفت‎هانزا

امن ترین ایرلاین های جهان

شرکت هواپیمایی لوفت‎هانزا یکی دیگر از ایرلاین‎های امن در جهان است. این ایرلاین که حامل پرچم آلمان و درواقع بزرگ‎ترین شرکت هواپیمایی در این کشور است؛ روزانه به 220 مقصد در جهان پرواز می‎کند. جالب است بدانید این ایرلاین همراه با شرکت‎های تایع آن از لجاظ بزرگی ناوگان و جابه‎جایی مسافران بزرگ‎ترین شرکت هواپیمایی اروپا نیز  محسوب می‎ شود. وفت هانزا یکی از پنج عضو بنیانگذار Star Alliance، بزرگترین اتحادیه هواپیمایی در جهان است که در سال 1997 شکل گرفت نیز می‎باشد. یکی از مهم‎ترین اولویت‎های شرکت هواپیمایی لوفت‎هانزا بهبود خدمات و بالا بردن استانداردهای ایمنی است. جالب ا ست بدانید آخرین بار که این شرکت هواپیمایی دچار  حادثه شده در سال 1993 بوده است.

سنگاپور ایرلاینز

امن ترین ایرلاین های جهان

شرکت هواپیمایی سنگاپور به‎عنوان یکی از بهترین ایرلاین‎های جهان در زمینه فاکتور امنیت بسیار پیشرفت کرده است.  طبیعی است ایرلاینی که به‎عنوان دومین شرکت هواپیمایی پردرآمد در جهان محسوب می‎شود به فاکتورهایی که تاثیر زیادی در جذب مسافر دارند توجه ویژه‎اب داشته باشد.

شرکت هواپیمایی سنگاپور با 117 هواپیما روزانه به 64مقصد در جهان پرواز می‎کند. این شرکت هواپیمایی که در زمینه ارائه خدمات حین پرواز عالی است بیشتر صندلی‎های اکونومی برای پروازهایش به مسافران ارائه می‎کند. لازم به ذکر است این ایرلاین از سال 2000 دچار هیچ حادثه‎ای نشده است.

 

Call Now Button