5 نکته برای سفر به ارمنستان

19/12/1396
نکات سفر

ارمنستان یکی از کشورهای باستانی و زیبا است که در شمال ایران در منطقه قفقاز واقع شده است. این کشور با وجود وسعت کوچکی که دارد، دارای جاذبه‌های گردشگری و توریستی از کوه‌ها و طبیعت زیبا گرفته تا مناظره باستانی که مسافران را شگفت زده خواهد کرد. پیوند فرهنگی قوی بین ایران و ارمنستان وجود دارد و یکی از ویژگی‌هایی که شما در طول سفر به ارمنستان تجربه خواهید کرد خون‌گرمی و مهمان‌نوازی مردم این کشور است. روز‌به‌روز به محبوبیت ارمنستان در بین توریست‌ها افزایش می‌یابد. در این مقاله 5 نکته برای سفر به ارمنستان را بررسی می‌کنیم:

چه چیزی با خود همراه داشته باشیم؟

سفر به ارمنستان

برای جواب به این سوال باید این را در نظر بگیریم که در کدام‌یک از فصول از به این کشور سفر خواهید کرد. در فصل تابستان هوا بسیار خشک و گرم است، بنابراین توصیه می‌شود لباس‌های راحتی و خنک بپوشید. همچنین در فصل زمستان هوا برفی است و علاقه‌مندان به اسکی می‌توانند از در این فصل از تور ارمنستان استفاده کنند. مردم ارمستان همانند کشورهای اروپایی لباس می‌پوشند و هیچ‌گونه پوشش خاصی وجود ندارد.

از چه مکان‌هایی باید بازدید کنیم؟

سفر به ارمنستان

ارمنستان یک کشور باستانی با قدمت 3500 سال است که در بین گردشگان با نام “موزه‌ای در زیر آسمان” شهرت دارد. بسیاری از بناهای باستانی و معماری‌های به‌کار رفته در آن مرتبط با فرهنگ مسیحیت و دینی می‌باشد. از جمله آثار باستانی می‌توان به کلیسای خور ویراپ، صومعه گقارد و کلیسای تاتو اشاره کرد. در کنار آثار باستانی و کهن، طبیعت زیبا همانند کوه‌های آرارات است که بسیار فوق‌العاده است و مسافران را مجذوب خود می‌کند. همچنین برای افرادی که علاقه‌مند به کمپینگ در جنگل و طبیعت هستند، تور ارمنستان یک گزینه‌ی ایده‌آل به نظر می‌رسد.

چه‌کارهایی در ارمنستان باید انجام دهیم؟

سفر به ارمنستان

کشور ارمنستان تنها برای جاذبه‌های باستانی و فرهنگ غنی شناخته نمی‌شود، بلکه بسیاری از افراد انجام ورزش‌های گوناگون همانند پاراگلاید، اسکی، کوه‌نوردی، صخره‌ نوردی، پیاده‌روی و… به این کشور سفر می‌کنند. معروف‌ترین پیست اسکی در ارمنستان زاخکازور (Tsakhkadzor) که امکانات بی‌نظیری در اختیار مسافران قرار می‌دهد. برای ورزش پاراگلایدر نیزیکی از محبوب‌ترین این مکان‌ها روستای Covagyugh  است که در کنار رودخانه‌ی Hatis واقع شده است.

چه چیزهایی باید بخریم؟

سفر به ارمنستان

یکی از بخش‌های جذاب سفر برای توریست‌ها و گردشگران، خرید سوغاتی می‌باشد. اما چه چیزی در سفر ارمنستان باید برای خانواده و دوستان خریداری کنید؟ جواب به این سوال بسیار ساده است، ارمنستان دارای سمبل‌های مختلف است که مشا می‌توانید از آن‌ها به عنوان سوغاتی استفاده کنید. از معروف‌ترین سمبل‌های ملی این کشور می‌توان به فرش، جواهرات و ظروف تزیینی اشاره کرد که بهترین انتخاب برا خرید می‎باشد. به‌علاوه موسیقی سنتی در این کشور از اهمیت برخوردار است و بسیاری از آلات موسیقی سنتی در آن به فروش می‌رسد.

برقراری ارتباط با مردم

سفر به ارمنستان

همانند فرهنگ خوب ما ایرانی‌ها، مردم ارمنستان نیز افرادی خون‌گرم و بسیار مهمان‌نواز هستند و افرادی که به این کشور سفر می‌کنند به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین برخی از مردم این کشور همانند ارامنه‌ی ایران به زبان فارسی تسلط دارند، از دیگر زبان‌های رایج در این کشور می‌توان به روسی و انگلیسی اشاره کرد.

منبع: tips for travelling to Armenia

Call Now Button