سفر به آذربایجان

نکات سفر به آذربایجان

19/02/1397
نکات سفر

آذربایجان یکی از زیباترین مناطق جهان به‌شمار می‌آید که طبیعت دست‌نخورده و بی‌نظیری را در دل خود گنجانده است. طبیعت زیبای و جاذبه‌های گردشگری این کشور هرساله هزاران گردشگر خارجی را در فصول مختلف با تور آذربایجان به این کشور می‎کشاند. علاوه بر این آذربایجان یک کشور تاریخی با فرهنگ غنی می‌باشد که یک گزینه‌ی عالی برای سفر محسوب می‌شود. در این مقاله نکات سفر به آذربایجان را مورد بررسی می‌کنیم تا سفری امن و خاطره‌انگیز را به این کشور تجربه کنید.

  • ترافیک

سفر به آذربایجان
سفر به آذربایجان

یکی از ویژگی‌های آزاردهنده در سفر به این کشور به‌ویژه شهر باکو ترافیک آن می‌باشد. بنابراین اگر قصد اجاره‌ی خودرو را در این شهر را دارید و یا می‌خواهید با خودروی شخصی به این شهر سفر کنید ترافیک را مد نظر داشته باشید. همچنین به‌یاد داشته باشید که قوانین راهنمایی و رانندگی در چند سال گذشته سخت‌گیرانه‌تر شده است، بنابراین به‌یاد داشته باشید که این‌گونه قوانین را اجرا کنید و در محل‌های مناسب خودروی خود را پارک کنید تا جریمه نشوید.

  • اقامتگاه

سفر به آذربایجان
سفر به آذربایجان

آذربایجان در چندین سال گذشته پیشرفت را در زمینه‌ی گردشگری داشته است و هتل‌های مختلفی برای تمامی سلیقه‌ها ساخته شده است. همچنین پیوند تاریخی بسیاری  بین ایران و آذربایجان وجود دارد که ایرانیان با سفر به این کشور احساس راحتی زیادی به‌ویژه در تور باکو فراهم می‌شود. اقامت‌گاه و هتل‌های این شهر از طیف 5 تا 3 ستاره وجود دارد و امکانات مختلفی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از سفر به این کشور اطلاعات جامعی درمورد اقامت‌گاه‌های این کشور داشته باشید تا سفر آسوده‌ای برای شما فراهم شود.

  • حمل‌ونقل

سفر به آذربایجان
سفر به آذربایجان

شبکه‌ی حمل‌ونقل در آذربایجان بسیار گسترده است و روش‌های مختلفی برای جابه‌جایی و بازدید از مناطق گردشگری وجود دارد. مترو باکو یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای حمل‌ونقل است که بخشی عظیمی از باکو را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها نیز در حمل‌ونقل شهری باکو از کارت بلیت استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید علاوه بر مترو از اتوبوس و تاکسی نیز استفاده کنید که هزینه‌ی اتوبوس نسبت تاکسی پایین‌تر است و همانند مترو می‌توانید کارت بلیت بخرید و به‌مقدار آن را شارژ کنید. تاکسی‌های این شهر نیز امنیت بالایی دارند و با علامت‌های زرد، سفید و آبی مشخص هستند.

  • هزینه‌ی خرید

سفر به آذربایجان
سفر به آذربایجان

به‌طور کلی باکو شهر گرانی نیست و افراد زیادی این شهر را به عنوان یکی از مقاصد خرید خوب و ارزان انتخاب می‌کنند. در آذربایجان به‌ویژه در شهر باکو مراکز خرید متعددی وجود دارد که در مواقع مختلف سال تخفیف‌های ویژه‌ای بروی کالاهای خود درج می‌کنند. اگر در خرید حرفه‌ای هستید و به‌دنبال سوغاتی و کالاهای ارزان می‌گردید، توصیه می‌شود که از بازار بینه و صدرک بازدید کنید. شما به‌راحتی تمامی مراکز خرید را در نقشه از طریق گوشی همراه خود پیدا کنید و دغدغه‌‌ای نداشته باشید.

 

 

 

 

 

به‌طور کلی تور ارمنستان، تور استانبول و آذربایجان از محبوبیت بیش‌تری در بین ایرانیان برخوردار است و بیش‌ترین سهم از گردشگران را به خود اختصاص می‌دهند. خوشبختانه به‌دلیل افزایش تعداد توریست‌هایی که به این مناطق سفر می‌کنند، امکانات خوبی تدارک دیده شده است و خدمات فوق‌العاده‌ای را به گردشگران اختصاص می‌دهند.

Call Now Button