کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی، نماد قدرت امپراطوری عثمانی

کاخ توپکاپی از جمله بزرگ‌ترین و زیباترین کاخ‌های استانبول محسوب می‌شود که پیشنهاد می‌شود در تور استانبول بازدید از آن را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. این کاخ که نماد قدرت امپراطوری عثمانی محسوب می‌شود تاریخ غنی را در دل خود جای داده است. توپکاپی به دستور سلطان محمد دوم بروی تپه‌ای کوچک در طی سال‌های 1466 در شبه جزیره قسطنطنیه ساخته شده است و امروزه به یکی از قطب‌های گردشگری در این شهر زیبا تبدیل شده است.

کاخ توپکاپی
کاخ توپکاپی

در زمان‌های گذشته سلاطین عثمانی از این کاخ علاوه بر اقامت‌گاه‌ها، از آن به عنوان مکانی برای برگذاری مسابقات بزرگ استفاده می‌کرند. در حال حاضر کاخ توپکاپی به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و سالانه هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا از آن بازدید می‌کنند. شایان ذکر است که در این موزه اشای با ارزشی از پیامبر اسلام اعم از عبا و شمشیر ایشان نگه‌دار می‌شود که همین موضوع جذابیت بازدید از آن را در سفر به استانبول دو چندان کرده است.

این کاخ توپکاپی از 4 حیاط اصلی و ساختمان‌های کوچک و بزرگ تشکیل شده است و کلیسای مشهور ایا ایرونه نیز در آن وجود دارد. امتیاز وب سایت معتبر تریپ ادوایزر برای این بنای زیبا 4.5 می‌باشد که امتیاز قابل قبولی می‌باشد.

Call Now Button