راهنمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

17/07/1397
نکات سفر

ارمنستان از جمله کشورهای توریستی اطراف ایران محسوب می‌شود که همواره در بین گردشگران ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار داشته است. این کشور تاریخ غنی را در دل خود گنجانده است، از این‌رو مکان‌های باستانی و تاریخی از کلیساها و صومعه‌ها گرفته تا بناهای به‌جای مانده از قرون وسطی. در کنار جاذبه‌های گردشگری حیرت‌انگیز آن در این کشور طبیعت بکر و زیبایی قرار گرفته است که گردشگران تور ارمنستان را مجذوب خود می‌کند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم راهنمای سفر به ارمنستان را بررسی کنیم.  پیش از این نیز راهنمای سفر به باکو، آذربایجان و راهنمای سفر به گرجستان را نیز بررسی کرده بودیم.

ایروان پایتخت فرهنگی و اقتصادی ارمنستان است و بزرگ‌ترین شهر این کشور نیز به‌حساب می‌اید. در این شهر مکان‌های باستانی همانند صومعه‌ها و کلیساها قرار گرفته است و تلفیقی از مدرنیته و سنتی در آن وجود دارد. ارمنستان یک کشور ارزان برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود و برای تبدیل ارز شما می‌توانید در ایران دلار خریداری کنید و آن را در صرافی‌های این کشور به درام تبدیل کنید. و یا می‌توانید برای تهیه‌ی درام ارمنستان به شعب بانک ملی در سطح شهر مراجعه کنید.  خوب است بدانید که باتوجه به قوانین جدید ایرانی‌ها دیگر نیازی به اخذ ویزا برای سفر به ارمنستان ندارند و می‌توانند بدون اخذ ویزا از تور ایروان لذت ببرند.

سفر زمینی و هوایی به ارمنستان

گردشگران ایرانی می‌توانند از طریق زمینی و هوایی به این کشور زیبا سفر کنند. همچنین شما می‌توانید از تور برای سفر به این کشور بهره بگیرید و هزینه‌های مشخصی را پرداخت کنید و به نوعی برنامه‌ریزی داشته باشید. سفر زمینی به یک کشور خارجی از ایران، در سال‌های گذشته چندان مرسوم نبود و معمولاً ایرانیان با پروازهای ارمنستان خود را به این کشور می‌رسانند؛ اما با پیشرفت‌های اساسی ناوگان حمل‌ونقل زمینی ایران در چند سال اخیر و توسعه و به روزرسانی اتوبوس‌ها و سیستم‌های رفاهی، ایرانیان هم به سفرهای زمینی عادت کرده‌اند و مدتی‌ست که تورهای زمینی ارمنستان هم، مخاطبان زیادی را دور خود جمع کرده‌اند.

آب‌وهوای ارمنستان

ارمنستان در منطقه‌ی نیمه گرمسیری در میان کوه‌های قفقاز، قرار گرفته است و آب‌وهوای آن کاملاً متغیر است. در فصل زمستان بارندگی چندان زیادی نیست و در اکثر مواقع آب و هوای معتدلی بر کشور حاکم است. بین ماه‌های می تا ژوئن و سپتامبر تا اوکتبر به دلیل آب‌وهوای ایده‌آل، بهترین زمان برای سفر به ارمنستان است. بیش از ۹۰ درصد از سرزمین ارمنستان در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از دریا قرار گرفته است از این جهت، میانگین کاهش دما در ارمنستان نسبت به دیگر کشورهای کوهستانی به ازای صعود در هر ۲۰۰ متر یک درجه کاهش پیدا می کند.

غذاهای ارمنستان

شاید یکی از مشکلات ما ایرانی‌ها در سفرهای خارجی نوع غذای کشوری باشد که به آن سفر می‌کنیم. با توجه به نزدیکی فرهنگ مردم ارمنستان به ایران بسیاری از غذاهای ارائه شده در این کشور بیا طبع ما بسیار آشناست و غذاهایی مانند کباب کوبیده، کباب برگ، دلمه و حتی کوفته را می‌توان جزو غذاهای مشترک نام برد. جالب است بدانید در پخت غذاهای ارمنی کم‌تر از ادویه‌جات استفاده می‌شود و معمولاً  نمک و فلفل ادویه‌ی اصلی غذاهای این کشور است. در تور ارمنستان توصیه می‌شود که از جشنواره‌های غذا اعم از فستیوال دلمه و نان بازدید کنید که جذابیت‌های سفر به این کشور را دوچندان می‌کند.

اگر شما هم به ارمنستان سفر کرده‌اید، دیدگاه‌‌ها و نظرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر در میان بگذارید و به ما بگویید که راهنمای سفر به کدام شهر و کشور را برای شما قرار دهیم.

Call Now Button