سفر به استانبول یا تفلیس

استانبول یا تفلیس، کدام‌ یک را برای سفر انتخاب کنیم؟

دو شهر استانبول و تفلیس از جمله محبوب‌ترین شهرهای توریستی در بین گردشگران ایرانی می‌باشند، اما با توجه به شرایط مشابهی که این دو مقصد پرطرفدار از نظر عدم دریافت ویزا و مسافت طی شده دارند، انتخاب را برای ما سخت‌تر کرده است. سفر به هرکدام از این شهرهای جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری را در دل خود جای داده‌اند که گردشگران را شیفته‌ی خود می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله از سالیان سفر با ما همراه باشید تا بررسی کاملی درمورد سفر به استانبول و تفلیس داشته باشیم.

براساس آمار منتشر شده در سال 2018 هزینه‌ی زندگی در تفلیس در مقایسه با استانبول ارزان‌تر می‌باشد اما این آمار درمورد تمامی موارد صدق نمی‌شود. به‌عنوان نمونه هزینه‌ی خرید لباس در استانبول بسیار ارزان‌تر از شهر تفلیس است و افرادی که علاقه‌مند به گشت‌وگذار در مراکز خرید هستند انتخاب استانبول مناسب‌تر است. در مورد حمل‌ونقل نیز شهر تفلیس هزینه‌ی پایین‌تری را به گردشگران در مقایسه با استانبول تحمیل می‌کند.

چرا به استانبول سفر کنیم؟

سفر به استانبول یا تفلیس
سفر به استانبول یا تفلیس

استانبول در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. هر ساله میلیون‌ها گردشگر و توریست از این شهر بازدید می‌کنند. جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی استانبول را می‌توان مهم‌ترین دلیل انتخاب تور لحظه آخری استانبول دانست. انواع و اقسام ویژگی‌های استثنایی در یک شهر جمع شده‌اند تا تور استانبول شکل بگیرد؛ تور استانبول دقیقاً همان سفری‌ست که تمام نیاز گردشگران حرفه‌ای از یک سفر را برآورده می‌کند و آنقدر تفریج و جاذبه دیدنی در این تور وجود دارد که شاید در ۱ ماه هم نشود تمام آن‌ها را تجربه کرد!  تورهای استانبول از چنان محبوبیتی در میان جهانیان برخوردارند که این شهر به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا شناخته می‌شود؛ حالا دوباره بپرسید چرا تور استانبول؟!

چرا به تفلیس سفر کنیم؟

سفر به استانبول یا تفلیس
سفر به استانبول یا تفلیس

تور تفلیس را می‌توان سفری بسیار مناسب برای عکاسی دانست. شهر تفلیس، شهری استثنایی‌ست؛ معماری و طراحی شهری تفلیس، زمینه‌ای را فراهم می‌کند که عکاسان حرفه‌ای زیادی به این شهر سفر کنند و تصاویری از زندگی بشر مدرن، در دل تاریخ را به ثبت برسانند!

این شهر استثنایی است؛ تور تفلیس تجربه‌ای در دل تاریخ است، به گونه‌ای که در تمام قسمت‌های شهر و اطراف شهر این تجربه تاریخی برای گردشگران در حال تکمیل شدن است. این تجربه به حدی ناب است، که اکثر گردشگران پس از اولین سفر به تفلیس، چندین بار دیگر با این تور سفر می‌کنند.

بهترین زمان سفر به استانبول

تور استانبول شما را به شهری می‌برد که بین دو قاره قرار گرفته است و از این حیث در جهان سرآمد است. بهترین زمان برای سفر به استانبول را باید فصل بهار  دانست.  بهارهای استانبول، آن چنان ویژه هستند که گردشگران را از سرتاسر جهان، مسافر تور ترکیه می‌کنند. اما در سه فصل دیگر نیز این شهر رویایی و تاریخی زیبایی‌ها و جاذبه‌های خود را دارد. در تابستان استانبول را می‌توان مقصدی عالی برای سفر دانست. آب‌وهوای معتدل سد راه گرمای طاقت‌فرسا در تابستان‌های این شهر است. آب و هوای استانبول در پاییز هم عالی است و تصاویر و رنگ‌های  بسیار حیرت‌آوری در پاییز  انتظار گردشگران این تور را می‌کشد.

بهترین زمان سفر به تفلیس

بهترین تورهای تفلیس آن‌هایی هستند که مدت‌شان طولانی‌تر است! چرا که اکثر گردشگران دل‌کندن از تفلیس را سخت می‌دانند. اما بهتر است که بدانید که بهترین تورهای تفلیس در واقع آن‌هایی هستند که با سلایق و خواسته‌های شما تطابق دارند و به دلیل تنوع این تورها، شما می‌توانید به راحتی و با یک تماس تلفنی و مشورت با کارشناسان سالیان سفر، بهترین تور تفلیس را انتخاب کنید.

هزینه‌ی اقامت در استانبول

سفر به استانبول یا تفلیس
سفر به استانبول یا تفلیس

هزینه‌ی اقامت شما در استانبول بسته به نوع هتل‌تان متفاوت است، در این شهر هتل‌های متنوعی برای تمامی سلیقه‌ها قرار گرفته است که امکانات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. در ادامه لیستی از هزینه‌ی اقامت در هتل‌های استانبول را برحسب اقامت در هر شب بررسی می‌کنیم. البتهش شما می‌توانید برای بررسی اجمالی خرج و مخارج در استانبول بروی لینک هزینه های سفر به استانبول کلیک نمایید.

هتل یک ستاره: 36 تا 50 دلار

هتل دو ستاره: 60 تا 120 دلار

هتل سه ستاره: 85 تا 250 دلار

هتل چهار ستاره: 140 تا 455 دلار

هتل پنج ستاره: 300 تا 760 دلار

هزینه‌ی اقامت در تفلیس

سفر به استانبول یا تفلیس
سفر به استانبول یا تفلیس

در شهر تفلیس نیز همانند استانبول هتل‌های متنوعی قرار گرفته است که از امکانات خوبی برخوردار هستند. در ادامه فهرستی از هزینه‌های اقامت برای یک شب را در تفلیس مشاهده می‌کنید.

هتل دو ستاره:  50 تا 150 لاری

هتل سه ستاره: 100 تا 300 لاری

هتل چهار ستاره: 250 تا 480 لاری

هتل پنج ستاره: 300 تا 1100 لاری

آیا تا به‌حال به این دو شهر زیبا سفر کرده‌اید؟

به‌نظر شما کدام‌یک برای سفر مناسب‌ترند؟

تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر اشتراک بگذارید.

Call Now Button