قوانین فرودگاهی ترکیه

قوانین فرودگاهی ترکیه

24/06/1397
نکات سفر

ترکیه یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های گردشگری در جهان است و جاذبه‌های توریستی زیادی را در دل خود جای داده است. از همین‌رو فرودگاه‌های اصلی این کشور سالانه پذیرای هزران مسافر از سرتاسر جهان است. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم به بررسی قوانین فرودگاهی این کشور بپردازیم.

در حین ورود به خاک ترکیه لازم موارد زیر را رعایت کنید؛

  • محصولات تنباکو؛ در صورتی که مسافر 18 سال به‌بالا باشد می‌تواند 600 نخ سیگار، 50 نخ سیگار برگ، 250 گرم تنباکو و 250 گرم تنباکوی پیپ با خود به‌همراه داشته باشد.
  • چای و قهوه؛ مسافران می‌توانند یک کیلوگرم از هرکدام را به‌همراه داشته باشند.
  • انواع شکلات و آب‌نبات؛ حداکثر 1 کیلوگرم
  • انواع جواهرات؛ حداکثر با ارزش 15000 دلار
  • لوازم شخصی؛ تب‌لت، موبایل، دوربین و…
  • حیوانات خانگی؛ هر سمافر می‌تواند 2 حیوان‌خانگی را همراه خود داشته باشد که همراه داشتن گواهی واکسیناسیون، گواهی رسمی دامپزشکی و کارت شناسایی یا پاسپورت حیوان در تور ترکیه الزامی می‌باشد.
  • سلاح گرم؛ درصورتی که دارای مجوز از وزات‌خانه‌ی محیط زیست و جنگلداری کشور ترکیه می‌باشید، می‌توانید به تعدادی محدود سلاح گرم حمل کنید.

شایان ذکر است که در صورتی که می‌خواهید کالا یا کالاهایی باارزش 5000 لیر از ترکیه خارج کنید باید مدرکی داشته باشید که ارز خارجی خود را به لیر تبدیل کرده و ارزش معادل آن بیش از 5000 لیر بوده است. همچنین خارج کردن لوازمی چون عتیقه، فرآورده‌های آردی، چای، کاکائو، قهوه و ادویه از این کشور ممنوع است. در مورد فرش قیمتی نیز باید بدانید که اگر فرش قیمتی و یا نفیسی خریداری نموده‌اید باید رسید را آن را همراه خود داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

جالب است بدانید که مالیات و ارزش افزوده بر روی همه‌ی کالاهایی که خریداری می‌کنید محاسبه می‌شود، اگر هم توریستی سفر می‌کنید و ساکن ترکیه نیستید موظف به پرداخت مالیات نمی‌باشید پس باید به باجه‌ی مخصوص مالیات در فرودگاه مراجعه کرده و مالیات خود را پس بگیرید.

Call Now Button