شرایط و مدارک موردنیاز برای ویزای انگلیس

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس

براساس گزارشات بین‌المللی، انگلیس یکی از محبوب‌ترین کشورها در زمینه‌ی جذب گردشگر و توریست است و ویزای آن از اعتبار زیادی برخوردار است. در این راستا، اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید پیش از سفر به این کشور از سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود برای گرفتن ویزا اقدام کنند.ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی می‌باشد که افراد بسته به نوع هدفشان آن‌ها انتخاب می‌کنند. در ادامه این مقاله شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس را برسی می‌کنیم.

شرایط لازم جهت اخذ ویزا

 1. متقاضی می بایست حداقل دو ویزای شنگن و یا ویزای معتبر مانند کشورهای آمریکا، استرالیا ، ژاپن، کانادا، نیوزیلند داشته باشد.
 2. متقاضی می بایست تا کنون ویزای ردی نداشته و یا از کشوری اخراج نشده باشد.
 3. نداشتن بستگان درجه یک در انگلستان و ایرلند شمالی
 4. تکمیل فرم سفارت در زمان مقررو در صورت عدم مغایرت ارسال تاییدیه فرم ظرف مدت یک روز
 5. حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است
 6. ارائه چک تضمینی بانکی به مبلغ ۱۰٫۰۰۰ پوند ( معادل ریالی) نزد آژانس مسافرتی سالیان سفر. (لازم به ذکر است رسید معتبر ارائه می گردد.)
 7. عدم مغایرت حسابهای بانکی متقاضی با میزان درآمد متقاضی
 8. ارایه ترجمه مدارک مورد نیاز در روز وقت سفارت انگلیس ( توضیح مدارک مورد نیاز به صورت کامل در صفحه مدارک موجود است.)
 9. تکمیل فرم تعهد نامه سالیان سفر مبنی بر صحت اطلاعات ارائه شده ، عدم مغایرت و ارائه مدارک اصل و قانونی (لازم به ذکر است در صورت مغایرت یا ارائه مدارک جعلی سفارت انگلیس بعنوان یک امر غیرقانونی موضوع را تلقی نموده و علاوه بر سوء سابقه تا ۱۰ سال از ورود متقاضی به کشور انگلیس جلوگیری بعمل می آید ضمن آنکه شرکت سالیان سفر نیز مبلغ ۵۰۰ پوند بعنوان خسارت اخذ می نماید.)
 10. حضور متقاضی جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی است.
  • در صورتیکه متقاضی ، ردی ویزا در گذشته داشته باشد و مایل به اقدام مجدد ، چنانچه ویزا صادر نگردد مبلغ ۲۰۰ پوند بعنوان هزینه های خدمات شرکت علاوه بر مبلغ جریمه تور از مسافر اخذ  می گردد.
  • در صورت رد درخواست ویزا در شرایط عادی تور، هزینه های ثبت نام ویزا ۱۰۰پوند انگلیس و مبلغ جریمه پروازاز مبلغ کل تور کسر، و مابقی استرداد می گردد.
شرایط و مدارک موردنیاز برای ویزای انگلیس
شرایط و مدارک موردنیاز برای ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلیس

 1. اصل گذرنامه با امضا، به همراه کپی از تمام صفحات گذرنامه فعلی حتی صفحات سفید، اصل گدرنامه های قبلی به همراه کپی از تمامی صفحات حتی صفحات سفید بروی برگه A4
  • مدت اعتبار گدرنامه می بایست حداقل ۶ ماه از تاریخ سفر به انگلیس باشد
  • ارائه گدرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است
  • داشتن دو صفحه سفید روبروی هم الزامی است
 2. اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
 3. اصل و ترجمه سند ازدواج
 4. گواهی مدارک نشان دهنده وضعیت مالی به زبان انگلیسی شامل اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری برای۵ ماه گذشته
  • صورت حسابهای بانکی ، حسابهای پس انداز و سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت (اصل گواهی سپرده های بانکی و… برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت وشخصی به زبان انگلیسی برای ۶ ماه گذشته)
  • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه برگه گردش سود شش ماه آخر
  • شرایط اخذ ویزا حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است که می بایست از شش ماه گذشته در حساب موجود باشد.
  • قابل ذکر است در گردش حسابها مبلغ حقوق ، دریافتی اجاره خانه ، و سود سپرده می بایست مشخص باشد.
  • در مورد گردش حساب شرکتها نیز کلیه نقل و انتقالات وجوه در مورد خرید و فروش های شرکت مشخص باشد و در صورت نیاز مدارک مرتبط ارائه گردد.
 5. اصل و ترجمه اسناد مالکیت و در صورت اجاره دادن اصل و ترجمه اجاره نامه رسمی
 6. اصل و ترجمه مدارک شغلی؛ مدارک شغلی مربوطه از قبیل گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر ،جواز کسب،پروانه فعالیت،کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر،برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ،کارت بازنشستگی ، پروانه مطب، و…
  • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی ( در صورتیکه صاحب داروخانه، کلینیک و مراکز درمانی، آزمایشگاه و …. هستند لیست بیمه برای سه ماه آخر کارمندان)
  • وکلا :پروانه وکالت
  • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال ، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بدون حقوق ، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و فیش حقوقی شش ماه آخر به همراه کارت پرسنلی
  • مشاغل غیر دولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی همراه با فیش حقوقی سه ماه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • بازنشستگان : ارائه ریز پرینت حساب شامل واریز شش ماه اخیر حقوق بازنشستگی ،حکم بازنشستگی ،کارت بازنشستگی
  • دانش آموزان و دانشجویان : اصل گواهی اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی
 7. فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون والدین سفر می کنند، ارائه اصل و ترجمه رضایت محضری الزامی است.
 8. اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار
 9. ارائه فرم تکمیل شده آنلاین ، واریزی سفارت ، چک لیست ، و پرینت برگه وقت سفارت (توسط آژانس)

ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نمی باشد. لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آن ها جهت اخذ ویزا الزامی است.

هزینه صدور ویزای توریستی انگلیس

اخذ ویزای توریستی انگلیس همانند بسیاری از کشورها دارای شرایط و ضوابطی است که افراد متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند به همراه خانواده جهت اخذ آن اقدام نمایند. هزینه صدور ویزای انگلیس براساس نوع آن و مدت زمان متفاوت می‌باشد که در جدول ذیل آن را بررسی می‌کنیم:

نوع ویزاهزینه صدور ویزا
۶ ماهه۲۵۰ دلار
۲ ساله۶۳۰ دلار
۵ ساله۱۰۷۰ دلار
Call Now Button