دریاچه‌ی اوزن گول ترابزون

دریاچه‌ی اوزن گول ترابزون، بهشتی در ترکیه

11/04/1397
ترکیه

دریاچه‌ی اوزن گول ترابزون یکی از بکرترین مناطق تفریحی ترکیه محسوب می‌شود که گردشگران زیادی را در تور ترکیه مجذوب خود می‌کند. این دریاچه وسعت بسیار کمی دارد و در بین جنگل‌های انبوه و بسیار زیبایی قرار گرفته است. هوای اطراف دریاچه معمولاً خنک است و آن را به منطقه‌ای بکر و دیدنی تبدیل کرده است.

دریاچه‌ی اوزن گول از زیباترین جاذبه‌های ترابزون به‌شمار می‌رود و دسترسی ساده‌ای برای گردشگران در نظر گرفته شده است. اقامت‌گاه‌های مختلفی در کنار دریاچه قرار گرفته است و شما می‌توانید شب ر در کنار دریاچه سپری کنید. برای دسترسی به در یاچه‌ی اوزن گول شما می‌توانید از روستایی به همین نام در استان ترابزون استفاده کنید. هنگامی که این دریاچه را از دور می‌بینید ترکیبی از پهنه‌ی آبی، طبیعتی بی‌نظیر و هوای مه‌آلود شما را شیفته‌ی خود می‌کند.

در این منطقه تفریحات جالبی از جمله قایق سواری، پیاده‌روی و کوه‌نوردی و همچنین دوچرخه‌سواری در آن صورت می‌گیرد. یکی از اولین گزینه‌های گردشگران در بازدید از این منطقه قایق‌سواری است که لحظات خاطره‌انگیزی را در دل گردشگران ثبت می‌کند. جالب است بدانید چتربازی بر فراز اوزن گل از تفریحات بسیار هیجان‌انگیز در این منطقه می‌باشد و محوبیت بالایی برخوردار است. البته هزینه‌ی استفاده از از این تفریح بسیار زیاد است و چیزی در حدود 350 لیر ترکیه معادل 650 هزار تومان می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های بارز دریاچه‌ی اوزن گول مناظر بکر است که سوژه‌های مناسبی را برای عکاسی فراهم آورده است. مناظر دیدنی این منطقه هر کسی را مجاب می کند تا فارغ از نوع دوربین و میزان آشنایی به عکاسی، دست به دوربین شود و خاطراتش را به شکلی تصویری به ثبت برساند. برای عکس های بهتر توصیه می کنیم از کوه های اطراف بالا بروید تا اشراف بهتری به منظره دریاچه داشته باشید. به‌طور کلی صنهت گردشگری ترکیه و با پیشرفت زیادی مواجه شده است و شهرهای گردشگری این کشور همانند تور استانبول، تور آنتالیا و تور آنکارا در اکثر مواقع سال مملو از گردشگران خارجی از سرتاسر دنیا می‌باشد. این کشور در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

Call Now Button