فستیوال تابستانی وارنا

فستیوال تابستانی وارنا

24/04/1398
وارنا

از سال 1926 تابه‌حال هر سال شهر وارنا میزبان انواع و اقسام موسیقی‌های بلغاری می‌شود. فستیوال تابستانی وارنا اولین بار توسط چند نفر از شخصیت‌های معروف آن دوران (در سال 1926) برگزار شد. پانچو ولادیگروف(Pancho Vladigerov) و دوبری هیستروف(Dobri Hristov) از جمله کسانی بودند که برای شروع این فستیوال تلاش‌های زیادی کردند.

اوایل فستیوال تابستانی وارنا یک جشن ساده و معمولی بود، ولی زمان گذشت و همه چیز تغییر کرد. هم جشن مجلل‌تر و باشکوه‌تر از قبل برپا شد و هم تعداد شرکت‌کنندگان هر سال بیشتر از سال قبل شد. علاوه بر آن، به‌غیر از مردم کشور بلغارستان مسافران و توریست‌های زیادی از شهرهای دیگر با تور وارنا به این شهر سفر می‌کنند تا طعم لذت شرکت در این فستیوال را بچشند.

به جز وقفه‌ای که به خاطر جنگ جهانی در برگزاری این جشن اتفاق افتاد، فستیوال تابستانی وارنا هر سال دایر است. بعد از جنگ جهانی در سال 1957 فستیوال تابستانی وارنا با نام “تابستان وارنا” جان دوباره گرفت و به روال قبلش به میدان برگشت.

انتخاب تابستان به عنوان زمان برگزاری این جشنواره، یک حرکت کاملاً هوشمندانه است. این تاریخ بهترین زمان ممکن برای برپایی این جشن است. چه چیزی بهتر از این که در یک تابستان داغ در زیباترین شهر ساحلی بلغارستان حضور داشته باشید و به فستیوال‌های تابستانی هم برسید. هم آب‌تنی کنید و هم از موسیقی بلغاری لذت ببرید و با آن آشنا شوید.

فستیوال تابستانی وارناالبته فکر نکنید قرار است فقط و فقط موزیک بلغاری بشنوید! موسیقی بلغاری عضو ثابت و اصلی این جشنواره است ولی موزیک‌های جهانی با ژانرهای  مختلف هم در این فستیوال اجرا می‌شوند. به‌طور کلی فستیوال تابستانی وارنا رنگ و بوی جهانی دارد و فقط روی یک بخش خاص متمرکز نیست.

این جشنواره یک شعار هم داشته است: “متحد کردن بهترین سلبریتی‌ها و افراد مشهور دنیای موسیقی بلغارستان”. البته این شعار مربوط به سال‌های اول برپایی فستیوال بوده و الان جامه‌ی عمل به آن پوشانده شده است.

امروزه هدف اصلی برگزاری فستیوال تابستانی وارنا این است که هم هنرمندان جهانی را در کنار هم جمع کند و هم هنرمندان جوان و تازه‌کار، که استعداد خوبی در زمینه هنریشان دارند را معرفی کند. در واقع خوش‌آمدی به ستاره‌های نسل آینده‌ی دنیای موسیقی بگوید.

سال 1987 فستیوال تابستانی وارنا عضوی از انجمن فستیوال‌های اروپایی شد و این مسئله محبوبیتش را بین هنرمندان سراسر جهان افزود و به آن اعتبار جهانی بخشید.

 برنامه‌های فستیوال وارنا

آهنگسازان، نوازندگان و خوانندگان مختلفی از گوشه کنار شهرها و کشورهای این دنیای بزرگ برای رسیدن به این جشنواره به وارنا سفر می‌کنند و دور هم جمع می‌شوند. آن‌ها راه‌های طولانی را سپری می‌کنند تا خودشان را به این جشن خارق‌العاده برسانند. گروه‌ها کر، گروه‌های اپرا و کمپانی‌های باله از سرتاسر جهان قدم به شهر وارنا می‌گذارند تا به این بهانه، شاهکارهای هنریشان را در انظار عموم به نمایش بگذارند.

این جشنواره یک دورهمی پر از موسیقی و رقص و شادی است؛ راحت بگویم هم فال است هم تماشا.هنرمندان و نوازندگان زیادی روی استیج‌های این فستیوال رفته‌اند و نتیجه‌ی زحمات و تمرینات چندین و چند ساله‌شان را به رخ همگان کشیده‌اند و برای همیشه در تاریخ ثبت شده‌اند.

فستیوال تابستانی وارناهمان‌طور که گفتیم این فستیوال هم فال است هم تماشا. بگذارید بهتر برایتان توضیح دهیم: در جشنواره تابستانی وارنا شما انواع موسیقی را خواهید شنید. از موسیقی باروکی و رونسانسی بگیرید تا اپرا و باله، حتی نوای سمفونی‌های کلاسیک هم در این فستیوال به گوشتان می‌رسد.

یعنی شما هر سلیقه‌ای که داشته باشید و به هر طیفی از موزیک علاقه‌مند باشید، در فستیوال تابستانی وارنا یک استیج و یک صندلی خالی برای شما هست که با نشستن بر آن بتوانید دست نوازشی به گوش و روحتان بکشید. اما از موسیقی که بگذریم برنامه‌های دیگری هم آن‌جا دایر است: نمایشگاه‌های جالب با موضوعات مختلف، برنامه‌های مربوط به فیلم و سینما و کنفرانس‌های متنوع در این فستیوال برپا می‌شود که هر کدام در نوع خودش بی‌نظیر است.

فستیوال تابستانی وارنا سال 2019

برای خیلی از افرادی که قصد سفر با تور وارنا و یا تور بلغارستان را دارند، زمان برگزاری این جشنواره یک سوال است. این جشنواره مهیج امسال در تاریخ 10فوریه تا 13سپتامبر برگزار می‌شود. شما می‌توانید برنامه‌ی سفرتان را طوری تنظیم کنید که زمان حضورتان در شهر وارنا با برپایی فستیوال تابستانی وارنا هماهنگ شود.

فستیوال تابستانی وارنا کجا برگزار می‌شود؟

خب این فستیوال فقط به یک سالن و یک ساختمان محدود نیست و در سرتاسر شهر، استیج‌های مخصوص این جشن تعبیه شده است. البته ساختمان‌های تاریخی مثل تئاتر اپرا و گالری هنری شهر میزبان‌های همیشگی این جشنواره هستند. به جز این دو ساختمان در مرکز فستیوال و کنگره وارنا و تئاتر بدون سقف باغ دریایی هم اجراهایی برپا می‌شود.

فستیوال تابستانی وارناچه کسانی در فستیوال تابستانی وارنا شرکت کنند؟

به هنر وموسیقی علاقه‌مند هستید؟ دوست دارید چند روزی را با موسیقی‌های  جهانی آشنا شوید؟ دوست دارید به صورت زنده اجرای خوانندگان و نوازندگان را بشنوید؟

اگر جوابتان به این سوال‌ها مثبت است پس مطمئن باشید که این فستیوال برای شما بهترین جاست. با شرکت در این فستیوال می‌توانید یک تابستان به یادماندنی برای خودتان بسازید. آژانس مسافرتی سالیان سفر با ارائه‌ی انواع تور وارنا و تور بلغارستان در زمینه‌ی سفرتان به این کشور زیبا آماده‌ی خدمت‌رسانی است. شک نکنید که با سفرتان به وارنا و شرکت در این جشنواره تا ابد از انتخابتان خوشحال و راضی باقی می‌مانید.

 

Call Now Button