تاکسی دریایی و تاکسی پرنده در شهر دبی

تاکسی دریایی و تاکسی پرنده در شهر دبی

دنیای امروزی هر روز بیشتر از روز قبل به سمت مدرن شدن پیش می‌رود. افراد زیادی در تلاشند تا همه چیز را در جهت پیشرفت روزافزون هدایت کنند. در زندگی شهری که امروزه اکثر ما به آن دچار هستیم، فرار از ترافیک و شلوغی آرزوی خیلی‌ها شده است. شاید شما هم وقتی ساعت‌ها در اتومبیل خود منتظر نشسته‌اید و از رانندگی کلافه شده‌اید، به این فکر کرده باشید که: “ای کاش میشد پرواز کنم و به مقصد برسم” یا مثلاً “کاش یک هلیکوپتر به عنوان پیک بسته‌ها را به دست صاحبانشان می‌رساند”. اگر در یک شهر ساحلی زندگی می‌کرید احتمالاً فکر این که به جای ماشین و خیابان، از دریا برای رفت و آمد استفاده کنید هم به سرتان می‌زد. تاکسی دریایی و تاکسی پرنده اصطلاحاتی هستند که تمام این ای کاش‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنند!

تاکسی پرنده در دبی (Flying taxis in Dubai)

دبی که در زمینه جذابیت‌های شهری، بین تمام شهرهای دنیا حرفی برای گفتن دارد، حالا سراغ یکی از عجیب‌ترین و جدیدترین تکنولوژی‌های دنیا رفته است. به لطف یک تولیدکننده آلمانی، شهر دبی می‌توانست اولین شهر جهان باشد که خدمات تاکسی پرنده یا پروازی را برای مسافران ارائه کند. ولکوپتر (Volocopter) نامی است که برای این تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است. Volocopter اولین بالگرد جهان است که مطابق با استانداردهای ایمنی دقیق آلمان و بین المللی ساخته شده و گواهینامه پرواز دارد.

تاکسی پرنده و تاکسی دریایی در دبی

این وسیله کاملاً برقی است و با 9 باتری لیتیوم یون تغذیه می‌شود. از آن‌جایی که ولکوپتر یک هواپیمای فوق سبک است می‌تواند در مناطق شهری با سرعت مطلوب و تا ارتفاع 27 کیلومتری (17 مایل) پرواز کند. علاوه بر آن امکان حمل همزمان دو نفر با این وسیله نقلیه وجود دارد. حداکثر سرعت ولکوپتر در زمان پرواز 100 کیلومتر در ساعت (62 مایل در ساعت) است. وزن Volocopter به 290 کیلوگرم می‌رسد و توان موتورش برای پرواز کردن تا 160 اسب بخار هم بالا می‌رود. میزان سر و صدای ای وسیله در هنگام پرواز هم تنها 65 دسی بل (A) در 75 متر است. اگر بخواهیم درک این رقم را برای شما ساده‌تر کنیم باید بگوییم که این صدا از اتومبیل‌هایی که با سرعت در بزرگراه حرکت می‌کنند، کمتر است.

تاکسی دریایی در دبی

سفر کردن از طریق آب آن هم در یک منطقه بیابانی با آب و هوای خشک می‌تواند تجربه جالبی باشد. بعد از کلمه‌هایی مثل شیر دریایی یا اسب دریایی، به لطف اهالی دبی این بار سراغ تاکسی دریایی می‌رویم! این که برای فرار از تاکسی گرفتن یا سوار واگن‌های شلوغ مترو دبی شدن، دل به دریا بزنید و از یک تاکسی دریایی (Water Taxi) استفاده کنید هم هیجان انگیز به نظر می‌رسد.

ما همیشه از کلمه تاکسی برای وسایل نقلیه استفاده می‌کنیم، اما سالیان سال قبل هم این روش وجود داشته است. می‌دانستید یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های حمل و نقل در تاریخ جهان، قایقرانی است؟ همین که شخصی از قایقش برای جابه‌جا کردن سایرین استفاده می‌کرده، در واقع همان خدمات تاکسی دریایی امروز ما را برای مسافرانش انجام می‌داده است.

در حقیقت یک مسافرت آرام با کمک تاکسی دریایی می‌تواند محبوب‌ترین راه برای طی کردن مسیر مورد نظرتان باشد؛ آن هم در حالی که زیباترین منظره‌های دبی را تماشا می‌کنید. تاکسی دریایی ترکیبی از سنت‌های دیرینه دبی و دنیای لوکس و لاکچری امروزی آن را به همگان نمایش می‌دهد.

Call Now Button