سوغات کشور آذربایجان چیست؟

جمهوری آذربایجان در چند سال گذشته رشد و پیشرفت زیادی کرده است و در بین گردشگران از اقصی نقاط جهان به‌ویژه کشور خودمان محبوبیت زیادی دارد. این کشور با نام “بهشت خریداران” شناخته می‌شود و مراکز خرید شیک و مجلل در شهر باکو و دیگر شهرها قرار دارد که لحظات شادی را در ذهن گردشگران رقم خواهد زد. سوغات آذربایجان بسیار محبوب است و در بسیاری از مراکز خرید پیدا می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با سوغات کشور آذربایجان آشنا کنیم.

  • فرش

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

نماد ملی آذربایجان و گران‌ترین سوغاتی این کشور فرش است که بسیاری از آن‌ها به‌دست مردم این کشور ساخته می‌شود. بسیاری از گردشگران تور آذربایجان فرش را برای تزئین خریداری می‌کنند. این فرش‌ها در طرح‌ها  رنگ‌های مختلف وجود دارند و کیفیت بسیار بالایی دارند اما قیمت آن‌ها نیز بالا است. جالب است بدانید مردم آذربایجان همانند مردم ایران بر این باور هستند که فرش هرچه قدیمی‌تر به‌نظر برسد ارزش بیش‌تری دارد. همچنین برخی از کیف‌ها نیز طرح فرش هستند که شما را شگفت‌ زده می‌کند.

  • جواهرات

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

یکی از سوغات آذربایجان که در بین مسافران تور باکو از اهمیت زیادی جواهرات است. جواهرات آذربایجان از جنس طلا و نقره هستند و طراحی بسیار زیبایی دارند و تکنولوژی به‌کار رفته در آن بسیار پیچیده است. جواهرات آذربایجان آن به عنوان یک شاهکار زیبا شناخته می‌شوند و زمان زیادی برای ساخت آن صرف می‌شود.

  • نقاشی‌های نفتی

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

اذربایجان یکی از کشورهایی است که از طریق نفت درآمد زیادی دارد و جالب است بدانید آن را با هنر آمیخته است. هنرمندان آذری با استفاده از نفت آثار مختلفی همانند مکان‌ها تاریخی و دیدنی باکو می‌پردازند.

  • مربا و شیرینی‌جات

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

یکی از فرهنگ‌های اصیل در آذربایجان درست کردن مربا و شیرینی‌جات است که در فرهنگ بومی آن در جایگاه بالایی برخوردار است. در این کشور معمولاً چای را با مربا و شیرینی میل می‌کنند. از جمله‌ مرباهای مشهور در آذربایجان می‌توان به مربای گیلاس اشاره کرد.

  • تخته‌نر

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

تخته‌نر یکی از قدیمی‌ترین بازی‌هایی است که در تاریخ بشر به ثبت رسیده است و به‌دست پادشاهان پارسی ساخته شده است. گردشگران می‌توانند در بسیاری از فروشگاه‌های شهر تخته نر را تهیه کنند. اگر شما بازی تخته نر را بلد نباشید می‌توانند به عنوان دکوراسیون آن را خریداری می‌کنند.

Call Now Button