بهترین سفارت کانادا

کدام سفارت کانادا بهتر است؟

کشور کانادا از این جهت معروف است که به ایرانی‌ها سخت ویزا ‌می‌دهد. با توجه به این که کانادا یکی از کشورهای پیشرفته‌ی جهان محسوب می‌شود، افراد زیادی به دنبال دریافت اطلاعات درباره چگونگی دریافت ویزا و نحوه حضور در سفارت‌خانه‌ی این کشور می‌باشند. اما سخت‌گیری بسیار سفارت‌خانه‌های کانادا برای دادن ویزا این سوال را در ذهن می‌پروراند که از جهت اخذ ویزا کدام سفارت کانادا بهتر است؟ یا کدام سفارت راحت‌تر ویزا می‌دهد؟ ما در ادامه‌ی این مطلب سفارت‌های مختلف کانادا را بررسی و مزایای هریک را برمی‌شماریم.

لیست سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

برای اخذ ویزای کانادا باید به سفارت این کشور مراجعه کنیم. زمانی که وقت سفارت کانادا را تعیین کردید لازم است سروقت در محل سفارت حاضر باشید. مدارک ارائه شده از سمت شما نیز باید کامل و دقیق باشد تا افسر مصاحبه کننده، شما را واجد شرایط دریافت ویزا تشخیص دهد.

سفارت کانادا در کشور ایران واقع در خیابان استاد مطهری، خیابان شهید سرافراز پلاک ۵۷ می‌باشد. اما این سفارت‌خانه پس از بروز مشکلاتی به تعطیلی کشیده شد. بنابراین دولت کانادا برای حل این مشکل و پاسخ به ایرانیانی که درخواست ویزای کانادا را دارند، سه کنسولگری را در کشورهای همسایه معرفی کرده است.
به این ترتیب ایرانیانی که به دنبال ویزای کانادا هستند باید به کنسولگری کشور کانادا در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس، ایروان و ابوظبی مراجعه کنند و برای گرفتن ویزا وقت سفارت کانادا را از آن‌ها بگیرند.

کدام سفارت کانادا بهتر است؟

برای جواب به این سوال که کدام سفارت‌خانه کانادا بهتر است باید ویژگی‌های تمام سفارت‌خانه‌ها را بررسی کنیم تا بتوانیم نتیجه‌گیری درستی از این موضوع داشته باشیم. این‌که به کدام سفارت مراجعه کنیم می‌تواند مهم‌ترین بخش گرفتن ویزا باشد چرا که در صورت ریجکتی شانس کمی برای ادامه و گرفتن مجدد ویزا وجود خواهد داشت.

شعبه مرکزی سفارت کانادا برای ایرانیان در شهر آنکارا می‌باشد ولی نکته بسیار مهم این است که هیچ فرقی از لحاظ زمانی بین شعبه مرکزی و سایر شعب سفارت کانادا وجود ندارد و همه‌ی مراکز بازه زمانی خاصی را طی می‌کنند.

از نظر قبولی نمی‌توان آمار مشخصی داد ولی از نظر این‌که کدام سفارت بهتر پاسخگو می‌باشد می‌توان شعب آنکارا و ارمنستان را نام برد.

آژانس سالیان سفر با پیشینه و سابقه طولانی در زمینه ویزا و کسب تجارب مختلف می‌تواند راهنمای اصلی شما برای اخذ ویزا باشد بر اساس همین تجربه پیشنهاد ما این است که برخی مراکز را در اولویت چندم خود قرار دهید. از آن جمله مرکز استانبول است که به دلیل شلوغی و تعداد بالای مراجعه‌کننده می‌تواند در روند اخذ ویزای شما خلل وارد کند. همچنین بر اساس آمار بدست آمده مراجعه به مراکز دبی و ابوظبی نیز توصیه نمی‌شود. چرا که درصد ریجکتی در این شعب بسیار بالا می‌باشد.
بر همین اساس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اولویت اول خود را برای اخذ ویزا آنکارا قرار دهید و پس از آن ایروان و تفلیس نیز می‌توانند گزینه‌های خوبی برای مراجعه و اخذ ویزا باشند.

آدرس نزدیک‌ترین سفارت‌ها به ایران

 • سفارت کانادا در آنکارا

آدرس:

(Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154

 • سفارت کانادا در دبی

آدرس:

Consulate General of Canada, 19th Floor Jumeirah Emirates Towers (Business Tower), Sheikh Zayed Road.Dubai, United Arab Emirates

 • سفارت کانادا در ابوظبی

آدرس:

Abu Dhabi Trade Towers, Abu Dhabi Mall, West Tower, 9th & 10th Floors, Abu Dhabi, United Arab Emirates

 • سفارت کانادا در ایروان:

آدرس:

Yerevan, 10 Vazgen Sargsyan, Yerevan, Armenia

 • سفارت کانادا در استانبول

آدرس:

۲۰۹ Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, Istanbul, 34394 Turkey

 • سفارت کانادا در تفلیس

آدرس:

Georgia, 12 Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor, Tbilisi, Georgia

نکاتی در مورد درخواست ویزای کانادا

 • نکته ای که باید اطلاع داشته باشید این است که بدون پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا و انگشت نگاری ثبت نام شما نهایی نخواهد شد، از همین رو اگر مسترکارت یا کارت‌های اعتباری بین المللی را ندارید می‌توانید از شرکت‌های مهاجرتی برای این کار کمک بگیرید. سالیان سفر مفتخر است با کم‌ترین هزینه تمام مسیر اخذ ویزا را با شما طی کند.
 • اگرچه برای انگشت نگاری نیاز به تعیین وقت قبلی نیست و تنها با در دست داشتن نامه انگشت نگاری می توانید برای مثال به سفارت کانادا در تفلیس مراجعه کنید اما با توجه به حجم بالای متقاضی و مسافر در فواصل زمانی مختلف در هریک از مراکز ویزای کانادا، اطلاع از بهترین زمان برای مراجعه می‌تواند موجب صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان شود.
 • همان‌طور که پیش از این گفتیم با این که در شهرهای دیگر نزدیک به ایران دفاتر سفارت کانادا وجود دارد اما تمامی درخواست‌ها، برای نهایی شدن به دفتر آنکارا فرستاده می‌شود و برای دریافت ویزا باید به این شهر سفر کنید.
 • همان‌طور که در مراحل بالاتر هم ذکر کردیم حتما برای ثبت نام و اطلاع از شرایط آن با یک دفتر مهاجرتی مشورت‌های لازم را انجام دهید چرا که راه کارهایی مانند پیکاپ ویزا وجود دارد که از رفتن ۲ بار شما به آنکارا (یک‌بار برای انگشت نگاری و یک‌بار برای دریافت ویزا) جلوگیری می کند.
 • سالیان سفر همچون گذشته برای اخذ ویزای کانادا همراه شماست. بر این اساس تنها با دریافت ۳۷۰ دلار کانادا هزینه انگشت نگاری و تمام مسائل مربوط به ویزا برای سفارت کانادا را برای شما انجام خواهد داد.

 

 

 

Call Now Button