چرا تور آذربایجان؟!

چون تور آذربایجان حتی می‌تواند یک مسافرت ۳ روزه رؤیایی برای‌تان بسازد؛ ساحل، مناظر فوق‌العاده، بارها و رستوران‌های بزرگ، مراکز تفریحی بسیار مدرن و به روز و امکانات هتلی عالی، این تور را به یک تور حیرت‌آور در نزدیکی ایران بدل کرده است.

مقاصد اصلی در تور آذربایجان

پکیج ها و تورهای لحظه آخری آذربایجان

بهترین زمان سفر به آذربایجان؛

تابستان و پاییز زمان‌های مناسبی برای سفر به آذربایجان هستند؛ اما از حق نگذریم که گردشگران در تورهای آذربایجان، بهارهایی بسیار خوب را تجربه می‌کنند. همانند مناطق شمالی ایران، طبیعت آذربایجان در بهار به اوج شکوه می‌رسد و تورهای این کشور را شگفت‌انگیز می‌کند.

رزرو تور آذربایجان؛

این تورها در بهار و تابستان متنوع می‌شوند و در همین زمان‌ها به راحتی قابل دسترسی هستند؛ به طوری‌که می‌توانید با کارشناسان سالیان سفر در مورد خواسته‌های‌تان از هتل و مدت زمان و سایر امکانات تور، مشورت کنید. اما با یک تماس خواهید توانست که تور موردنظرتان را رزرو کنید.

بهترین تور آذربایجان؛

تورهای آذربایجان بسته به شرایط و امکاناتشان، تفاوت‌هایی اساسی با هم دارند؛ انتخاب بهترین‌های تور آذربایجان، به بسیاری از پارامترهای موردنظر گردشگران بستگی دارد، اما نکته‌ای که در این تورها قابل‌اتکاست، استفاده از خدمات هتلی در نزدیکی ساحل است!

تورهای زمینی و هوایی آذربایجان؛

از دیگر حسن‌های تور آذربایجان این است که امکان سفر زمینی با آن‌ها وجود دارد. علاوه بر این سفرهای زمینی که تعدادشان هم کم نیست، پروازهای مرتبی هم از شهرهای بزرگ و همینطور شهرهای شمالی ایران به مقصد فرودگاه‌های آذربایجان انجام می‌شود که همگی با بهترین هواپیمایی‌های کشور صورت می‌پذیرند.

قیمت تور آذربایجان؛

این تورها در دسته بندی تورهای ارزان قیمت هستند و بسته به هتلی که گردشگران انتخاب می‌کنند، هزینه‌ها کاهش و افزایش می‌یابند! پروازهای تور آذربایجان هم چندان گران نیستند و این مهم سبب می‌شود که گردشگران بتوانند سهم بیشتری از بودجه سفرشان را برای امکانات بیشتر هتلی هزینه کنند. کلاً این تورها ارزان هستند و گردشگران و خانواده‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند.

و باز هم چرا تور آذربایجان؟!!

همه چیز برای همراهی این تور عالی است؛ طبیعت عالی، سواحل زیبا و ماسه‌ای دریای خزر، شهرهای مدرن، تجمع هنرمندان و طراحان آماتور و حرفه‌ای در اکثر زمینه‌های هنری و… به تورهای آذربایجان احساساتی عجیب می‌بخشند! فارغ از همه اینها، فکر می‌کنید یک تور ۳ روزه آذربایجان چه مقدار هزینه خواهد داشت؟ پاسخ این سؤال را از کارشناسان سالیان سفر بخواهید.

مسلماً می‌توان این نکته را به سادگی دریافت که در حال حاضر، توریسم بهترین راه برای جذب سرمایه‌های خارجی و ایجاد اشتغال‌های دائمی در مدت زمانی کوتاه است. کشور آذربایجان در همین راستا اقدام به توسعه بسیار سریع امکانات رفاهی و اقامتی خود کرده است، تا آنجا که در چند سال اخیر، تورهای آذربایجان جای خود را در میان گردشگران باز کرده است. نکته جالب در مورد تور آذربایجان این است که نزدیکی بسیار زیاد این کشور به ایران، سبب شده است که ایرانیان زیادی از طرق مختلف با تورهای آن همراه شوند. شاید کوچک‌ترین ویژگی این تورها، امکان سفر به صورت زمینی به آذربایجان باشد. ویژگی کوچکی که  گاه بسیار بزرگ شمرده می‌شود.

آذربایجان تا دو قرن پیش یکی از استان‌های ایران بوده است و اقوام ایرانی زیادی در آن ساکن هستند، اما اکثریت مردم آن آذری هستند و آن‌ها هم فرهنگی بسیار نزدیک به ایرانیان دارند و برخلاف ترکیه‌ای‌ها، به راحتی و بدون کوچک‌ترین مشکلی با ترک زبان‌های ایران تکلم می‌کنند. این نزدیکی فرهنگی، سبب می‌شود که ایرانیان در تور آذربایجان احساس راحتی بیشتری کنند و بتوانند به سادگی با مردم این کشور ارتباط بگیرند. از حق نگذریم که آذربایجانی‌ها هم با ایرانیان برخورد بسیار خوبی دارند و این نکته در کلام بسیاری از مسافران تورهای آذربایجان به چشم می‌خورد که دوستان زیادی در این کشور پیدا کرده‌اند.

تور آذربایجان

گذشته از تمام این حرف‌ها، آذربایجان چنان پیشرفتی در طراحی شهری و توسعه تفریحاتش داشته است که به جرئت می‌توان تورهای آذربایجان را بهتر از چندین تور خارجی مطرح دانست. نکته بارزی که در مورد تورهای این کشور وجود دارد، خلوت بودن آن‌هاست! به این جهت که بسیاری از گردشگران برای سفرهای‌ کوتاه مدت‌شان ترکیه و یا ارمنستان را انتخاب می‌کنند، تورهای این کشور همیشه میزبان گردشگران حرفه‌ای‌تر و علاقمندانی‌ست که مایل به تجربه‌ای جدید هستند؛ و آن هم چه تجربه‌ای!

جاذبه‌ های طبیعی تور آذربایجان

آذربایجان چسبیده به دریای خزر است و به همین خاطر کشور پر باران و پر آبی‌ست و این ویژگی سبب ایجاد طبیعتی بکر و استثنایی در این منطقه شده است. این طبیعت چشم‌نواز بهترین محل برای تورهای چند ساعته خارج از شهر است؛ شگفتی‌های عجیب جانوری و گیاهی در این منطقه، پای محققان زیادی را هم به این محل باز کرده است. اگر تنها بخواهیم به یک مورد از این شگفتی‌های عجیب اکتفا کنیم، می‌توانیم دریاچه صورتی را نام ببریم که مشتاقان زیادی را از سراسر جهان به کشور آذربایجان می‌کشاند. این دریاچه که در فاصله کمی از شهر باکو قرار گرفته است، آن چنان عجیب و غریب است که اکثر گردشگران تور آذربایجان را حیرت‌زده می‌کند. دره‌ها و کوه‌ها و رودخانه‌های بسیاری در اطراف شهرهای جمهوری آذربایجان وجود دارند که بیشتر وقت گردشگران را به خود اختصاص می‌دهند و این نکته سبب می‌شود که از تفریحات فراوان این تور غافل شوند.

تفریحات در تور آذربایجان

شکی نیست که جمهوری آذربایجان برای این‌که به شرایط کنونی برسد، تلاش‌های فراوانی کرده است و از حق که نگذریم این تلاش‌ها به صورت کاملاً ویژه‌ای به بار نشسته است. مجموعه‌های تفریحی بزرگی که در ده سال اخیر در این کشور افتتاح شده‌اند، خود دلیلی موجه در مورد برنامه‌ریزی‌های ویژه دولت‌های آذربایجان برای رونق تورهای این کشور هستند. پارک‌های آبی مدرن و وسیع، سالن‌های بزرگ برای برگزاری فستیوال‌های فصلی و دائمی، دعوت از موزیسین‌ها و هنرمندان مطرح جهانی برای اجرا در این کشور، فستیوال‌های رقص و موسیقی و آکروبات و تأتر و… که با بهترین کیفیت و در تمام فصول سال برگزار می‌شوند و هزاران مکان و اقدام دیگر سبب شده‌اند که امروز تور آذربایجان در جایگاه بالایی در میان تورهای منطقه قرار بگیرد.

اپرا و باله در آذربایجان

نکته قابل توجه دیگر در مورد تورهای آذربایجان، که گردشگران را به خود جذب می‌کند، سالن‌های پرشمار اپرا و باله است که در تمام طول سال فعال هستند. این سالن‌ها آنقدر به شهرت رسیده‌اند که علاقمندان به هنر را از کشورهای اطراف جذب می‌کنند.

فرودگاه‌های آذربایجان

در وصف فرودگاه‌های آذربایجان همین بس که پروازهای طولانی مدتی را به پاریس، لندن، میلان و سایر شهرهای بزرگ جهان انجام می‌دهند و همگی از استانداردهای بین‌المللی برخوردار هستند. خطوط هوایی آذربایجان هم با بهترین هواپیماها در اختیار گردشگران هستند و پروازی راحت و بی‌دغدغه را برای مسافران تور آذربایجان فراهم می‌کنند.