هر فردی برای اخذ ویزای کشورهای خارجی باید در ابتدا به سفارت‌خانه‌ مربوطه در کشور خود مراجعه کند و مراحل اخذ ویزا را انجام دهد. در کشور ایران با توجه به برخی از مشکلات سیاسی، کشورهایی همچون کانادا، آمریکا و انگلیس در خاک ایران سفارت‌خانه ندارند؛ از این‌رو متقاضیان می‌بایست برای انجام امور ویزا به کشورهای دیگر همانند ترکیه، ارمنستان، گرجستان و… سفر کنند. شایان ذکر است متقاضی برای انجام مصاحبه و طی کردن مراحل تعیین شده، ملزم به حداقل یک مرتبه مراجعه به کشور ثالث است. در شرایطی که درخواست ویزای متقاضی مورد موافقت قرار بگیرد؛ متقاضی می‌بایست برای الصاق ویزا با پاسپورت سفر مجدد را به کشور ثالث داشته باشد که انجام این کار هزینه و وقت زیادی را متقاضیان می‌طلبد.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا این‌جا معنا پیدا می‌کند. با خدمات پیکاپ پاسپورت نیازی به سفر مجدد به کشورهای دیگر ندارید و نماینده‌ شما می‌تواند مراحل الصاق ویزا را در کشور ثالث به ‌انجام برساند. آژانس مسافرتی سالیان سفر به‌عنوان نماینده‌ شما می‌توانید بهترین مسیر در انتخاب پیکاپ ویزا را در اختیار شما قرار دهد. در حقیقت به‌جای هزینه‌های سنگین اقامت در کشورهای خارجی و اتلاف وقت می‌توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

مراحل و شرایط درخواست پیکاپ ویزا

اولین مرحله در پیکاپ ویزا این است که شما با در دست داشتن پاسپورت و همچنین نامه و ایمیل سفارت به شرکتی معتبر که از سوی خدمات مهاجرت ایران مجوز انجام خدمات پیکاپ پاسپورت را داشته باشد؛ مراجعه کنید. در مرحله دوم مدارک شما به دقت بررسی شده و درصورت نبود مشکل و پس از اینکه فرم وکالتنامه توسط شما پر شد؛ شرکت مورد نظر خدمات پیکاپ ویزای شما را برعهده می‎گیرد. مراحل دیگر تا زمانی که پاسپورت دارای ویزای شما به دستتان برسد برعهده شرکت مربوطه می‎باشد.

پیکاپ ویزا برای چه کشورهایی انجام می‌شود؟

کشورهای آمریکا و کانادا و انگلیس به‎طور معمول تنها از طریق سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌هایشان در همسایگی ایران کار ویزای متقاضیان ایرانی را انجام می‌دهند. شما می‎توانید اطلاعات بیشتر در خصوص پیکاپ ویزا از هر کدام از این کشورها را در صفحه مربوط به خود مشاهده کنید.

پیکاپ ویزا انگلیس

با وجود دفتر vfs هنوز عده زیادی از متقاضیان ویزای انگلیس در کشورمان به دلایل مختلف برای اخذ ویزا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه می‎کنند. این کار متقاضیان را اجبار به انجام چند سفر تکراری می‎کند که این سفرها وقت و هزینه زیادی را از آنها می‎گیرد. برای به حداقل رساندن این مشکل تنها راه‎حلی که وجود دارد پیکاپ ویزا می‎باشد. مراحل پیکاپ ویزا انگلیس از کشورهای امارات (دبی و ابوظبی)، ترکیه (آنکارا و استانبول) و ارمنستان صورت می‌گیرد. شما می‎توانید اطلاعات بیشتر و همچنین مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای انگلیس را در اینجا مطالعه کنید.

پیکاپ ویزا کانادا

متقاضیان اخذ ویزای کانادا نیز به‎دلیل عدم وجود سفارت‎خانه در این کشور باید برای اخذ ویزا به یکی از کشورهای ترکیه (آنکارا) و امارات (ابوظبی و دبی) مراجعه کنند. آنها نیز می‎توانند برای کاهش هزینه‎های خود و همچنین صرفه‎جویی وقت از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنند. با استفاده از این خدمات متقاضیان تنها لازم است یک بار برای انگشت‎نگاری به کشور  واسط سفر کنند. برای دریافت ویزا می‎توانند پاسپورت خود را همراه با مدارک لازم دیگر به نماینده‎ای معتبر بسپارند تا با هزینه کمتر خدمات پیکاپ ویزا را برایشان انجام دهد.

پیکاپ ویزاپیکاپ ویزا آمریکا

درمورد پیکاپ ویزای آمریکا نیز روال به همین‎صورت است. خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از کشورهای امارات (دبی و ابوظبی)، ترکیه (آنکارا و استانبول) و ارمنستان صورت می‌گیرد. با وجود تجربه‎ای که آژانس مسافرتی سالیان سفر در انجام خدمات پیکاپ ویزای آمریکا دارد متقاضیان اخد ویزای آمریکا به راحتی می‎تواند در این زمینه به این آژانس مسافرتی اعتماد کرده و خدمات پیکاپ خود را به آن بسپارند.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزا

به صورت دقیق نمی‎توان برای خدمات پیکاپ چه برای کشور کانادا و چه برای کشورهای انگلیس و آمریکا زمان مشخص کرد. اما معمولا روند الصاق ویزا و انجام مراحل اداری آن بسته به این که برای اخذ ویزای کدام کشور اقدام کرده‎اید؛ از 7 روز تا 3 هفته طول می کشد. این روند برای اخذ ویزای کانادا 1 تا 3 هفته، برای اخذ ویزای انگلیس 10 روز تا 2 هفته و برای اخذ ویزای آمریکا نیز 10روز تا 3 هفته به‎طول می‎انجامد.

پیکاپ پاسپورت چه تفاوتی با پیکاپ ویزا دارد؟

شاید شما هم در بعضی موارد به جای اصطلاح پیکاپ ویزا اصطلاح پیکاپ پاسپورت را شنیده باشید. این دو اصطلاح بسیاری از افراد را گیج می‎کند و این سوال را در ذهن آنها به وجود می‎آورد که اصلا پیکاپ پاسپورت چیست و چه فرقی با پیکاپ ویزا دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پیکاپ پاسپورت همان پیکاپ ویزا است در واقع این اسمی مترادف و جایگزین برای پیکاپ ویزا می‎باشد. در اصل پیکاپ پاسپورت به فرایند بردن پاسپورت به سفارت مربوطه، خوردن مهر ویزا در پاسپورت و بازگرداندن آن گفته می‎شود.

پیکاپ ویزا یا پاسپورت یک میانبر برای خلاصی از سفرهای متعدد به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان می‎باشد. پس از اینکه مراحل اخذ ویزا را طی کردید می‎توانید مدارک خود را به یک کارگزار رسمی و مورد اعتماد بسپارید تا او به وکالت از شما پاسپورت و ویزای شما را از سفارت مورد نظر دریافت کرده و به شما برساند. این راه‎حل شما را از انجام یک سفر پر خرج و بیهوده نجات خواهد داد. در واقع و به عبارت ساده به این بازگردادن پاسپورت خدمات پیکاپ پاسپورت می‎گویند. همانطور که ذکر شد در فرایند پیکاپ پاسپورت نیازی به حضور شخص متقاضی نیست تنها کافی است نماینده او با در دست داشتن پرینت ایمیل مربوط به آماده شدن ویزا که از طریق سفارت برای متقاضی فرستاده می‎شود و همچنین دیگر مدارک لازم برای دریافت پاسپورت و ویزا اقدام کند.

سوال بعدی این است که سپردن خدمات پیکاپ پاسپورت به آژانس مسافرتی سالیان سفر چه مزایایی را برای متقاضی در برخواهد داشت؟

پیکاپ پاسپورت چه تفاوتی با پیکاپ ویزا دارد؟در درجه اول باید گفت این آژانس مسافرتی سابقه 3،4 ساله در پیکاپ ویزا و پاسپورت دارد بنابراین؛ متقاضی می‎تواند به‎راحتی به این تجربه اعتماد کند.

مزیت دوم این است که این آژانس مجوز خروج پاسپورت دارد و متقاضی با اطمینان خاطر بیشتری مدارک خود را به آن می‎سپارد.

مزیت سوم این است که قیمت پیکاپ پاسپورت در صورتی که در این آژانس انجام شود بسیار برای متقاضی به‎صرفه خواهد بود. درصورتی که متقاضی اگر بخواهد خودش این کار را انجام دهد باید هزینه پیکاپ پاسپورت را  2 تا 3 برابر بیشتر متحمل شود زیرا هزینه گرفتن بلیط، هزینه اقامت، هزینه خوراک و… نیز اضافه خواهد شد.

مزیت چهارم این است که آژانس مسافرتی سالیان سفر در هفته 3 پرواز به شهرهایی که سفارتخانه‎های انگلیس، کانادا و آمریکا در آنها هستند؛ دارد و این دست متقاضی را برای انجام کارهای خود و داشتن زمان مناسب باز می‎گذارد.

هزینه پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزا انگلیس

شهر پیکاپهمکارمسافر
دبی270 درهم امارات300 درهم امارات
ابوظبی450 درهم امارات480درهم امارات
آنکارا130 دلار150 دلار
استانبول130 دلار150 دلار

 

 

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

 

شهرهزینه برای همکارهزینه برای مسافر
پیکاپ ویزا کانادا در استانبول700,000 تومان900,000 تومان

 

هزینه پیکاپ ویزای آمریکا

شهرهزینه برای همکارهزینه برای مسافر
دبی1,400,000 تومان1,800,000 تومان
ابوظبی350 درهم370 درهم
ارمنستان3,000,000 تومان3,200,000 تومان
آنکارا150 دلار آمریکا170 دلار آمریکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button