خرید در گرند بازار استانبول

بازار استانبول به عنوان اصلی‌ترین مرکز خرید این شهر، مقصد نهایی اکثر کسانی است که قصد خرید در استانبول را دارند. این بازار 500 ساله که رخداد‌های مخرب بسیاری نظیر آتش‌سوزی و زلزله را از سر گذرانده است، بیش از 60 خیابان و 20 ورودی دارد و این وسعت چشمگیر باعث می‌شود که در راهروهای پر پیچ و خم آن، حتی برخی از مردم محلی نیز راه خود را گم کنند! پیاده‌روی اطراف بازار بزرگ استانبول و گم‌شدن در کوچه‌های شلوغ آن تجربه‌ای منحصربه‌فرد است.

نکته جالب در مورد کاسبان بازار استانبول این است که ممکن است با غافلگیر کردن شما، سعی کنند که شما را با تعارف به صرف یک چای یا قهوه به دام بیندازند و کالاهای خود را به شما بفروشند (البته شما می‌توانید تعارف آنها را قبول کنید، حتی اگر قصد خرید ندارید!). بنا به همین دلایل، کاملاً منطقی است که برای بازدید کردن از بازار چندین آدرس را از قبل انتخاب کنید.

هنر مبل‌سازی و عتیقه‌جات (Sofa Arts and Antiques)

هنر مبل‌سازی و عتیقه‌جات
هنر مبل‌سازی و عتیقه‌جات

درست در کنار دروازه ورودی نورعثمانیه (یکی از درهای ورودی بازار) فروشگاهی عجیب قرار دارد و همانطور که از نامش پیداست، اجناس کمیاب، باارزش و عتیقه‌ای را به مشتریان خود عرضه می‌کند. تنوع این اقلام بسیار بالاست، از قطعات خوشنویسی و مینیاتوری گرفته تا نقشه‌ها و سرامیک.

آدرس و تلفن :

Sofa Arts and Antiques Nuruosmaniye Caddesi No: 53/A Tel. +90 212 5202 850


dhoku & Ethnicon

فرروشگاه گلیم بازار استانبول
فرروشگاه گلیم بازار استانبول

این دو فروشگاه که هردو متعلق به نسل سوم فرش‌فروشان، مهمت گورِلی است، با تأکید بر سبک غیرمتعارف و معاصر خود، معنای جدیدی به بازار فرش ترکیه‌‌ای داده‌اند. در فروشگاه  Dhoku، گلیم‌های قدیمی و فرسوده از Anatolia، بازیافت و تجدید حیات می‌شوند تا چهل‌تکه‌های منحصر به فردی را برای خانه‌های معاصر ساخته و پرداخته کنند. درست روبه روی dhoku، فروشگاه Ethnicon قرار دارد که در آن گلیم‌های جدید متعلق به قوم‌های مختلف، برای اولین بار به بازار عرضه شد.

آدرس و تلفن:

Dhoku & Ethnicon Takkeciler Sokak No: 58-60 & 49-51 Tel. +90 212 5276 841


Seven Bıçakçı

فروشگاه جواهرات بازار استانبول
فروشگاه جواهرات بازار استانبول

اگر به دنبال اجناسی لوکس با قیمت‌های گزاف و تکه‌های جواهر اصل می‌گردید، ملزم به توقف در فروشگاه معروف Seven Bıçakçı هستید. دلیل اصلی شهرت این فروشگاه، انگشترها هستند؛ اما نباید تبحر در طراحی دستبند و گردنبند با الهام از نقوش سنتی عثمانی و ترکیه را نیز فراموش کرد. (این فروشگاه دقیقاً در بیرون بازار و در کنار فروشگاه‌های Sofa Arts & Antiques قرار دارد.)

آدرس و تلفن: Sevan Bıçakçı Gazi Sinan Paşa Sokak No: 16 Tel. +90 212 5204 516


Recep Karaduman

فروشگاه گلیم بازار استانبول
فروشگاه گلیم بازار استانبول

از میان تمام فروشندگان گلیم در بازار بزرگ استانبول، این فروشگاه و مجموعه بی‌بدیل آن یکی از بی‌نظیرترین‌ها در این زمینه است. این مجموعه با ارزش در طول سفرهای صاحب مغازه به آناتولی و همچنین آسیای مرکزی، خاورمیانه و بالکان جمع‌آوری شده است.

آدرس و تلفن: Recep Karaduman Takkeciler Sokak No. 54 Tel. +90 212 5286 611


Nicks Calligraphy (خطاطی Nicks)

خطاطی بازار استانبول
خطاطی بازار استانبول

هنرمندان خطاط این فروشگاه از بهترین‌ها هستند. آثار استثنایی خطاطی‌شده بر روی برگ‌های خشک، پس از قاب شدن یک قطعه هنری بی‌بدیل را خلق می‌کنند.

آدرس و تلفن: Nicks Calligraphy İç Bedesten No: 24 Tel. +90 212 5135 473


Tesbihçi Cemil ve Kadir Karateke

فروشگاه تسبیح بازار استانبول
فروشگاه تسبیح بازار استانبول

چه به‌دلیل مقاصد مذهبی و چه با اهداف تزئینی علاقمند به تسبیح‌ هستید، حتما سری به این فروشگاه بزنید؛ زیرا در اینجا مجموعه‌ای ارزشمند و خاص از تسبیح‌های ساخته‌شده با سنگ‌های نیمه‌قیمتی و همچنین دانه‌های گیاهان پیدا خواهید کرد.

آدرس و تلفن:

Tesbihçi Cemil ve Kadir Karateke İç Bedesten No. 141-142 Tel. +90 212 5276 523

تورهای استانبول

Call Now Button