با تور کنیا به شرق آفریقا سفر کنید، قدرتمندترین کشور از لحاظ اقتصادی با درآمد متوسط که به سرعت در حال پیشرفت است. مردم کنیا حس وطن پرستی زیادی نسبت به کشورشان دارند و از ورود گردشگرانی که باعث درآمد می شوند، خشنود هستند.

طبیعت بکر و بی نظیر، حیات وحش فوق العاده و فرهنگ های متفاوت باعث جذب گردشگران با تور کنیا حتی از نقاط دور این کره خاکی به این کشور است.

اطلاعات کلی از سفر به تور کنیا

اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت از تهران عقب تر می باشد.

زبان رسمی: زبان انگلیسی و سواحلی

واحد پول: شیلینگ کنیا (به تاریخ امروز هر 1 شیلینگ کنیا برابر با 340 تومان می باشد)

کد کشور: 0025

آب و هوای کنیا

آب و هوای کنیادر سفر به کشور کنیا، با آب و هوای معتدل روبرو هستید. وقتی که به مناطق ساحلی می روید، هوای گرم ولی مرطوب را تجربه می کنید. در صورتی که وقتی به شمال و شمال شرقی می روید هوای نسبتا خشک و گرم را احساس می کنید.

نور خورشید مستقیم به این کشور می تابد، به طوری که انگار خورشید گرمایش را فقط به این منطقه می تاباند و زمین با گرمای کنیا است که گرم می شود، به همین دلیل است که در بیشتر فصول مردمانش با لباس های خنک و تابستانی در رفت و آمد هستند.

مناطق گردشگری تور کنیا

تور کنیا

نایروبی: پایتخت کشور کنیا که به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل شده، چرا که ویزا را در مرز برای ایرانیان صادر می کنند و به همین دلیل خیلی راحت به آنجا می توان سفر کرد. این کشور از آن دسته از سفرها است که می توان سفر لاکچری محسوبش کرد.

این شهر در نزدیکی استوا است به همین دلیل تفاوت دما در فصل های مختلفش آنچنان تغییر چشم گیری ندارد. بیشتر گردشگران ناروبی را به هوای معتدل و سال های گرمش می شناسند.

بهترین زمان برای سفر به نایروبی با تور کنیا از اواخر آذر تا بهمن و همچنین خرداد تا شهریور است و می توان گفت بدترین زمان به خاطر باران های نسبتا شدیدش اسفند، فروردین و اردیبهشت است.

مومباسا: دومین شهر بزرگ کنیا که تحت تاثیر فرهنگ کشورهای آسیایی و میانه شرقی قرار گرفته است. این شهر به دلیل داشتن تعداد بسیار زیاد سواحل شگفت انگیز و جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی مثل قلعه مسیح، شهر قدیمی مومباسا، عاج های مومباسا، هالر پارک، پارک ملی دریایی و سواحل شمالی و جنوبی به بهترین و مهیج ترین منطقه گردشگری تبدیل شده است.

ماسایی مارا: پارک ملی ماسای مارا، منطقه حفاظت شده حیات وحش در جنوب غرب کشور کنیا است. در این پارک حیواناتی از قبیل انواع پرندگان، پستانداران و گونه های دیگر حیوانی زندگی می کنند. گونه های مختلفی از حیوانات وحشی همچون چیتا، پلنگ، بوفالو، فیل، کرگدن و همچنین دسته های بزرگی از اسب های آبی را می توان در این دید.

پارک های ملی کنیا

تعجب برانگیز نیست که کشور کنیا با داشتن دیدنی های جذاب و سرگرمی های زیادی که دارد همه ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان باشد. سواحل زیبا، شهرهایی که مردمانش با گردشگران خو گرفته اند و مناظر شگفت انگیزی که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. این کشور پارک های ملی زیادی را در خود جای داده که خانه پنج حیوان بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) است. با سالیان سفر به ماجراجویی در مناظر خیره کننده پارک ملی کنیا بیایید.

پارک ملی سیبیلوئیپارک ملی سیبیلوئی

ظاهر خشن و وحشی که مانند ماسکی در حال پوشاندن حقیقتی جالب است که می توان در آن ریشه های انسان های اولیه را پیدا کرد. در پارک ملی سیبیلوئی چندین مکان باستانی وجود دارد که موزه koobi fora یکی از آن ها است و درون این موزه، فسیل های جالبی هستند که قدمتشان به هزاره های قبل بر می گردد؛جالبه بدانید تمامی آن ها در زمین های اطراف یافت شده اند.

این پارک ملی حیرت انگیز با چشم اندازهای منحصر به فردش در شمال کشور و نزدیکی سواحل دریاچه تورکانا (tukana) قرار گرفته که با داشتن تاریخچه باستانی، مناظر دیدنی و حیات وحش خاصش به منطقه گردشگری جذابی تبدیل شده است.

پارک ملی کوه کنیاپارک ملی کوه کنیا

پارک ملی کوه کنیا جذابیتی بی انتها دارد که به خاطره کوه مرتفع و خارق العاده اش، مسافران ماجراجو را به سمت خود کشانده است. برخلاف دیگر پارک های ملی کنیا که گردشگران، به خاطر حیواناتش آن ها را انتخاب می کنند، این پارک به خاطر مناظر دیدنی شگفت انگیزش، مورد توجه قرار گرفته است.

آن هایی که عاشق کوهنوردی در برف هستند، دومین قله مرتفع آفریقا را می توانند در این جا فتح کنند. جالبه بدانید که هر چه بالاتر بروند با مناظر دیدنی تری روبرو می شوند و جالب تر این که فرم جغرافیایی شبیه شکل ماه دارد.

پارک ملی دریایی مالیندی

پارک ملی دریایی که در کنار سواحل مالیندی قرار گرفته و با داشتن سواحل دیدنی اش به خاطر اکو سیستم بومی و غنی که دارد، جزو مناطق حفاظت شده قرار گرفته است. از پارک ملی دریایی مالیندی به عنوان اولین پارک دریای در تمام آفریقا یاد می شود که قایق سواری در میان آب های آرامش، لحظاتی دلنشین را به گردشگران خود هدیه می دهد که اگر خوش شانس باشید می توانید از دیدن بازی گوشی دلفین ها لذت ببرید.

مواردی که در تور کنیا باید به آن توجه کنید

  • قبل از سوار شدن به تاکسی حتما قیمت را با راننده نهایی کنید.
  • تاخیرهای احتمالی را در برنامه تان در نظر بگیرید.
  • همیشه پول خرد همراه داشته باشید تا بتوانید تخفیف بگیرید.
  • حتما برای یک بار هم شده سوار ماتاتو شوید.
Call Now Button