نکاتی در رابطه با ویزای کانادا

۱- اعتبار ویزا : فرم درخواست اینترنتی ویزا تا پنج سال اعتبار دارد ولی از لحظه ای که شما وارد خاک کانادا میشوید به طور متوسط ۶ ماه میتوانید در کانادا اقامت داشته باشید ولی برای دانش آموزان ٬ دانشجویان و کسانی که قصد کار در کانادا را دارند این بازه ی زمانی بیشتر است.

۲- مدت زمان فرایند پاسخگویی : معمولا چندین دقیقه طول میکشد تا درخواست شما بررسی و نتیجه به ایمیلتان ارسال گردد ولی در مواردی خاص که مدارک شما احتیاج به بررسی های بیشتر دارد مدت زمان پردازش به ۷۲ ساعت افزایش میباید.

۳- مستثنیات :
*  کسانی که تابعیت ایرانی آمریکایی دارند و یا دارای گرین کارد میباشند
* کسانی که تابعیت ایرانی فرانسوی دارند و در جزایر فرانسوی زبان پییر و مالکن سکونت موقت و یا دائم دارند
* دیپلمات ها و افرادی که دارای مصونیت سیاسی میباشند
* وابستگان نطامی کشورهای دیگر که قصد بازدید از امکانات نظامی و یا مشارکت در طرح های نظامی مشخص شده ای را دارند.
* افراد دارای محدودیت تحصیلی و کاری که قبلا این فرم را پر کرده و صرفا جهت بازدید از آمریکا و جزایر فرانسوی پییر و ماکلن از کانادا خارج شده و دوباره قصد بازگشت به کانادا را داند.

ویزای غیرمهاجرتی کانادا

دولت کانادا بیش از ۶۰ نوع ویزای مختلف برای افرادی که قصد ورود به کانادا را دارند در نظر گرفته است بنابراین قبل از هر اقدامی باید از انواع مختلف ویزاها آگاهی پیداکنید.از مارس ۲۰۱۶ فرآیند صدور ویزا برای تمامی کسانی که قصد ورود هوایی به کانادا را دارند اجباری شده است.بنابراین همه ی افراد ملزم به پرکردن فرم ویزای الکترونیکی هستند.تسلط به زبان انگلیسی برای پرکردن این فرم الزامیست.طبق قوانین دولت کانادا دادن هرگونه اطلاعات نادرست در این زمینه جرم تلقی شده و دولت کانادا این اجازه را به خود خواهد داد که درصورتی که اطلاعات داده شده با واقعیات تطابق نداشته باشند از ورود شما به کانادا جلوگیری کند.بنابراین توصیه ی اکید ما این است که قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه با کارشناسان سالیان سفر مشورت کنید.
همچنین تمامی مراحل وقت سفارت کانادا را برای شما انجام خواهند داد.

مدارک مورد نیاز جهت پرکردن فرم ویزای کانادا

* پاسپورت (گذرنامه)
* کارت اعتباری معتبر بین المللی جهت پرداخت ۷$ هزینه ی ویزای اینترنتی (مانند مستر کارد یا ویزا کارد) – البته برای آندسته از هموطنانمان که کارت اعتباری بین المللی ندارند ما خود این هزینه را پرداخت میکنیم.
* آدرس ایمیل

اطلاعات مورد نیاز جهت پرکردن فرم درخواست اینترنتی ویزا

* نام و نام خانوادگی
* تاریخ تولد (به میلادی)
* مکان تولد
* جنسیت
* آدرس دقیق
* ملیت
* اسکن پاسپرت و مدارک
* در حین فرآیند ثبت نام ویزا شما باید بتوانید این اطمینان را به دولت کانادا بدهید که از لحاظ دارایی و اعتبار مالی خودکفا هستید و توانایی پرداخت هزینه های خود در مدت اقامت در کانادا را دارید