5 ساحل برتر پرطرفدار در بدروم

06/06/1398
بدروم

شهر ساحلی بدروم یکی از شهرهای ترکیه می‎باشد. که در سال‎های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این شهر سواحل زیادی برای تفریح دارد که برخی از آنها خصوصی و در انحصار هتل‎ها هستند و برخی دیگر به‎صورت عمومی در دسترس مردم قرار می‎گیرند. تیم سالیان سفر در این مقاله سعی داریم به معرفی آن ‎دسته از سواحل بدروم در ترکیه بپردازیم که از دید طرفداران (چه طرفداران خارجی و چه بومیان) نسبت به بقیه برتر هستند. لازم به ذکر است که تمام این 5 مورد عمومی هستند و همه مردم می‎توانند از آنها استفاده کنند. با ما همراه باشید.

ساحل آکارلار Akyarlar

ساحل آکلاریار یکی از سواحل بسیار خوب در مرکز شهر بدروم است. اگرچه این ساحل اکثرا نادیده گرفته می‎شود اما نمی‎توان چشم‎ انداز زیبایی که به جزیره کوز در یونان دارد را نادیده گرفت. این منطقه ساحلی در نزدیکی بازار قرار دارد و رستوران‎ های بسیار خوبی نیز در آن یافت می‎ شود که شما می‎ توانید بهترین غذاهای ترکی و بین‎ا لمللی را در این رستوران ‎ها میل فرمایید. مزیت ساحل آکارلار نسبت به دیگر سواحل بدروم، بکر بودن محیط آن و دور بودنش از هیاهوی مرکز شهر است.

 ساحل گونشکیک Gümüşlük از سواحل بدروم در ترکیه

این ساحل یکی از سواحل کم ارتفاع در بدروم است که بیشتر مردم محلی از آن استفاده می ‎کنند. در ساحل گونشکیک رستوران ‎های بزرگی وجود دارد که ماهی سرو می ‎کنند. مردم بومی به این رستوران‎ ها علاقه زیادی دارند و بنابراین همیشه شلوغ هستند. اگر به دنبال این هستید که با فرهنگ مردم بدروم آشنا شوید یکی از بهترین راه‎ها این است که سری به رستوران‎هایی که در این جزیره وجود دارد بزنید و در کنار مردم محلی غذا میل کنید.

ساحل کرجی Kargi Beach

این ساحل نیز طرفداران بسیار زیادی در بدروم دارد. درباره اینکه ساحل کرجی یکی از برترین سواحل بدروم است میان گردشگران و مردم بومی اتفاق نظر وجود دارد. کرجی در جنوب بدروم قرار دارد. سواحل شنی در منطقه کرجی بسیار آرام و تمیز هستند و در اکثر آنها خانه‎ ها و ویلاهایی برای اجاره وجود دارد که مسافران می‎توانند از آنها استفاده کنند.

ساحل کیستبوکو Kisebükü

ساحل شنی بدروماین ساحل یکی از زیباترین سواحل روستای مازی می ‎باشد. مشکل ساحل کیستبوکو شلوغی زیاد آن است که البته اگر بتوانید روزهای و فصل ‎های خاصی را که این ساحل خلوت است پیدا کنید می‎توانید بر این مشکل نیز غلبه کنید. در اطراف ساحل کیستبوکو بقایای تاریخی از حمام ‎ها و کلیساها و…نیز وجود دارد که این منطقه را جذاب‎تر کرده است. شما برای رسیدن به این ساحل می‎توانید از تورهای قایق استفاده کنید.

 ساحل ایلگین کاو Ilgın Cove 

این ساحل نیز در روتای مازی قرار دارد و یکی از سواحل زیبای بدروم ترکیه  به ‎حساب می ‎آید. برای اینکه به این از بدروم به این ساحل برسید باید از وسیله نقلیه استفاده کنید. پس از اینکه وارد روستای مازی شدید اندکی به سمت تپه ‎های روستا رانندگی کنید تا به این ساحل زیبا برسید. این ساحل هم درمیان گردشگران و هم درمیان مردم بومی بسیار محبوب می‎باشد. در این ساحل مغازه‎ای که بتوانید خوراکی و نوشیدنی بخرید وجود ندارد بنابراین وسایل مورد نیاز خود را از قبل تهیه کنید.

البته سواحل زیادی در بدروم وجود دارد اما این 5 ساحل از لحاظ محبوبیت بین مردم بومی و گردشگران به ‎عنوان برترین سواحل بدروم به‎ حساب می ‎آید.

 

Call Now Button