یکی دیگر از شهرهایی که به عنوان مقصدی برای انجام مراحل انگشت‌نگاری ویزای کانادا شناخته می‌شود، شهر آنکارا در کشور ترکیه است. وقت سفارت کانادا در آنکارا، سختی‌هایی دارد که شاید بتوان گفت بسیاری از متقاضیان ویزا مجبور به انتخاب آن می‌شوند! این اجبار از آن‌جا می‌آید که معمولاً دفتر VAC آنکارا خلوت‌تر از سایر دفاتر است و در بعضی از زمان‌ها از سال، آن دسته از متقاضیان که ملزم به طی کردن سریع مراحل ویزا هستند، تنها گزینه آنکارا را پیش رو دارند.

زمانی که شخص به کارگزاری VAC در آنکارا مراجعه می کند؛ کارگزاری دو فرم تحت عناوین application form و family information به شخص می دهد تا پس از تکمیل در پرونده وی قرار دهند. این فرم ها حاوی اطلاعاتی در مورد شخص، انگیزه وی از سفر به کانادا، نحوه تامین هزینه سفر به کانادا و… هستند که فرد می بایست در کمال صداقت و دقت به این سوال ها پاسخ دهد. بعد از تکمیل و تحویل فرم ها، شخص باید به ترتیب اقدام به پرداخت هزینه صدور ویزا و هزینه انگشت نگاری کند تا پس از واریز این هزینه ها بتواند برای انگشت نگاری اقدام کند.

یکی از مشکلات اساسی اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا، عدم وجود پرواز روزانه به این شهر است و این به آن معنی‌ست که متقاضیان مجبور به اقامت دو سه روزه در آنکارا هستند. پیشنهاد می‌شود در صورتی که زمان کافی برای طی کردن مراحل اخذ ویزای کانادا دارید، از وقت سفارت کانادا در استانبول استفاده کنید.

جهت اطلاع از مدارک، شرایط و هزینه ها به صفحه وقت سفارت کانادا مراجعه کنید.


هزینه های ویزای کانادا

هزینه سفارتانگشت نگاریقیمت نهایی مسافرقیمت نهایی همکار
بزرگسال بالای ۱۴ سال۱۰۰ CAD۸۵ CAD۳۷۰ CAD۳۴۰ CAD
کودک زیر ۱۴ سال۱۰۰ CADمعاف۲۹۰ CAD۲۴۰ CAD
بزرگسال بالای ۸۰ سال۱۰۰ CADمعاف۲۹۰ CAD۲۴۰ CAD

فرم مشخصات خانوادگی درخواست ویزای کانادا

فرم مشخصات فردی درخواست ویزای کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام