از آنجایی که کشور کانادا نیز از آن دسته از کشورهایی است که در ایران سفارت‎خانه ندارد؛ متقاضیان ایرانی که می‎خواهند  برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند باید به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه ایران ( ترکیه، امارات و ارمنستان) مراجعه کنند. یکی دیگر از شهرهای مقصد برای انجام مراحل انگشت‌نگاری ویزای کانادا ، شهر آنکارا در کشور ترکیه است. وقت سفارت کانادا در آنکارا، سختی‌هایی دارد که شاید بتوان گفت بسیاری از متقاضیان ویزا مجبور به انتخاب آن می‌شوند! این اجبار از آنجا می‌آید که معمولاً دفتر VAC آنکارا خلوت‌تر از سایر دفاتر است و در بعضی از زمان‌ها از سال، آن دسته از متقاضیان وقت سفارت کانادا آنکارا که ملزم به طی کردن سریع مراحل ویزا هستند؛ تنها گزینه آنکارا را پیش رو دارند.

مراحل اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا

وقت سفارت کانادا در آنکارامراحل اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا به این‎صورت است که زمانی که شخص به کارگزاری VAC در آنکارا مراجعه می کند؛ کارگزاری دو فرم تحت عناوین application form (فرم مشخصات فردی درخواست ویزای کانادا) و family information (فرم مشخصات خانوادگی درخواست ویزای کانادا) به شخص می‎دهد تا پس از تکمیل در پرونده وی قرار دهند؛ این فرم‎ها حاوی اطلاعاتی درمورد شخص، انگیزه وی از سفر به کانادا، نحوه تامین هزینه سفر به کانادا و… هستند که فرد می بایست در کمال صداقت و دقت به این سوال ها پاسخ دهد. بعد از تکمیل و تحویل فرم‎ها، شخص باید به ترتیب اقدام به پرداخت هزینه صدور ویزا و هزینه انگشت‎نگاری کند تا پس از واریز این هزینه‎ها بتواند برای انگشت نگاری اقدام کند.

 

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا در آنکارا

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا در آنکارا با مدارک لازم در کنسکولگری کشورهای دیگر هیچگونه تفاوتی ندارد. شما می‎توانید برای آگاهی از این مدارک  اینجا را کلیک کنید. همچنین می‎توانید لیست مدارک وقت سفارت کانادا آنکارا را با کانتر مربوط به ویزای کانادا در آژانس مسافرتی سالیان سفر چک کنید.

وقت سفارت کانادا در آنکارا

وقت گرفتن از سفارت کانادا در آنکارا را می‎توان به دو صورت حضوری و اینترنتی دریافت کرد. وقت سفارت کانادا حضوری به این صورت است که فرد متقاضی باید حضوری به دفتر کارگزار مراجعه کند؛ مدارک خود را ارائه دهد و فرم مورد نظر را پر کند. پس از تکمیل فرم هزینه مورد سفارت را پرداخت کرده و مرحله انگشت‎نگاری را پشت سر بگذارد. وقت سفارت کانادا آنلاین نیز به این‎صورت است که متقاضی باید به سفارت کانادا مراجعه کند. یک حساب کاربری برای خود بسازد. مدارک خود را بر روی سایت آپلود کند؛ سپس فرم درخواست آنلاین ویزا را پر کرده و به‎صورت آنلاین هزینه انگشت‎نگاری را پرداخت کند. مرحله انگشت‎نگاری در هر صورت باید با حضور شخص انجام شود.

نکات مهم درباره وقت سفارت کانادا در آنکارا

  • وقت سفارت کانادایکی از مشکلات اساسی اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا، عدم وجود پرواز روزانه به این شهر است و این به آن معنی‌ست که متقاضیان مجبور به اقامت دو سه روزه در آنکارا هستند. پیشنهاد می‌شود در صورتی که زمان کافی برای طی کردن مراحل اخذ ویزای کانادا دارید، از وقت سفارت کانادا در استانبولاستفاده کنید.
  • همچنین یکی از راه‎هایی که استفاده از آن به شما کمک می‎کند تا بتوانید سفرهای اجباری خود را به آنکارا برای اخذ وقت سفارت کانادا به حداقل برسانید پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا  می‎باشد. در صورت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا شما تنها برای انگشت‎گاری به آنکارا خواهید رفت اما در غیر این‎صورت باید حداقل یک بار دیگر نیز برای تحویل پرفتن پاسپورت خود به آنکارا سفر کنید.
  • جهت اطلاع از مدارک، شرایط و هزینه ها به صفحه وقت سفارت کانادامراجعه کنید.

تعطیلات سفارت کانادا در آنکارا ۲۰۱۹

HOLIDAYS  ۲۰۱۹ DAY DATE
New Year’s Day Tuesday ۰۱ January
Family Day Monday ۱۸ February
Easter Monday Monday ۲۲ April
Victoria Day Monday ۲۰ May
Ramadan Feast Eve  Tuesday ۰۴ June
Ramadan Feast Wednesday  ۰۵June
Ramadan Feast Day 2 Thursday ۰۶ June
 Sacrifice Feast Day 2  Monday  ۱۲ August
Thanksgiving Monday ۱۴ October
Republic Day Tuesday ۲۹ October
Remembrance Day Monday ۱۱ November
Christmas Day Wednesday ۲۵ December
Boxing Day Thursday ۲۶ December

تور آنکارا برای مراجعه به سفارت کانادا

اگر قصد سفر به آنکارا به منظور طی کردن مراحل انگشت نگاری در دفتر وک را دارید؛ میتوانید از خدمات تور آنکارا ویژه انگشت نگاری، استفاده نمایید.

سالیان سفر بهترین هتل های نزدیک به سفارت کانادا در آنکارا را برای مسافران این تورها درنظر گرفته است. خدمات ویژه ای که در تورهای انگشت نگاری آنکارا ارائه میشود شامل ترانسفر رفت و برگشت از هتل به دفتر VAC و ارسال نماینده آژانس برای راهنمایی مسافر در امور مربوط به سفارت می شود.

آدرس سفارت کانادا در آنکارا

Cinnah Caddesi No: 58 – ۰۶۶۹۰, Cankaya – Ankara, Turkey

مطالب مرتبط با مهاجرت به کانادا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button