برج العرب

برج العرب یکی از نمادهای شهر دبی

13/03/1399
دبی

یکی از بلندترین برج‌های شهر دبی برج العرب است که به عنوان یکی از نمادهای این شهر شناخته می‌شود. تقریباً در هر بخشی از شهر دبی باشید، می‌توانید این برج را از دور ببینید. شاید باورتان نشود که این برج بزرگ روی جزیره مصنوعی ساخته شده است! حالا که اسم جزیره مصنوعی به میان آمد باید بگوییم که بین برج العرب و جزیره مصنوعی پالم جمیرا فاصله زیادی نیست. هر دوی این مکان‌ها جزو معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر دبی هستند که هر گردشگری برای بازدید از آن‌ها داوطلب می‌شود.

درباره برج العرب

مثل اکثر برج‌های دبی که به کمک مهندسان غیر عرب طراحی شده‌اند، طراحی این برج بزرگ را هم یک معمار آمریکایی انجام داده است. تام رایت نام معماری است که ایده ساخت این برج به شکل بادبان کشتی را پیاده کرد. برای ساخت برج العرب 5 سال زمان صرف شد و ثمره این 5 سال هنوز هم که هنوز است به عنوان یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح شهر دبی می‌درخشد.

یک هتل هفت ستاره!

لوکس بودن این هتل از چشم هیچ کس پوشیده نیست، اما 7 ستاره بودن آن ماجرا را جالب می‌کند. این برج به عنوان یکی از گران‌ترین و مجلل‌ترین هتل‌های دنیا شناخته می‌شود و تنها هتلی است که 7 ستاره دارد. البته در مورد تعداد ستاره‌های این هتل همیشه شک و شبهه‌هایی وجود داشته، اما در کل همه برج العرب را 7 ستاره می‌شناسند.

شاید برایتان جالب باشد که در مورد اتاق‌های این هتل اطلاعات بیشتری بدانید. کوچک‌ترین اتاق این هتل حدود 170 مترمربع است که برای یک شب اقامت در آن باید 6 هزار درهم بپردازید. در مقابل بزرگ‌ترین اتاق هتل برج العرب هم 780 مترمربع وسعت دارد. هر اتاق با شیوه‌های مدرن دکوراسیون چیده شده و به زیبایی فضای داخلی افزوده است. تقریباً برای هر وعده غذایی که در این هتل میل می‌کنید، حدود 1000 درهم باید پرداخت کنید. منظره‌ی خیره کننده‌ای از هر یک از طبقات این هتل مقابل چشمانتان قرار می‌گیرد. به غیر از گردشگران و افراد عادی، چهره‌های معروف زیادی تا به حال در این هتل اقامت داشته‌اند. با این تفاسیر اگر قصد تجربه یک سفر کم هزینه به دبی داشته باشید، باید به بازدید از این برج بسنده کنید.

برج العرب

برج العرب

زمین تنیسی میان زمین و هوا

عجیب نیست که در ارتفاع 210 متری سطح زمین قرار بگیرید تا بتوانید چند ست تنیس بازی کنید؟ شاید عجیب باشد ولی غیرممکن نیست! همان طور که گفتیم این زمین تنیس در ارتفاع 210 متری سطح زمین قرار گرفته و به بالاترین نقطه برج هم نزدیک است. تقریباً 415 مترمربع مساحت دارد و منظره‌ی دیدنی هم برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد. اولین بار آندره آغاسی و راجر فردرر در مسابقات Dubai Duty Free Men’s داخل این زمین تنیس بازی کردند. 22 فوریه سال 2005 این زمین تنیس افتتاح شد.

زمین تنیس برج العرب

رستوران برج العرب

در طبقه 27ام برج، رستورانی به نام “الذهب 27” وجود دارد که برای ساختن فضای داخل آن حدود 18 ماه زمان صرف شد. وقتی به الذهب 27 قدم می‌گذارید، زرق و برق طلاهایی که در محوطه آن استفاده شده چشمتان را می‌زند. از در و دیوار طلایی رنگ این رستوران تجمل می‌بارد. غذا خوردن در رستورانی از جنس طلا آن هم در ارتفاع 200 متری از سطح دریا، کاری نیست که هر کسی بتواند انجام دهد. برای رزرو یک میز در این رستوران باید از قبل و به صورت اینترنتی اقدام کنید. البته معلوم نیست که این رزرو اینترنتی مورد پذیرش مدیریت الذهب 27 قرار بگیرد یا نه. هنوز هیچ کس نمی‌داند که چه فاکتورهایی برای پذیرش گرفتن از این رستوران مهم است! نوشیدنی‌های متفاوت و گران قیمتی هم در این رستوران برای مشتریان آماده می‌شود. مثلاً در ترکیبات بعضی از آن‌ها شیر شتر و شیر بز به کار رفته است.

رستوران برج العرب

Call Now Button