آلرژی در سفر

اگر آلرژی دارید قبل از سفر این نکات را بدانید

10/04/1397
نکات سفر

برخی از افراد به دلیل آلژی غذایی سفر خود را محدود می‌کنند و براین باور هستند که آلرژی غذایی مانعی برای سفرشان است. توجه کنید که آلرژی غذایی در سفر با رعایت چند نکته هم شدنی است و هم لذت سفر را نمی‌کاهد. ممکن است شما حساسیت فصلی و یا حساسیت غذایی داشته باشید که در سفرتان بروز کند، با رعایت چند نکته که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم می‌توانید با وجود آلرژی سفر لذت‌بخشی را تجربه کنید.

  • داروهایتان را فراموش نکنید

قبل از سفر داروهایستان را کنار بگذارید و آن‌ها را آماده کنید. با وجود اینکه داروها از قانون 100 میلی‌لیتر مایع در کابین چمدان معاف هستند اما همیشه نسخه‌ی پزشک را به‌همراه داشته باشید تا برایتان تاخیرهای ناخواسته پیش‌نیاید. داروهایتان برحسب نوع آلژی شما متفاوت می‌باشد و بهتر است در صورت امکان از قرص به‌جای مایعات استفاده کنید.

  • زمانی که در پرواز هستید

ایرلاین‌ها در چند سال گذشته اهمیت بیش‌تری به آلرژی غذایی می‌دهند و اطلاعات مفیدی را از طریق بروشور و وب سایت‌ها در اختیار مسافران قرار می‌دهند. اگر در منوی غذا در هواپیما به عنوان نمونه در تور باکو حس کردید که هیچ‌کدام از این غذاها برایتان مفید نیستند گزینه‌ی غذاهای گیاهی را انتخاب کنید. جالب است بدانید برخی از ایرلاین‌ها از کسانی که دارای آلرژی غذایی هستند گواهی پزشک درخواست می‌کنند. از قطره و یا اسپری مخاط آور در صورت خشک بودن هوای کابین استفاده کنید، در حقیقت خشک‌بودن مجرای بینی باعث می‌شود که غبار به‌راحتی در مسیر تنفسی شما قرار بگیرد و آن را تحریک کنند.

  • انتخاب هتل

قبل از رزرو کردن هتل به این نکته دقت کنید که برخی از هتل‌ها در خارج از کشور به عنوان نمونه در تور استانبول از Pet-friendly هستند و گردشگران می‌توانند حیوانات خانگی نیز در هتل داشته باشند. از این جهت توصیه می‌شود افرادی که به حیوانات خانگی آلرژی دارند قبل از رزرو هتل دقت کنند. همچنین برخی از هتل‌ها Free Smoke هستند و این مورد هم برای افرادی که حساسیت محیطی دارند می‌تواند محرک باشد.

  • گشت‌وگذار در شهر

زمانی که به گشت‌وگذار می‌روید چند قرص آنتی هیستامین با خود به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم از شروع یک موقعیت آلرژیک پیشگیری کنید. اگر به‌جایی گرم در تابستان سفر می‌کنید بهتر است از دوست و یا آشنایی در خصوص شرایط آب‌وهوایی و محیطی پرس‌وجو کنید. امروزه می‌توانید از طریق اینترنت اطلاعات زیادی را در مورد مناطق مختلف دنیا بدست آورید. اگر به قدم زدن در کنار ساحل مثلاً در تور آنتالیا و یا به کوه‌پیمایی در تور ایروان به ارتفاعات و جنگل می‌روید بهتر است از از مساک و موادی که دافع حشرات هستند با خود به همراه داشته باشید و در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید.

Call Now Button