دیدنی های آنتالیا

مکان های دیدنی آنتالیا

21/04/1396
آنتالیا

دهکده چیرالی در منطقه کمر

دهکده چیرالی در منطقه کمر

دهکده چیرالی در منطقه‌ای به نام کمر قرار گرفته است که این منطقه  به عنوان یکی از معروف‌ترین تفریحگاه‌های ساحلی ترکیه شناخته می‌شود. دهکده چیرالی  در جنوب غربی آنتالیا قرار گرفته است. این دهکده 3.5 کیلومتر ساحل جدا از هم دارد.  چیرالی به خاطر داشتن رودخانه‌ها و نهرهای بکر طرفداران زیادی پیدا کرده است و سالانه گردشگران زیادی از این دهکده زیبا دیدن می‌کنند.

کافه‌های زیادی در مسیر ساحل وجود دارد که گردشگران می‌توانند در طول ساعت تفریح و گردش خود از آنها استفاده کنند. علاوه‌براین در شهر کمر در نزدیکی این دهکده هتل‌های زیادی با قیمت‌های مختلف وجود دارد که مکانی مناسبی برای اقامت مسافران است.
 

 

 


پاموک کاله

پاموک کاله
پاموک کاله را می‌توان یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های ترکیه دانست. پاموک کاله را به نام پاموک قلعه نیز می‌شناسند. اجتماعی از چشمه‌های آب گرم، غارهای طبیعی، آبشارها، استخرهای طبیعی و… این مکان را به یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های طبیعی جهان تبدیل کرده است.

پاموک کاله از رسوب‌های تشکیل شده است که  چشمه‌های آب گرم به جای می‌گذارند. 17 چشمه آبگرم در این منطقه قرار  دارد که دمای این چشمه‌ها 212 درجه سانتی‌گراد است که به هیچ عنوان نمی‌توان در این چشمه‌ها شنا کرد. رسوب‌گذاری باعث شده است که کل این منطقه پنبه‌ای شکل شود و از همین جهت این منطقه به قلعه پنبه‌ای نیز معروف است. آب این چشمه‌ها خواص درمانی بسیار زیادی دارد و برای فشار خون، بیماری‌های قلبی، گوارشی و پوستی، گردش خون، اختلالات تغذیه‌ای و…مفید است.


منطقه بلک

منطقه بلک

منطقه بلک در 30 کیلومتری غرب آنتالیا  واقع شده است. در فاصله کمی از این منطقه هتل‌های زیادی وجود دارد. می‌توان ادعا کرد این منطقه مکان مناسبی برای اقامت در طول سفر به آنتالیا است زیرا به بناهای تاریخی و طبیعی زیادی از این استان نزدیک است. بلک را بیشتر می‌توان یک منطقه تفریحی دانست. 10ها زمین گلف در این منطقه وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین تالارهای عروسی، سالن‌های کنفرانس، سالن‌های جلسه و گردهمایی زیادی نیز  در این شهر وجود دارد. ترکیه سعی دارد این منطقه را به یک منطقه توریست پذیر  تبدیل کند وجود زیبایی‌های طبیعی این منطقه همراه با امکاناتی که کشور ترکیه در آن برای رفاه حال گردشگران به وجود آورده است این پتانسیل را به منطقه بلک می‌دهد.


منطقه لارا

منطقه لارا
در کنار آب‌های شفاف دریای مدیترانه منطقه‌ای به نام لارا قرار گرفته است که به سرعت در حال پیشرفت و گسترش است. این منطقه مکان مناسبی  برای استراحت و اقامت گردشگران و مسافران آنتالیا  است زیرا، نزدیک‌ترین تفریحگاه به این استان منطقه لارا است.  وجود انواع رستوران‌ها، هتل‌ها، پلاژها و امکانات تفریحی بیشتر مانند قایق سواری و.. در  این منطقه اقامت گردشگران را در لارا دلپذیر می‌کند.

منطقه دیدنی لارا از شرق صخره‌های آنتالیا آغاز شده و به پایین آبشار دودن ختم می‌شود. همچنین ساحل این منطقه یکی از پر امکانات‌ترین مناطق آنتالیا است. فقط 11باشگاه، 4 کافه، بک پارک عجایب، 4 رستوران، 2 زمین فوتبال و یک پارک عجایب در این منطقه ساحلی وجود. وجود چنین طبیعت بکری با همراهی چنین امکانات رفاهی و تفریحی، منطقه لارا را به یکی از دیدنی‌ترین مناطق آنتالیا بدل کرده است.


رودخانه ماناوگات

رودخانه ماناوگات

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌هایی که گردشگران را به ترکیه می‌کشاند جادبه‌های طبیعی آن است. رودخانه ماناوگات یکی از این جاذبه‌هاست. این رودخانه از به هم پیوستن چندین چشمه  در ارتفاع 1350  متری کوه‌های توروس به وجود آمده است و به دریای مدیترانه  متصل می‌شود. این رودخانه که یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در میان  مردم ترکیه و گردشگران است در نزدیکی روستای ماناوگات قرار دارد. همچنین این رودخانه مکانی مناسب برای رافتینگ به حساب می‌آید.

رودخانه ماناوگات از کنار شهر زیبای سیده عبور می‌کند و مسافران تور آنتالیا می‌توانند با کشتی وقتی در حال عبور از این رودخانه هستند از این شهر دیدن کنند. در کنار رودخانه ماناوگات، باغ‌های چای و آبشارهای متعدد طبیعتی بسیار بکر و زیبا به وجود آورده و این مکان را به‌عنوان مکانی محبوب برای گردشگران معروف کرده است.


پارک ملی آنتالیا

پارک ملی آنتالیا

در 92 کیلومتری شهر آنتالیا یک پارک ملی قرار دارد که زیستگاه انواع گونه‌های جانوری و گیاهی است.  این پارک را به‌عنوان یکی از زیباترین  مکان‌های دیدنی آنتالیا می‌شناسند. از پارک ملی آنتالیا به علت وجود برخی گونه‌های نادر و یا در حال انقراض جانوری و گیاهی به صورت ویژه‌ای نگهداری می‌شود.

اگر پارک ملی آنتالیا را به عنوان یکی از مکان‌هایی که می خواهید در طول سفر خود از آن بازدید کنید؛ انتخاب کنید می‌توانید در کنار آن از رودخانه کوپرو و تنگه‌ای که به موازات این چشمه امتداد پیدا کرده است نیز دیدن کنید. همچنین در اطراف پارک ملی  و این تنگه رستوران‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید طعم بهترین غذاهای ترکی و بین‌المللی را در این رستوران‌ها تجربه کنید


دره عمیق پلدار(کورپولو کانیون) آنتالیا

دره عمیق پلدار

دره پلدار در یک راه زیبا با منظره‌های بکر به سمت تاشاگیل و بش کوناک در شمال شرق آنتالیا قرار دارد. این جاده را درختان زیبا و جنگل‌های سبز پوشانده است، همچنین جاده از روی یک رودخانه کوهستانی می‌گذرد. دره پلدار که نام دیگر آن کورپولو کانتون است در نزدیکی پارک ملی آنتالیا قرار دارد و شما می‌توانید در یک روز از هر دوی این جاذبه‌های فوق‌العاده دیدن کنید. بر روی این رودخانه دو پل بسیار قدیمی و زیبا به نام‌های ‌رومی اولوک و پل بوگروم قرار دارند که هر از آثار باستانی بسیار زیبای این منطقه محسوب می‌شوند. یکی از تفریحات رایج در این منطقه کوهنوردی است منظره زیبایی که در هنگام کوهنوردی در این منطقه زیر پایتان می بینید؛ می‌تواند برایتان تا مدت‌ها چشم‌نوازترین  منظره باشد.

در اطراف دره پلدار رستوران‌های زیادی وجود دارد که مسافران تور آنتالیا می‌توانند طعم بهترین غذاهای بین‌المللی و محلی  را در این رستوران‌ها تجربه کنند.


خلیج آنتالیا

خلیج آنتالیا
خلیج آنتالیا از تکیرووا ( در غرب) آغاز و به ماحموتلار (در شرق) ختم می‌شود. در این مسیر شهرهای تفریحی و تاریخی بسیار مانند بلک، سیده، آلانیا و… زیادی قرار دارند که هر کدام از این شهرها جزء جاذبه‌های دیدنی ترکیه محسوب می‌شوند. در یک عبارت خلیج آنتالیا را می‌توان مسیری از دهکده‌ها و شهرهای زیبا و فوق العاده، کوه‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌ها دانست. همچنین در این مسیر هتل‌ها و اقامتگاه‌های زیادی با قیمت‌های مختلف وجود دارد که می‌تواند امکان اقامت شما را در طول آنتالیا در قسمتی از خلیج آنتالیا که دوست دارید فراهم کند و از تمامی بنا‌های تاریخی و جاذبه‌های طبیعی این استان دیدن کنید.

Call Now Button