قوانین فرودگاهی ارمنستان

قوانین فرودگاهی ارمنستان

01/07/1397
نکات سفر

ارمنستان یکی از کشورهای توریستی به‌شمار می‌آید و باتوجه به لغو روادید ویزا بین ایران و ارمنستان شاهد افزایش چشمگیر گردشگران ایرانی به این کشور زیبا هستیم. فرودگاه بین‌المللی زروارنتوس ایروان از جمله فرودگاه‌های پررفت‌وآمد محسوب می‌شود و هرساله پذیرای هزران مسافر از سرتاسر دنیا می‌باشد. این فرودگاه در سال 1971 تاسیس شده است و 11 هزار جابه‌جایی هوایی را در همین سال داشته است که این آمار با رشد 20 درصدی نسبت به سال 2014 مواجه شده است. شرکت‌های هوایی ایران از شرکت هوایی هوایی آسمان، شرکت هوایی نفت، ماهان ایر و همچنین شرکت هوایی تابان که به صورت مستقیم به ایروان پرواز دارند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم به بررسی قوانین فرودگاهی ارمنستان بپردازیم.

مقررات ارزی

ممکن است برخی از افراد قصد ورود و خروج ارز‌هایی به مبلغ بالا به ارمنستان داشته باشند. وارد کردن ارز خاری به کشور ارمنستان دارای محدودیت می‌باشد و در صورت ورود بیش از 10000 دلار را به این کشور داشته باشید که در این شرایط مامور فرودگاه برای ورود این مقدار پول از شما سوال و جواب کند. شایان ذکر است که مبلغ بیش از 10000 دلار باید از طریق سیستم بانکی رد و بدل شود.

مقررات صادرات 

برای صادرات به ارمنستان شما باید توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید بیش از 2000 نخ سیگار و 20 لیتر نوشیدنی را به‌همراه داشته باشید. همچنین برخی از کالاها از جمله داروهای غیر قانونی، سلاح سرد و گرم، گیاهان و فرآورده‌های گیاهی، میوه و سبزیجات، گوشت و محصولات گوشتی، پول تقلبی، فیم‌های غیر اخلاقی و مواد مخدر جزو کالاهای ممنوعه به‌حساب می‌آیند و شما مجاز به وارد کردن 400 نخ سیگار، 2 لیتر نوشیدنی، 5 کیلو عطر به ارزش 500 دلار و محصولات دست‌ساز، صنایع دستی به ارزش 500 دلار می‌باشد.

لازم به ذکر است که ورود و خروج هرگونه قطعه‌ی هنری نیاز به مجوز وزارت فرهنگ این کشور را دارد و مالیات هر قطعه حدود 10 دلار می‌باشد. افراد دارای حیوان خانگی در تور ایروان باید حداکثر 20 روز پیش از مسافرت واکسینه شده باشند و گواهی سلامتشان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

اگر به ارمنستان سفر کرده‌اید و با جاذبه‌های گردشگری این کشور آشنایی دارید، تجربه‌های سفرتان را با ما در میان بگذارید.

Call Now Button