مراکز خرید بانکوک

مراکز خرید بانکوک

24/04/1396
بانکوک

بانکوک، پایتخت مدرن تایلند، در کنار تمام زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری مهیجی که دارد، یک جاذبه‌ی متفاوت‌تر هم دارد؛ جاذبه‌ای به نام «خرید در بانکوک». در بازارهای سنتی و مراکز خرید مدرن بانکوک، ترکیبی وسوسه‌انگیز از کالاهای سنتی بانکوک و آخرین کالاهای روز جهان یافت می‌شود. جذابیت این بازارها به قدری‌ست که معمولا مسافران تور بانکوک، ساعات زیادی از حضورشان در این سفر را در این بازارها سپری می‌کنند و حتی بازدید از بعضی از نقاط فوق‌العاده دیدنی تایلند را فدای خرید در بانکوک می‌کنند.

اما با توجه به تعدد و گستردگی بازارهای بانکوک و وقت و بودجه محدودی که مسافران در تور تایلند دارند، لازم است مسافران پیش از شروع سفر به خوبی درباره مراکز خرید بانکوک تحقیق کنند و با مسئولان هتل محل اقامت هم مشورت کنند.

در ادامه ابتدا به بعضی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین محله‌های مخصوص خرید ارزان در بانکوک اشاره می‌کنیم و سپس به چند تا از بزرگ‌ترین مراکز خرید تایلند اشاره می‌کنیم. البته با توجه به تعدد بسیار زیاد این مراکز خرید در بانکوک، معرفی همه‌ی آنها امکان‌پذیر نیست. بهتر است پس از انتخاب هتلتان در تور تایلند، برای شناخت مراکز خرید کوچکتری که در نزدیکی هتلتان قرار دارند اقدام کنید.


بازار آخر هفته چاتوچک Chatuchak Weekend Market

بازار چاتوچک

بازار چاتوچک یکی از قدیمی‌ترین بازارهای بانکوک است. این بازار سال 1942 باز شده‌است. در این بازار بالغ بر هزاران غرفه در 27 بخش مختلف فعالیت می‌کنند. در این بازار اقلام بی‌شماری در شاخه‌های پوشاک، صنایع دستی، مبلمان و دکوراسیون منزل، خوراکی و نوشیدنی‌ها، آثار هنری، کتاب، آنتیک و عتیقه‌جات، چینی و سفال و لباس و وسایل متفرقه‌ی دست‌دوم یافت می‌شود.

اگرچه اسم این بازار، بازار آخر هفته چاتوچک است اما بسیاری از بخش‌های آن در طول هفته هم باز هستند. ضمن اینکه در مناطق اطراف این بازار هم فروشگاه‌ها و بازارهای دیگر و چند جاذبه‌ی گردشگری وجود دارد.

با مترو و اتوبوس‌های عمومی بانکوک، امکان دسترسی به این بازار را دارید.


بازارهای شبانه بانکوک Night Markets Bangkok

یکی از بازارهای شبانه بانکوک

زندگی شبانه بانکوک معروف است و بازارهای شبانه هم جزئی از همین زندگی شبانه است. تجربه خرید در این بازارهای شبانه، به معنای حقیقی کلمه، یک تفریح است. وجود غذاها و نوشیدنی‌های رنگارنگ با قیمت‌های ارزان و برنامه‌های مختلف از جمله اجراهای زنده موسیقی و …، در کنار امر خرید کردن، خرید را بسیار لذت‌بخش کرده‌است. روت فای سرینکارین، جی جی گرین، آسیاتیک، روت فای راچاندا و پاتونگ، 5 تا از بازارهای شبانه‌ی معروف بانکوک هستند.

توجه داشته باشید که در بازارهای شبانه، بیشتر با کالاهای سنتی و معمولا ساخته‌ی دست خود مردم بومی سروکار دارید و نه برندهای کالاهای جهانی.

 


بازارهای شناور بانکوک Floating Markets

بازارهای شناور بانکوک

بازارهای شناور، از آن بازارهایی‌ست که در کمتر جایی از جهان می‌توان یافت. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما در تور تایلند، یک‌بار در این بازارها حاضر شوید. در بازارهای شناور بانکوک، با خانم‌هایی مواجه می‌شوید که بر روی قایقشان، سبزیجات و میوه‌های تازه، آب‌میوه‌های صد در صد طبیعی بسیار خوشمزه و خوراکی‌هایی از این دست را می‌فروشند.

تورهای گشتی وجود دارند که مسافران را سوار قایق می‌کنند و در این بازارهای آبی می‌گردانند.

 

 


بازار پرتونام Pratunam Market

بازار پرتونام بانکوک

این بازار، بزرگ‌ترین بازار پوشاک تایلند است. در این منطقه، در فضای باز کنار خیابان‌ها و درون مراکز خرید اطراف، طیف وسیعی از لباس‌هایی مطابق با آخرین روندهای مد جهان را خواهید یافت. این منطقه، به خاطر عمده‌فروشی‌هایش معروف است و بسیاری از تاجران جنوب شرقی آسیا، پوشاک را از آنجا تهیه می‌کنند.

 

 

 

 


میدان سیام بانکوک Siam Square

میدان سیام بانکوک

برای تعریف این میدان، دو گزاره کافیست: «بانکوک به خاطر بازارها و مراکز خریدش معروف است و میدان سیام، جوهره‌ی بانکوک است.»

میدان سیام اصلی‌ترین و شلوغ‌ترین نقطه شهر بانکوک است. در جای‌جای این منطقه با مغازه‌ها و فروشگاه‌های ریز و درشت مواجه می‌شوید. حتی برخی افراد این میدان را به یک «اَبَر مرکز خرید» تشبیه کرده‌اند. تقریبا هرچیزی را که در سایر بازارهای بانکوک بشود خرید، در این منطقه هم پیدا خواهید کرد.

در این منطقه رستوران‌ها و کافه‌های زیادی هم وجود دارد که یک روز شیرین را برایتان رقم می‌زنند.

 


مگامال‌ها و مراکز خرید بانکوک

مگامال ام بی کا بانکوک

علاوه بر محله‌ها و بازارهای سنتی که معرفی کردیم، بانکوک مگامال‌ها و مراکز خرید بسیار بزرگ و مدرنی دارد. سیام پاراگون، سنترال ورد، ام بی کا، سنترال امباسی، سیام دیسکاوری، ترمینال 21، پانتیپ پلازا، پلاتینوم و … اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز خرید بانکوک هستند. هر کدام از این مراکز، جذابیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. برای بعضی از کالاهای خاص، مثلا لوازم الکترونیکی و دیجیتال، بهتر است به پاساژهای خاصی مراجعه کنید اما سایر کالاها در تمام این مراکز خرید وجود دارند.

 

 


سخن پایانی

لذتِ خرید کردن، اعتیادآور است. حتی با چندین تور یک هفته‌ای بانکوک هم نمی‌توانید تمام مراکز خرید و بازارهای بانکوک را بگردید. پس مجبورید بین تمام بازارهای گفته شده، تعداد محدودی را انتخاب کنید. اگر وقت کافی داشتید، محله چینی‌ها و بازار گل بانکوک را هم در بین گزینه‌هایتان داشته باشید. به خصوص بازار گل بانکوک، به خاطر تمام زیبایی‌هایی که دارد فراتر از یک بازار است و یک جاذبه‌ گردشگری دیدنی محسوب می‌شود.

توصیه نهایی: در این کشور کالاهای بسیاری را می‌توان خرید. اما بسیاری از این کالاها در کشور خودمان هم وجود دارند. از طرفی اگرچه کالاهای درجه یک بسیاری در بازارهای تایلند وجود دارند، اما کالاهای کم‌کیفیت هم در این شهر کم نیستند. مجموع این عوامل باعث می‌شود تا توصیه کنیم در هنگام خرید در تایلند، برای خود محدودیت‌ها و سیاست‌هایی داشته باشید و با بزرگ‌کردن و سنگین کردنِ بیهوده‌ی چمدان‌هایتان خود را به دردسر نیاندازید. ضمنا چرا کالاهایی را که می‌توان عینا در ایران خرید و برای یک خانواده ایرانی درآمد خلق کرد، از بازارهای تایلند خرید کنیم؟

Call Now Button