جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد  در فاصله‌ی نزدیک شهر استانبول قرار گرفته است و یکی از برترین مکان‌ها برای گذراندن وقت و دوری از شلوغی شهر محسوب می‌شود. این جنگل مملو از درختان کاج، صنوبر و نارون است و حیات وحش زیبایی در آن قرار گرفته است. جنگل بلگراد استانبول در قسمت اروپایی و فاصله‌ی 15 کیلومتری این شهر واقع شده است و گردشگران زیادی را با تور استانبول مجذوب خود می‌کند.

این جنگل در محیطی به مساحت 5442 هکتار واقع شده و طبیعت آن شما را به حیرت وامی‌دارد. این جنگل نقش استراتژیک زیادی دارد و غنات‌های موجود در آن بخشی از آب آشامیدنی شهر را تامین می‌کنند. جالب است بدانید در دوران عثمانی تنها افراد خارجی می‌توانستند از این جنگل دیدن کنند و افراد بومی اجازه‌ی ورود را نداشتند. یکی از ویژگی‌های ارز این جنگل این است که شکار در آن ممنوع شده است و حیات وحش آن در وضعیت خوبی قرار دارد.

همه‌روزه به‌ویژه در فصول تابستان و بهار افراد زیادی برای کمپ و یا پیک‌نیک در این جنگل دور هم جمع می‌شوند و لحظات زیبایی را سپری می‌کنند. اگر علاقه‌مند به پیاده‌روی هستید این مکان را در تور ترکیه از دست ندهید، در طول پیاده‌روی می‌توانید از 17 دستگاه ورزشی که در این مسیر قرار گرفته استفاده کنید و در هوای پاک جنگل از ورزش لذت ببرید.

Call Now Button