باغ گیاه‌شناسی باتومی

باغ گیاه‌شناسی باتومی، بهشتی در گرجستان

22/03/1397
گرجستان

باغ گیاه‌شناسی باتومی در کنار دریای سیاه در منطقه‌ای به وسعت 111 هکتار قرار گرفته است که گردشگران لقب بهشت گرجستان را به آن داده‌اند. در این باغ نادرترین و عجیب‌ترین گونه‌های گیاهی از سرتاسر دنیا از آفریقا گرفته تا اروپا و اقیانوسیه در آن نگه‌داری می‌شوند اما به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی برخی از درختان همانند درختان استوایی در آن وجود دارد.

جالب است بدانید این پارک دارای سه بخش پارک بالایی، پارک پایینی و پارک ساحلی تقسیم بندی می‌شوند. شایان ذکر است که باغ گیاه‌شناسی باتومی تنها باغ گیاه شناسی در دنیا است که علاوه بر مجموعه‌ای از گیاهان نادر و عجیب دنیا، گونه‌هایی از میوه‌های کمیاب گرجستان نیز پرورش داده می‌شود که همین امر باغ گیاه‌شناسی باتومی را در جایگاه ویژه‌ای قرار داده است. یکی از ویژگی‌های بارز این باغ این است که در هر فصلی در تور باتومی از این باغ بازدید کنید می‌توانید از چشم‌اندازهای بی‌نظیر آن لذت خواهید برد.

گرجستان همانند ایران یک کشور چهار فصل است که در هر موقع از سال زیبایی‌های خود را دارد. اما اگر میانه‌ی خوبی با باران ندارید بهتر است ماه سپتامبر را برای سفر به این کشور انتخاب نکیند. باغ گیاه‌شناسی همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب برای علاقه‌مندان باز است و دسترسی‌های مختلفی برای راحتی مسافران تور گرجستان در نظر گرفته شده است. هزینه‌ی ورودی باغ گیاه‌شناسی باتومی برای هر نفر در حدود 8 دلار است که هزینه‌ی نسبتاً پایینی است.

جالب است بدانید در کنار باغ گیاه‌شناسی باتومی برای راحتی گردشگران چندین کافه و رستوران قرار داده شده و اگر علاقه‌مند به غذاهای گرجی هستید، توصیه می‌شود خاچاپوری را در رستوران‌های اطراف از دست ندهید. این باغ تاریخچه‌ی بسیار قدیمی دارد و در سال 1880 تاسیس شده است و توسط آکادمی علوم گرجستان کنترل می‌شود.

Call Now Button