دهکده چیرالی در آنتالیا

دهکده‌ی چیرالی در آنتالیا

01/03/1397
آنتالیا

دهکده‌ی چیرالی در آنتالیا یکی از زیباترین مناطق آنتالیا می‌باشد که در کنار دریای مدیترانه در منطقه‌‌ی کمر واقع شده است. بسیاری از افرادی که تور آنتالیا را اخذ می‌نمایند بازدید از این دهکده‌ی منحصربه‌فرد را در برنامه‌‌ی سفر خود قرار می‌دهند. کمر نام دیواری است که برای جلوگیری از ورود سیل به این منطقه ساخته شده است. در این مقاله دهکده‌ی چیرالی در آنتالیا را داریم.

در دهکده‌ی چیرالی هتل‌ها و رستوران‌های مختلفی قرار گرفته‌اند و خدمات خوبی را برای گردشگران فراهم می‌کنند. این منطقه زیبا حدود 3.5 کیلومتر از ساحل را به‌خود اختصاص داده است و نهرها و رودخانه‌های بکری وجود دارد که هرساله هزارا گردشگر خارجی از جمله توریست‌هایی از کشور خودمان را با تور ترکیه به این منطقه می‌کشاند. اگر مبداء حرکت شما از کمر باشد حدوداً یک ساعت با اتومبیل در راه خواهید بود تا به این روستای شگفت‌انگیز برسید.

دهکده چیرالی در آنتالیا
دهکده چیرالی در آنتالیا

در نزدیکی دهکده‌ی چیرالی آثار تاریخی باقی مانده از شهر المپیوس قرار گرفته است. یکی از این آثار زیبای تاریخی می‌توان به شعله‌های ابدی اشاره کرد که بارز آن‌ها این است که هرگز خاموش نمی‌شوند و از صخره‌های بالای کوه زبانه می‌کشند. بسیاری از افرادی که به‌دنبال مکانی آرام برای گشت‌وگذار هستند این منطقه را انتخاب می‌کنند و گردشگرانی هدفشان خرید و بازدید از مراکز خرید مجلل می‌باشد تور استانبول را اخذ می‌نمایند.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، منطقه‌ی کمر مملو از چشمه‌ها و آبشارهای بکر است. یکی از این چشمه‌ها کارستی می‌باشد که حاصی نفوذ آب مخزن بزرگ‌تر زیرزمینی در یک مخزن کوچک‌تر آن از چشمه است.

Call Now Button