شرایط ورود مسافرین به کشور عمان در زمان شیوع ویروس کرونا

شرایط ورود مسافرین به کشور عمان در زمان شیوع ویروس کرونا

مسافرین محترمی که در این روزهای کرونایی، قصد ورود به کشور عمان را دارند، باید دستورالعمل های خاصی را برای این سفر رعایت کنند. بر اساس بخشنامه ای که هواپیایی قشم منتشر کرده، این افراد باید لیست شرایط زیر را دارا باشند تا برای ورود به عمان مجاز شناخته شوند:

1- مسافرین دارای مجوز اقامت معتبر، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای ویزای معتبر، مجاز به ورود به کشور عمان، بدون تایید قبلی خواهند بود.

2- کلیه مسافرین ورودی به کشور عمان می بایست هنگام ورود به این کشور نسبت به ارائه نتیجه تست PCR منفی خود اقدام نمایند. مهلت اعتبار این تست 72 ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد. یادآور می گردد نتیجه تست می بایست از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی و خصوصی)، به زبان انگلیسی یا عربی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

3- کلیه مسافران ورودی به کشور عمان می بایست دارای بیمه مسافرتی بین المللی سلامت یک ماهه باشند. به گونه ای که در صورت ابتلا به ویروی کووید-19، کلیه هزینه های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار گیرد. شهروندان مقیم کشور عمان، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای کارت درمان رایگان، از رعایت این بند دستورالعمل معاف می باشند.

4- کلیه مسافران پیش از ورود به کشور عمان می بایست نسبت به ثبت نام اولیه جهت انجام تست PCR در کشور عمان، از طریق تکمیل لینک https://covid19.emushrif.com/traveler/travel اقدام نمایند. هزینه انجام تست 25 ریال عمانی و به عهده مسافر می باشد. لازم به ذکر است پیش از سفر، نصب و ثبت نام در اپلیکیشن ترصد (TARASSUD+) الزامی می باشد و شرکت های هواپیمایی از پذیرش مسافرینی که مراحل ذکر شده را به انجام نرسانیده اند، ممانعت به عمل خواهند آورد.

5- مسافرین ورودی به کشور عمان موظف به ارائه نتیجه منفی تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد (TARASSUD+) می باشند. اگر مدت اقامتتان در این کشور کمتر از 7 روز باشد، پس از انجام تست PCR در فرودگاه مسقط و دریافت جواب منفی تست (یک روز زمان برای جواب تست PCR  لازم است)، می توانید از محل اقامتتان خارج شوید. در صورت مثبت بودن تست سپری کردن دوره قرنطینه 7 روزه و انجام مجدد تست PCR در روز هشتم پس از ورود به کشور عمان نیاز است.

6- پرسنل پروازی و مسافرین کودک دارای 15 سال سن و کمتر، از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف می باشند.

7- پرسنل پروازی، معاف از قرنطینه و موظف به رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و اقدامات احتیاطی مورد تایید وزارت بهداشت کشور عمان می باشند.

8- مسافرین دیپلمات شاغل در سفارت های رسمی کشورهای خارجی مستقر در عمان و مسافرین دیپلماتی که به عنوان توریست وارد کشور عمان می شوند، از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف می باشند. لیکن این افراد می بایست دوره قرنطینه 7 روزه را سپری نمایند.

توضیحات

امکان باز نشدن لینک موجود در بند 4 برای ثبت نام اولیه تست  PCR در کشور عمان وجود دارد. دولت عمان از باز نشدن این لینک برای بعضی از مسافران مطلع است. به همین دلیل هم در فرودگاه مسقط، مسئولان فرودگاه این لینک را برای مسافر باز می کنند و به همراهی شخص، فرم مربوطه را تکمیل می کنند.

Call Now Button