آلرژی در سفر

اجازه ندهید که آلرژی مانع سفرتان شود

02/05/1397
نکات سفر

آلرژی یکی از بیماری‌های شایع در جهان است که بدن در برابر برخی موارد دچار عکس‌العمل‌هایی حساس شود. به عنوان نمونه بسیاری از افراد ممکن است در برخورد با گربه دچار خارش شوند و یا در رستوران هنگام خوردن غذا دچار شکم درد شوند. این واکنش‌ها ممکن است که فرد را در تمام طول زندگی تحت تاثیر قرار دهد، اما اجازه ندهید که آلرژی مانع سفرتان شود. توصیه می‌شود در سفرهای خارجی مثلاً در تور تفلیس توصیه می‌شود که داروهای ضد آلرژی خود را به‌همراه داشته باشید. دکتر ویلیام کالهون متخصص تغذیه دانشگاه تگزاس بر این باور است؛

مهم است که هنگام سفر مراقب رژیم غذایی خود باشید، این مسئله می‌تواند در سفرهای خارجی برای افرادی که دچار آلرژی هستند و به فرهنگ‌های غذایی کشور مقصد آشنایی ندارد بسیار حیاتی باشد. همچنین این نکته را در هنگام خوردن قرص‌های ضد آلرژی بدانید که ضد آلرژی‌ها در خون بدن هیستامین آزاد می‌کنند که ممکن است باعث ایجاد خارش در ناحیه‌‌ی بینی و چشم می‌شود و در مواردی نادر منجر به ایجاد کهیر شده است.

شایان ذکر است که داروهای ضد آلرژی خود را به‌همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. مثلاً ممکن است که در هواپیما باشید و به غذایی آلرژی داشته باشید و علائم آلرژی در شما بروز کند، از این جهت داروهای شما به کمک شما می‌آیند.

برخی از هتل‌ها Pet-friendly هستند و مسافران می‌توانند حیوان خانگی را نیز با خود به داخل اتاق بیاورند. اگر به حیوان خانگی آلرژی دارید بهتر است که در این هتل‌ها اقامت نداشته باشید. حیوانات خانگی که میزان ضایعات شامل قطعات پوست و مو را از دست می‌دهند، می‌توانند به همان میزان از پتانسیل بیش‌تری برای ایجاد آلرژی برخوردار باشند. این نوع هتل‌ها در مناطق گردشگری همانند تور آنتالیا و یا تور ایروان وجود دارند و باید جزئیات هتل آن‌ها را قبل از اقامت مطالعه کنید.

Call Now Button