مناطق رویایی در آنتالیا

30/02/1397
آنتالیا

آنتالیا در کنار استانبول و آنکارا از جمله شهرهای توریستی ترکیه محسوب می‌شود که هرساله هزاران گردشگر خارجی از اقصی نقاط جهان از جمله کشور خودمان از این منطقه بازدید می‌کنند. آنتالیا مناطق تفریحی زیادی را در دل خود گنجانده است که ساحل آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. اگر علاقه‌مند به ورزش‌های آبی هستید تور آنتالیا می‌تواند بهترین گزینه سفر باشد که این مناطق رویایی در آنتالیا تجربه‌ای بی‌نظیر را ایجاد می‌کنند. در حالی که بسیاری از کتاب‌هایی در مورد راهنمای سفر به آنتالیا منطقه تاریخی Aspendos را توصیه می‌کنند، این شهر دارای جاذبه‌های مختلفی است که گردشگران را مجذوب خود می‌کند. همچنین برای دسترسی ساده‌ی گردشگران، بسیاری از هتل‌های آنتالیا در اطراف مناطق توریستی و سواحل زیبای آن قرار گرفته‌اند.

  • منطقه‌ی تاهتالی

یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر به آنتالیا سواحل زیبا و کوهستان‌های سبز آن است که مشاهده‌ی این مناطق از طریق تله‌کابین جذابیت‌های آن را دو چندان کرده است. تله‌کابین الیمپوس در آنتالیا دومین تله‌کابین دومین اروپا محسوب می‌شود که در منطقه‌ی تاهتالی و پارک ملی بیداقلاری قرار گرفته است. توصیه می‌شود توریست‌هایی که قصد اقامت در منطقه‌ی گردشگری کمر را دارند تله‌کابین این مسیر را از دست ندهند. به‌علاوه گردشگرانی که علاقه‌مند به اسکی هستند می‌توانند در مواقع خاصی از سال در منطقه‌ی تاهتالی اسکی کنند و از لحظات شادی را داشته باشند.

مناطق رویایی آنتالیا
مناطق رویایی آنتالیا
  • شعله‌های سوزان کیمیرا

یکی از مناطق شگفت‌انگیز در آنتالیا که افسانه‌های مختلفی را در دل خود جای داده است، کیمیرا می‌باشد. برای چندین قرن دزدان دریایی و ملوانان براین باور بودند که شعله‌های سوزان کیمیرا توسط موجودات مختلف از جمله جسم شیر، سر بز و دم مار ساخته شده است. دانشمندان ثابت کرده‌اند که شعله‌های کیمیرا چیزی فراتر از متان و گازهای دیگر است که با اکسیژن ترکیب می‌شود و در هوا پراکنده می‌شود. بهترین زمان برای بازدید بعد از غرب خورشید است، اما به‌یاد داشته باشید که قدم زدن در آن بسیار سخت است.

  • سواحل لازا

در بخش جنوبی آنتالیا سوحل شنی لارا واقع شده است که طول آن به 12 کیلومتر است. البته این مناطق برای شنا کردن مناسب نیستد و در کنار آن رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و هتل قرار گرفته است که امکاناتی خوبی را برای گردشگران فراهم می‌کنند. برای کسانی که ترجیح می‌‌دهند در طی اقامت خود در نزدیکی مرکز شهر بمانند، لارا منطقه‌ی مناسبی است. از جمله مراکز خرید این منطقه می‌توان به SheMall و TerraCity اشاره کرد که برند مطرحی در ترکیه محسوب می‌شوند.

به‌طور کلی در مناطقی که در همسایگی ایران قرار دارند آنتالیا، تور تفلیس در کنار تور ایروان از محبوبیت بالایی برخوردار است و در چند سال اخیر به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده‌اند. بدون شک صنعت توریسم تحول بزرگی را در اقتصاد این مناطق ایجاد کرده است و مزیت‌های زیادی از جمله اشتغال‌زایی و افزایش درآمد ایجاد شده است.

Call Now Button