بازار درای بریج تفلیس

بازار درای بریج تفلیس (Dry Bridge Market Tbilisi)

25/06/1397
گرجستان

اصلاً تمام خوشی‌های سفر یک طرف، خرید کردن یک طرف دیگر. امکان ندارد به شهر یا کشوری سفر کنید و چیزی به عنوان سوغاتی یا یادگاری برای خودتان یا عزیزانتان نخرید. در این میان اگر با تور تفلیس به گرجستان سفر کرده باشید، بازارها و مراکز خرید زیادی در این کشور وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید. یکی از این بازارها، بازار درای بریج تفلیس است که می‌توان گفت یکی از خاص‌ترین بازارهای این کشور است.

درای بریج اسمی است که برای این بازار انتخاب شده؛ اما چرا چنین اسمی برای بازار برگزیده شده است؟ کلمه درای (Dry) به معنی خشک و بریج (Bridge) به معنای پل است. پل درای، یکی از قدیمی‌ترین پل‌های شهر تفلیس است که بیشتر از 160سال عمر دارد و از روی رود کر می‌گذرد. از آن‌جایی که بخشی از این رود در نزدیکی پل خشک شده است، اسم این پل را درای بریج گذاشته‌اند. بازار درای بریج تفلیس هم در نزدیکی این پل واقع شده است.

بازار درای بریج تفلیس

بازار درای بریج در گرجستان

بازار درای بریج در تفلیس

این بازار می‌تواند یکی از بهترین و جالب‌ترین بازارهای پایتخت گرجستان باشد. انواع و اقسام سوغاتی‌های گرجستان و صنایع دستی و هنری این کشور را می‌توانید این‌جا به راحتی پیدا کنید. قیمت اجناس موجود در این بازار به نسبت پاساژهای لوکس شهر تفلیس مناسب‌تر است و همین باعث شده طرفدارانش بیشتر شود. البته تنوع کالاهایی که در این محدوده فروخته می‌شود هم در این محبوبیت بی‌تأثیر نیست.

اگر قصد سفر به تفلیس را دارید، حتماً سری به این منطقه بزنید. بازار درای بریج تفلیس به عنوان یک بازار سنتی و محلی بین مردم شناخته شده است. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، اجناسی که در این بازار فروخته می‌شوند آن‌قدر جالب هستند که بتوانند ساعت‌ها شما را سرگرم کنند. اگر بخواهیم تصویری از بازار درای بریج را ساده در ذهن شما مجسم کنیم، باید پارکینگ پروانه در تهران را برایتان مثال بزنیم.

اگر از این بازار دیدن کرده باشید خیلی راحت متوجه می‌شوید که چه‌جور کالاهایی در بازار درای بریج تفلیس خواهید دید. اجناس قدیمی، سنتی، حتی کالاهای دست دوم و کار کرده که به‌خاطر قدیمی بودنشان محبوب شده‌اند را در این مکان می‌توانید پیدا کنید. البته این بازار با پارکینگ پروانه تفاوت دارد. برخلاف پارکینگ پروانه که فقط جمعه‌ها باز است، بازار درای بریج تفلیس هر روز هفته دایر است.

البته این مسئله به آب‌وهوا بستگی دارد. از آن‌جایی که اکثر فرشنده‌های این بازار، دست‌فروش هستند و در فضای باز اجناسشان را برای فروش عرضه می‌کنند، اگر هوا مساعد نباشد همه بالاجبار باید بساطشان را جمع کنند و خرید و فروش را به روز دیگری موکول کنند. اگر بخواهیم بهترین زمان برای بازدید از بازار درای بریج تفلیس را به شما پیشنهاد کنیم، باید روزهای پایانی هفته را نام ببریم.

این روزها بازار دست فروشی درای بریج به اوج خودش می‌رسد. جنب و جوش زیادی در محدوده‌ی اطراف این بازار مشاهده می‌شود که همه به‌خاطر حضور علاقه‌مندان به خرید و سوغاتی و صنایع دستی است. هر روز از ساعت 10صبح تا زمان غروب آفتاب می‌توانید به این بازار بروید و لذت خرید کردن از آن را تجربه کنید.

برای رسیدن به این بازار هم باید حدود 20دقیقه پیاده‌روی کنید تا از میدان آزادی به بازار درای بریج برسید.

بازار درای بریج گرجستان

اجناس موجود در بازار درای بریج تفلیس

آشنا شدن با تاریخ یک کشور فقط با دیدن آثار باستانی و موزه‌ها اتفاق نمیافتد. گاهی ممکن است با حرف زدن و قدم زدن بین مردم شهر، خیلی عمیق‌تر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و فرهنگ و سبک زندگی‌شان را از نزدیک و با تمام وجودتان لمس کنید. در این بازار شما از طریق صنایع دستی با روحیات مردم این کشور آشنا خواهید شد.

سوغاتی‌های محلی، ظروف و زیورآلات نقره‌ای قدیمی، ظروف شیشه‌ای که با دست روی آن‌ها نقاشی شده است، فرش وگلیم، مجسمه‌های دست‌ساز و صنایع چوبی، رومیزی، سماورهای قدیمی، مدال و خنجر و وسایلی که از دوران شوروی به جا مانده‌اند و هزاران وسیله‌ی قدیمی که اگر بخواهیم آن‌ها را نام ببریم باید یک طومار را بخوانید. بازار درای بریج به سبب همین کالاهای متفاوتش است که بین گردشگران و مردم محلی موردپسند قرار گرفته است. پیشنهاد می‌شود در تور گرجستان بازدید از این بازار را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید.

بازار درای بریج تفلیس

بازار درای بریج در تفلیس

آشنایی با جشنواره و فستیوال‌های گرجستان

Call Now Button