آکواریوم دبی

آکواریوم دبی و دنیایی دیدنی زیر آب

کلمه سفر خیلی‌ها را یاد خیابان‌های زیبا و بناهای تاریخی بزرگ می‌اندازد. عده‌ای را به کوهستان و جنگل‌ها می‌برد و خیلی‌ها را هم به دل دریا می‌کشاند. سفر می‌تواند برای هر شخص معنای منحصربه‌فرد خودش را داشته باشد. اما اگر همه این‌ها را با هم بخواهیم باید به کدام شهر سفر کنیم؟ دبی می‌تواند یکی از بهترین شهرهایی باشد که جواب تمام خواسته‌های شما از یک سفر پر و پیمان را بدهد. شهری که تمام تضادها را در کنار هم دارد؛ جایی که دریا را در کنار کویر می‌بینید، برف را درست وسط بیابان لمس می‌کنید و به سادگی زیر آب یا در ارتفاعی به اندازه یک کوه قدم برمی‌دارید. امروز قرار است سراغ دنیای زیر آب در دبی برویم: آکواریوم دبی همان جایی است که زیر آب بین ماهی‌ها و کوسه‌ها قدم می‌زنید.

آکواریوم دبی

معمولاً کسانی که اهل سفر هستند قبل از انتخاب یک شهر یا کشور، با گشت کوتاهی در اینترنت در مورد مقصدشان اطلاعاتی به دست می‌آورند. اگر اهل سرچ کردن با موضوع سفر و گردشگری باشید، حتماً سایت تریپ ادوایزر را می‌شناسید. این سایت یکی از مشهورترین‌ها در حوزه گردشگری است؛ از کوچک‌ترین و دورافتاده‌ترین شهرها و روستاها بگیرید تا معروف‌ترین و مدرن‌ترین شهرها، هر کجای این کره خاکی بخواهید قدم بگذارید قبلاً مقاله‌ای در مورد آن در تریپ ادوایزر منتشر شده است! حالا چرا سراغ این سایت رفتیم؟ چون تریپ ادوایزر سال 2018 آکواریوم دبی را به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی دبی معرفی کرده است.

درباره آکواریوم دبی

آکواریوم دبی به عنوان بزرگترین آکواریوم جهان توانسته به تنهایی دلیل محکمی برای جذب گردشگر به این شهر شود. بازدید از این آکواریوم می‌تواند یکی از بهترین پیشنهادها برای سفر به دبی باشد. یعنی اگر وارد این شهر شدید بعد از بازدید از برج خلیفه، یک راست سراغ دبی مال بروید. اگر قصدتان خرید کردن باشد، با این کار هم وقتتان را صرف پاساژهای متفرقه نکرده‌اید و هم همه چیز را در دسترستان دارید.

در دبی مال هم می‌توانید خیلی راحت خرید کنید و هم می‌توانید تفریح را در کنار آن تجربه کنید. دنیای زیر آب را اینجا در آکواریوم دبی از نزدیک می‌بینید. مخزن 10 میلیون لیتری این آکواریوم دریای کوچکی در سطح زمین و در فضای داخل مرکز خرید دبی مال برای شما ساخته است.این مخزن 51 متر طول، 20 متر عرض و 11 متر ارتفاع دارد. حالا این دریای کوچک خانه هزاران حیوان آبزی از جمله 300 نوع کوسه و انواع و اقسام ماهی‌ها شده است.

اگر بتوانید برنامه‌هایتان را طوری تنظیم کنید که ساعت 10:30 صبح به آکواریوم دبی برسید، شانس تماشای غذا خوردن این آبزیان را دارید. هر روز در حوالی همین ساعت غواصان دل به این دریای کوچک می‌زنند و برای غذا دادن به ماهی‌ها دست به کار می‌شوند. تماشای غذا دادن به ماهی‌های ریزه میزه شاید خیلی برایتان جذاب نباشد اما نظرتان راجع‌به کوسه‌ها چیست؟ هر روز ساعت 2 بعدازظهر غواصان ماهر آکواریوم دبی برای غذا دادن به کوسه‌ها وارد آکواریوم می‌شوند و حسابی از آن‌ها پذیرایی می‌کنند.

آکواریوم دبی

یک وعده غذا همراه با کوسه‌ها!

اگر شما هم با خواندن این مطلب با خودتان زمزمه کردید که “کاش من هم می‌توانستم به یک کوسه غذا بدهم” باید بدانید که در آکواریوم دبی شما می‌توانید خیلی ساده این کار را هم تجربه کنید. در واقع در شهر دبی هیچ ای کاشی وجود ندارد! هر چه بخواهید بالاخره راهی برای رسیدن به آن پیدا می‌شود. با کمک قفس غواصی این امکان فراهم شده که در محیطی ایمن و در فاصله‌ای بسیار کم از کوسه‌ها و دیگر آبزیان، آن‌ها را تغذیه کنید.

غذا دادن به کوسه ها و ماهی ها

ملاقات با کینگ کروک (King Croc)

به جز انواع ماهی‌ها ،کوسه‌ها، سفره ماهی‌ها و … کینگ کروک (King Croc) یکی دیگر افرادی است که در آکواریوم دبی ملاقات خواهید کرد. البته کینگ کروک یک پادشاه با تاج طلایی روی سرش نیست! بزرگترین کروکدیلی که در فضای محافظت شده نگهداری می‌شود را با نام کینگ کروک در آکواریوم دبی خواهید دید.

کینگ کروک با 750 کیلوگرم وزن و بیشتر از 5 متر طول یکی از بزرگترین خزندگانی است که توسط انسان و در محیط محافظت شده نگهداری می‌شود. سر این حیوان به تنهایی 150 کیلوگرم وزن دارد! هر کدام از دندان‌های او به اندازه بزرگترین انگشت دست شما هستند؛ فکر می‌کنم با آگاهی از سایز دندان‌های این کروکدیل، احتیاجی به توضیح در مورد قدرت و میزان خطرناک بودن این حیوان برای انسان‌ها نباشد.

کینگ کروک

برای تغذیه جناب کینگ کروک در درجه اول از ماهی، خزندگان کوچک و پرندگان بالدار استفاده می‌شود. اما گاهی هم طعمه‌های بسیار بزرگتر مانند خوک وحشی و گاومیش هم به عنوان یک وعده غذایی چرب و خوشمزه به آن‌ها تقدیم می‌شود.

باغ وحش واقعیت مجازی (VRZOO)

در آکواریوم دبی به غیر از هزاران موجود آبزی که از نزدیک می‌بینید، می‌توانید با کمک واقعیت مجازی با خانواده حیوانات رو به انقراض جهان هم آشنا شوید. در VRZOO به حیواناتی مثل فیل‌های جنگل‌های آفریقا، کوسه نهنگ نادر که در آب‌های مالدیو زندگی می‌کند و یا گوریل‌هایی که جنگل‌های اوگاندا ساکن هستند، با کمک واقعیت مجازی سر می‌زنید.

باغ وحش واقعیت مجازی (VRZOO)

قایق سواری

اگر دوست ندارید همراه ماهی‌ها شنا کنید، قایق‌های شیشه‌ای به شما کمک می‌کند که ماهی‌ها را از زاویه‌ی جدیدی ببینید. در آکواریوم دبی قایق‌هایی وجود دارد که سطح کف آن‌ها از شیشه ساخته شده است. با سوار شدن به این قایق‌ها ماهی‌های ریز و درشت را زیر پاهایتان می‌بینید که چطور در آب بازیگوشی می‌کنند. برای تجربه سواری با قایق‌های شیشه‌ای باید به باغ وحش زیر آبی در طبقه دوم دبی مال بروید.

هر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یک قایق حرکت می‌کند که می‌تواند حداکثر ۱۰ نفر را سوار کند. کودکان زیر ۳ سال و بانوان باردار برای سوار شدن به این قایق‌ها مجاز نیستند.

Call Now Button