قاب عکس دبی Dubai Frame

قاب عکس دبی Dubai Frame

طبق معمول دبی برای به دست آوردن یکی دیگر از “ترین”های جهان دست به کار شده است! اما چطور؟ این بار با ساختن بزرگترین قاب عکس جهان. خب احتمالاً الان به یک قاب عکس بزرگ فکر می‌کنید که قرار است گردشگرها و حتی بومی‌های شهر دبی با آن یادگاری بگیرند. باید بگویم فکرتان درست است اما این تنها ویژگی قاب عکس دبی یا همان دبی فریم نیست و ماجرا هنوز هم ادامه دارد:

ساختمان قاب عکس دبی

همان طور که گفتیم قاب عکس دبی، صرفاً یک قاب نیست! برج‌های دوقلویی با ارتفاع 150 متر ساخته شده‌اند تا این قاب را بسازند. برای کامل شدن آن هم پلی به طول 100 متر، این دو برج را به هم متصل کرده است. حالا با تصور کردن یک مستطیل 100 در 150 متری می‌توانید ابعاد این قاب عکس را به خوبی درک کنید.

بخشی از پلی که دو برجی که این قاب عکس را تکمیل می‌کند و به هم می‌رساند، کفپوش شیشه‌ای دارد. تا به حال پیش آمده که به یک پرنده در حال پرواز نگاه کنید و در ذهنتان بپرسید “از اون بالا ما چه شکلی دیده میشیم؟”. خب حالا دقیقاً وقت جواب دادن به این سؤال است. کافیست روی بخش شیشه‌ای قاب عکس دبی قدم بزنید و به منظره‌ی زیر پایتان نگاه کنید. حدود 25 متر از کف این پل از جنس شیشه ساخته شده است.

قاب عکس دبی

بزرگترین حسنی که این ساختمان دارد، منظره‌ی 360 درجه‌ای است که از شهر قدیمی و شهر مدرن دبی، مقابل چشمان مهمانانش قرار می‌دهد. از پشت پنجره‌های قاب عکس دبی می‌توانید تک تک برج‌های دبی و جاذبه‌های دیدنی آن را حتی از فاصله‌های دور ببینید.

دبی فریم

دبی فریم جایی ساخته شده که اگر به شمال نگاه کنید، محله‌های قدیمی‌تر و تاریخی دبی را از داخل ساختار طلایی و براق قاب می‌بینید. اگر هم به جنوب نگاه کنید، ساختمان‌های مدرن و پرزرق و برق را در کنار آسمان‌خراش‌های چشمک زن مشاهده خواهید کرد. این یعنی تمام آن چیزی که دبی به آن معروف شده است.

در طبقه اول قاب عکس دبی، وارد موزه‌ای می‌شوید که چگونگی تبدیل شدن از یک روستا و جایی برای ماهیگیری، به یک شهر مدرن امروزی را توضیح می‌دهد. برای رسیدن به طبقات بالاتر بهترین کار استفاده از آسانسور شیشه‌ای است. در عرض زمانی کوتاه، به ارتفاعات می‌رسید و کل دبی زیر پای شما قرار می‌گیرد.

در طبقه میانی برج، سالنی زیبا برای تفریح و سرگرمی بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است. در این طبقه امکاناتی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها و با کمک واقعیت مجازی می‌توانید سفری کوتاه به سیاره مریخ را هم تجربه کنید. در پایان تور گردش این برج زیبا، محلی برای خرید سوغاتی قرار دارد که گردشگران می‌توانند سوغاتی‌های موردنظر خود را از این محل خریداری کنند.

دبی فریم

ماجرای ساخت قاب عکس دبی

داستان طراحی این سازه معروف هم مثل بقیه نمونه‌های مشابهش است. همیشه پشت یک معماری و طراحی خارق‌العاده، یک مسابقه‌ی بزرگ و مهم نهفته شده است. در واقع چیزی که می‌تواند حس خلاقیت را قلقلک بدهد، همین حس رقابت است. فقط فکر وجود یک رقیب قدر می‌تواند طراحان و معماران را به وجد می‌آورد تا ایده‌های خلاقانه‌شان را به رخ همه بکشانند. فرناندو رونیس طراح با تجربه‌ای بود که توانست از این رقابت سربلند بیرون بیاید.

دبی فریم

حالا چرا با تجربه؟ چون طراحی برج‌های پورشه دیزاین دبی و برج دبی رنسانس را هم در کارنامه طلایی خودش ثبت کرده است. البته گفته می‌شود که طرح این سازه از آقای رونیس دزدیده شده و حتی کار به شکایت از شهرداری دبی هم رسیده است! اما شهرداری دبی زیر بار این مسئله نرفته و این ساختمان را به هر قیمتی که شده، سرپا کرده است.

هدیه‌ی سال نو میلادی

ساختمان قاب عکس دبی در اول ژانویه سال 2018 افتتاح شد. از آن جایی که افتتاح آن با سال نوی میلادی یکی شده بود، شهرداری دبی آن را به عنوان هدیه سال نو به مردمش معرفی کرد. با وجود این که قاب عکس دبی یکی از جاذبه‌های جدید این شهر است، پیش‌بینی می‌شود که بتواند سالانه بیشتر از دو میلیون گردشگر را مجذوب خودش کند.

اگر گذرتان به شهر دبی افتاد، عکس گرفتن با بزرگترین قاب طلایی دبی را فراموش نکنید.

Call Now Button