کوه شعله باکو

کوه آتشین باکو

31/04/1397
باکو

در کشور آذربایجان منطقه‌ای با نام Yanardagh قرار گرفته است که در زبان پارسی به معنی شعله‌ور می‌باشد و در آن کوهی عجیب وجود دارد. زمانی که به این کوه نزدیک می‌شوید بوی غلیظی از گاز را استشمام می‌کنید که نشان از وجود منابع گازی زیاد در این منطقه می‌باشد. در همین مکان کوهی می‌بینید که در حال سوختن است و خیال خاموش شدن هم ندارد.

این کوه عجیب در فاصله‌ی نزدیک از پایتخت باکو قرار گرفته است و در تور باکو گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. گازهای زیادی به‌طور دائم از دل زمین بیرون می‌آیند و همین که به سطح زمین می‌رسند شعله‌ور می‌شوند. آتش افروخته شده در کوه نمای زیبا به‌ویژه در شب ایجاد کرده‌اند و جذابیت بازدید از آن را در شب دوچندان می‌کند. یکی از ویژگی‌های بارز این منطقه بادهای سنگینی است که می‌وزد و گدازه‌های آتش را به اشکال عجیب‌وغریب تبدیل می‌کند.

افسانه‌های زیادی در مورد علت روشن شدن آتش وجود دارد. براساس یکی از این افسانه‌ها روزی چوپانی از کنار این کوه در حال گذر بوده که به‌طور تصادفی با پرت کردن سیگار باعث روشن شدن آتش و شعله‌ور شدن این منطقه شده است. همچنین محققان براین باور هستند که انسان‌های اولیه در این منطقه زندگی می‌کردند و کشف آتش نیز از همان زمان بوجود آمده است. جالب است بدانید در زمانی که برف و یا باران نیز ببارد آتش خاموش نمی‌شود از این جهت این کوه به مکانی مقدس نیز تبدیل شده است. توصیه می‌شود که در طی تور آذربایجان بازدید از این منطقه را در برنامه‌های سفر خود داشته باشید.

Call Now Button