غذاهای سنتی آنتالیا

غذاهای سنتی آنتالیا

20/04/1397
آنتالیا

غذاهای ترکی شهرت زیادی در دنیا دارند و طعم به‌یاد ماندنی را برای افراد ایجاد می‌کنند. ترکیه در بین دو قاره‌ی اروپا و آسیا قرار گرفته است از این جهت آشپزی در این کشور تلفیقی از فرهنگ‌های مختلف می‌باشد. فرهنگ آشپزی در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است که هرکدام دارای طعم و ترکیبات گوناگون می‌باشند. یکی از شهرهای توریستی ترکیه، آنتالیا می‌باشد که علاوه بر جاذبه‌های توریستی و سواحل زیبا دارای آشپزی لذیذی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم غذاهای سنتی آنتالیا را معرفی کنیم.

  • کباب ترکی

غذاهای سنتی آنتالیا
غذاهای سنتی آنتالیا

کباب ترکی با نام دونر کباب نیز شناخته می‌شود. این غذای لذیذ با بریدن گوشتی که در دور آتش به حالت عمودی در حال گشتن است به‌دست می‌آید و معمولاً با گوشت بره تهیه می‌شود. گوشت‌های اسلایسی شده از دونر کباب می‌تواند در بشقاب و به همراه مخلفات متعدد سرو شود، و به همراه آن نان پیتا و یا هرنوع دیگری از آن قرار داده می‌شود. کباب ترکی در بین گردشگران تور ترکیه از محبوبیت بالایی برخوردار است و توصیه می‌شود در سفر به ترکیه این غذای لذیذ را حتماً امتحان کنید.

  • غذاهای دریایی

غذاهای سنتی آنتالیا
غذاهای سنتی آنتالیا

همانطور که می‌دانید آنتالیا یک شهر ساحلی می‌باشد، از این جهت انواع محصولات دریایی شامل میگو، ماهی، کالاماری و… در طول روز صید می‌شوند. انواع غذاهای دریایی در رستوران‌های این شهر وجود دارد که با چاشنی‌های مختلف و با دورچین‌های گوناگون سرو می‌شوند. از این رو اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید پیشنهاد می‌شود که سفر به آنتالیا را در برنامه‌ی سفر خود داشته باشید.

  • سوپ چوربای

غذاهای سنتی آنتالیا
غذاهای سنتی آنتالیا

سوپ چوربای یکی از محبوب‌ترین غذاها در آنتالیا محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد. جالب است بدانید این سوپ در برخی از نقاط آذربایجان نیز سرو می‌شود. بیش‌تر از سوپ چوربا به عنوان پیش‌غذا استفاده می‌شود. طرز تهیه‌ی این سوپ بسیار ساده است و ترکیباتی چون گوشت، پیاز، فلفل سیاه و هویج وجود دارد. معمولاً از آب‌لیمو برای چاشنی آن استفاده می‌شود.

  • دلمه

غذاهای سنتی آنتالیا
غذاهای سنتی آنتالیا

دلمه از جمله غذاهای مشهور ترکیه و شهر آنتالیا محسوب می‌شود که در آن انواع سبزیجات را به‌همراه گوشت دورن برگ‌های دلمه می‌پیچند که طعم لذیذ و به‌یادماندنی را برای گردشگران تور آنتالیا فراهم می‌کند. دلمه ترکی را از برگ مو یا سبزیجالت مختلف تهیه می‌کنند، این سبزیجات معمولاً فلفل دلمه‌ی شکم‌پر، سیب‌زمینی و یا بادمجان می‌باشد.

  • کوفته

غذاهای سنتی آنتالیا
غذاهای سنتی آنتالیا

از جمله غذاهای پرطرفدار در ترکیه کوفته می‌باشد که انواع و اقسام گوناگونی دارد و در ایران خودمان نیز از محوبیت بالایی برخوردار است. از بهترین کوفته‌های ترکیه می‌توان به کوفته برنجی و کوفته‌ی سرخ‌شده اشاره کرد. در ترکیه از ادویجه‌جات‌های مختلف در تهیه‌ی این غذا استفاده می‌شود و طعم به‌یادماندنی را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند.

Call Now Button