گاردن گلو دبی

گاردن گلو دبی (Dubai Garden Glow)، گشتی تفریحی در زیباترین باغ نور دنیا

27/08/1397
دبی

دغدغه خیلی از خانواده‌ها در هنگام سفر، خوش گذشتن به کودکانشان است. برای همه مهم است که خاطره‌ی خوشی از سفر در ذهن فرزندشان حک شود. خوشبختانه در سفر به دبی امکانات و جاذبه‌های دیدنی زیادی وجود دارد که به جز بزرگترها، برای بچه‌ها هم هیجان انگیز است. پارک گاردن گلو دبی یکی از جدیدترین و متفاوت‌ترین جاذبه‌‌های دیدنی این شهر است.

گاردن گلو اسم باغ بزرگی است که با نور و رنگ تزئین شده است! مجسمه‌های زیادی در محوطه این پارک می‌بینید که با نورآرایی رنگ و لعاب دیگری به خود می‌گیرند. بیشتر از 500 هنرمند برای ساخت مجسمه‌های موجود در این مجموعه دست به کار شدند. جالب اینجاست که از وسیله‌های دور ریختنی و بازیافتی برای ساخت تعداد زیادی از این مجسمه‌ها استفاده شده است.

ماکت‌هایی که در گاردن گلو دبی می‌بینید به شکل بناهای دیدنی این شهر مثل برج خلیفه و مسجد شیخ زاید، یا به شکل حیوانات مختلف هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید ماکت برج خلیفه با کمک 330 هزار قوطی دارو ساخته شده است. در ساخت ماکت مسجد شیخ زاید هم بیشتر از 90 هزار بشقاب، قاشق و فنجان چینی به کار رفته است.

پارک گاردن گلو دبی توانست در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کند. سال 2015 بود که برای اولین بار درهای این پارک به روی عموم باز شد. حدود 1 ماه بعد از افتتاح گاردن گلو بیشتر از 150 هزار نفر برای بازدید از آن اقدام کرده بودند. برای این که بتوانید این پارک را در بهترین حالت ممکن ببینید، باید در ساعات نزدیک به غروب خورشید به سمت آن روانه شوید. این پارک از ساعت 4 بعد از ظهر باز می‌شود و در زمان تاریکی هوا نورپردازی‌های آن به بهترین شکل ممکن مسخص می‌شود.

گاردن گلو دبی از 9 بخش مختلف تشکیل شده و فقط به مجسمه و نورآرایی بسنده نکرده است. در ادامه با بخش‌های مختلف این پارک آشنا خواهیم شد:

پارک نور در گاردن گلو دبیپارک نور (Glow Park)

پارک نور اصلی‌ترین بخش گاردن گلو دبی است. همان طور که از اسمش پیداست، در این بخش با شکل‌های نورانی مختلفی روبه رو می‌شوید که هر کدام با هدف خاصی طراحی شده‌اند. پیام‌هایی که از مجسمه‌های این قسمت منتقل می‌شود، همه در جهت حفظ محیط زیست و حیات وحش است. پخش موسیقی زنده در پارک نور حال و هوای خوبی به آن بخشیده است. استفاده از مواد بازیافتی در  ساخت تندیس‌ها و ماکت‌های این بخش از پارک به وفور به چشم می‌خورد. قسمت‌هایی با نام سافاری نور و پارک هنر هم در همین حوالی می‌بینید که دیدنشان خالی از لطف نیست.

 

پارک دایناسورپارک دایناسور (Dinosaur Park)

یکی از جذاب‌ترین تفریحات دبی برای کودکان بازدید از پارک دایناسورها در گاردن گلو دبی است. دایناسورهایی که در این قسمت از پارک می‌بینید آن قدر واقعی هستند که فکر می‌کنید هر لحظه ممکن است راه بیافتند و دنیا را زیر و رو کنند. 120 دایناسور از 34 نژاد در پارک دایناسورهای گاردن گلو دبی می‌بینید که همگی در ابعادی به اندازه‌ی نمونه‌های واقعی‌شان ساخته شده‌اند. در قسمت موزه و آزمایشگاه می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد زندگی دایناسورها هم کسب کنید.

 

 

پارک جادویی گاردن گلوپارک جادویی (Magic Park)

اگر رویال پارک تهران را دیده باشید، خوب می‌دانید که در پارک جادویی دبی چه خبر است. در این قسمت به کمک نقاشی‌های چند بعدی که روی دیوارها کشیده شده و با خطای دید، همه چیز جور دیگری دیده می‌شود. مطمئن باشید که برای عکاسی در این بخش چند ساعت  زمان خواهید گذاشت.

 

 

 

پارک یخیپارک یخی (Ice Park)

این که وسط منطقه کویری، کوهی از یخ ببینید، توهم و سراب نیست! شهر دبی هر غیرممکنی را به ممکن تبدیل می‌کند. در گاردن گلو دبی قسمتی با عنوان پارک یخی فعالیت می‌کند که دمای آن حدود 8 درجه زیر صفر است. فکر می‌کنید چقدر یخ برای ساخت چنین پارکی استفاده شده باشد؟ باورنکردنی است که بیشتر از 5 هزار تن یخ برای ایجاد مجسمه‌های این مجموعه به کار رفته است. 150 هنرمند از کشورهای مختلف دنیا، مجسمه‌های یخی موجود در این بخش را ساخته‌اند.

 

 

شب های جادوییشب‌های جادویی (Magical Nights)

در این قسمت فانوس‌های بزرگی وجود دارد که شب را برای شما روشن می‌کنند. مطمئن باشید که منظره زیبایی را در این قسمت از پارک خواهید دید.

 

 

 

 

 

دنیای رنگارنگ (Colorful World)دنیای رنگارنگ (Colorful World)

اینجا طوری ساخته شده که انگار منبع رنگ و نور در تمام ارک گاردن گلو دبی است. سطل‌های بزرگی که در این بخش می‌بینید، نمادی از نقطه شروع رنگ پاشیدن به سطح پارک گاردن گلو هستند. تفاوت خاص این بخش با سایر قسمت‌های گاردن گلو، استفاده از لیزر برای نورپردازی است.

 

 

 

خیابان شادی (Happiness Street)خیابان شادی (Happiness Street)

در این قسمت مجسمه‌های بزرگی را می‌بینید که در حال رقص و پایکوبی هستند؛ به همین دلیل هم آن را با نام خیابان شادی می‌شناسند. مسئولان شهر دبی برای رواج شادی در تمام شهر دست به اجرای چنین پروژه‌هایی زده‌اند.

 

 

 

 

دنیای دریا (Sea World)دنیای دریا (Sea World)

دنیای دریا در شهر دبی، اولین پارکی است که منحصراً روی مسئله آبزیان تمرکز کرده است. دنیای موجودات زیر آب را می‌توانید در پارک گاردن گلو دبی به خوبی ببینید و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

 

 

 

جنگل خوشحالجنگل خوشحال (Happy Forest)

جنگل نور نام یکی دیگر از بخش‌های گاردن گلو دبی است که با درخت‌های قد و نیم قدی نورانی پر شده است. ترکیب رنگی که در این قسمت می‌بینید شما را به دنیای رویا و خیال می‌برد.

Call Now Button