فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

آشنایی با فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف

06/06/1397
نکات سفر

فرودگاه حیدر علی‌اف پرترددترین فروگاه‌ کشور آذربایجان است که در حال حاضر 3 میلیون مسافر را در سال جابه‌جا می‌کند. این فرودگاه در سال 2004 به افتخار رهبر ملی جمهوری آذربایجان به‌نام حیدر علی‌اف تغییر نام کرد و مورد بازسازی قرار گرفت. فرودگاه حیدر علی‌اف به‌دلیل برخورداری از موقعیت خاص، راه ارتباطی برای پروازهای از نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود و سعی در پاسخگویی به همه‌ی درخواست‌ها دارد و تمامی خدماتش را براساس استانداردهای جهانی ارائه می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های بارز فرودگاه بین‌المللی حیدرعلی‌اف ارزان بودن پروازها می‌باشد، از این جهت توصیه می‌شود که برنامه‌ی سفر خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که از مسیر هوایی که منتهی به فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف است، گذر کند. شایان ذکر است که اکثر ایرانی‌ها به‌دلیل نزدیکی این فرودگاه به ایران و همچنین ارزان‌ بودن پروازها این فرودگه را انتخاب می‌کنند.

فرودگاه بین‌المللی حیدرعلی‌اف شامل دو ترمینال شماره 1 برای پروازهای خارجی و ترمینال شماره 2 برای پروازهای داخلی می‌باشد. شایان ذکر است که ترمینال شماره 1 در سال 2014 مورد بازسازی قرار گرفته است و برای گنجایش جابه‌جایی 6 میلیون مسافر را در سال دارد. ترمینال شماره 2 نیز در سال 2010 توسط یک شرکت انگلیسی بازسازی شده است.

این فرودگاه دارای طراحی مدرن و زیبایی است که مسافران تور باکو را شگفت زده می‌کند. در بسیاری از بخش‌های فرودگاه از وسایل چوبی استفاده شده است که حس صمیمیت را القا می‌کند و شما احساس آرامش پیدا می‌کنید. ایرلاین‌های ایرانی مختلفی همانند هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و همچنین ایران ایر کارگو می‌توان اشاره کرد که به دو فرودگاه اصلی امام خمینی و تبریز پرواز مستقیم دارد.

Call Now Button