مرکز حیدر علی‌اف باکو

مرکز حیدر علی‌اف، جذاب‌ترین جاذبه‌ی باکو

28/03/1397
باکو

باکو در چند سال گذشته پیشرفت زیادی در حوزه‌ی گردشگری کرده است و مرکز حیدر علی‌اف جذاب‌ترین جاذبه‌ی باکوی مدرن و نوعی سمبل این شهر به‌شمار می‌آید. زاها حدید معمار مشهور جهان طراحی آن را انجام داده است و این مرکز را به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی در تور باکو تبدیل کرده است. اگر شما قصد گذراندن لحظات شاد و به‌یادماندنی را در باکو دارید حتماً بازدید از این مرکز را از دست ندهید. مرکز حیدرعلی‌اف یکی از شاهکارهای معماری در دنیا می‌باشد و طراحی آن سینوسی شکل دیده می‌شود.

کاهش توپوگرافی سایت باعث می‌شود که ساختمان حیدرعلی‌اف را به دو سطح مختلف تقسیم کند. زاها حدید طرحی هم‌ردیف را ارائه داده است که یک سری مسیر فرعی بین ساختمان مرکز حیدر علی‌اف، میدان و پارکینگ زیرزمینی ایجاد می‌کند.

مرکز حیدر علی‌اف در واقع شامل سه ساختمان، یک مرکز کنفرانس در کنار سالن اجتماعات و سالن‌های دیگر، یک موزه و کتاب‌خانه است. همچنین این مجموعه دارای یک رستوران و پارکینگ می‌باشد. در موزه مرکز حیدر علی‎اف تصاویری از رهبران ملی آذربایجان به چشم می‌خورد که برای علاقه‌مندان به شخصیت‌های سیاسی و تاریخی کشور آذربایجان انتخاب این مجموعه یک گزینه‌ی ایده‌آل در تور آذربایجان می‌باشد. همچنین کتاب‌خانه‌ی بزرگی در این مرکز قرار گرفته است که امکانات رفاهی خوبی را در اختیار بازدید قرار داده شده است. بسیاری از همایش‌های بزرگ آذربایجان در سالن اجتماعات آن برگذار می‌شود.

مرکز حیدر علی‌اف در سال 2013 در سال 2013 ساخته شده است و علاوه بر نمای بیرونی، نمای داخلی آن نیز منحصربه‌فرد و زیبا طراحی شده است که مورد توجه بسیاری از معماران بزرگ دنیا قرار گرفته است.

Call Now Button