چگونه هزینه های سفر را کاهش دهیم

29/08/1397
نکات سفر

سفر جذابیت‌های زیادی دارد اما بسیاری از خانواده‌ها به دلیل هزینه‌‍های بالای سفر از رفتن به مسافرت منصرف می‌شوند. ترفند‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های سفر وجود دارد که گردشگران می‌توانند با به‌کارگیری آن‌ها سفری لذت‌بخش و کم‌هزینه را تجربه کنند. چگونه ارزان سفر کنیم؟

  • در انتخاب بلیت هواپیما هوشمند باشید

سفرهای هوایی یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای حمل‌ونقل است که طرفداران زیادی در بین گردشگران دارد. بیش‌تر مسافران به‌دنبال راه‌کاری برای کاهش هزینه‌ی بلیت خود هستند. شما می‌توانید از تورهای لحظه آخری برای کاهش هزینه‌های بلیت خود استفاده کنید. در حقیقت بسیاری از آژانس‌های به‌دلیل تکمیل نشدن صندلی‌های هواپیما و یا خالی ماندن تعدادی از اتاق‌های هتل‌ها اقدام به عرضه‌ی تورهای لحظه آخری می‌کنند که به نسبت تورهای دیگر با قیمت پایین‌تری می‌باشد. به عنوان نمونه پرواز تور کوالالامپور می‌تواند صندلی خالی داشته باشد که در تور لحظه آخری با قیمت پایین‌تری از سوی آژانس‌های مسافرتی عرضه شود. همچنین پروازهایی که به صورت غیر مستقیم می‌باشند و در بین راه در فرودگاه‌های دیگر نیز توفق داشته‌باشند، با قیمت کم‌تری ارائه می‌شوند.

چگونه ارزان سفر کنیم
چگونه ارزان سفر کنیم
  • هزینه‌های رومینگ

یکی از ضروریترین وسایل در هنگام سفر موبایل است تا بتوانید با افراد در کشور خودتان ارتباط برقرار کنید. اما هزینه‌ی استفاده از موبایل در کشورهای دیگر بالا است از این جهت برای کاهش هزینه‌های برقراری تماس بهتر است با اپراتور تلفن همراه خود تماس بگیرید و از بسته‌های رومینگ استفاده کنید. علاوه بر آن می‌توانید از اپلیکشن‌های مختلف برای برقراری تماس با دوستان‌تان به‌کار بگیرید تا هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. به‌یاد داشته باشید برخی از هتل‌ها در شهرهای توریستی همانند تور آنتالیا و یا تور استانبول برای جلب رضایت مشتریان وای‌فا اختصاصی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

  • نرخ ارز مبادله‌ای

یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران و گردشگران تهیه‌ی ارز مبادله‌ای است. نرخ ارز مبادله‌ای به‌طور مداوم در حال تغییر است بنابراین توصیه می‌شود این نرخ را قبل از خود بررسی کنید. همچنین می‌توانید ارز خود را به‌طور پیش‌فرض تغییر دهید، بدین معنا که شما می‌توانید از چند ماه قبل از سفر خود ارز مبادله‌ای خود را دریافت کنید. با انجام این کار اگر نرخ ارز افزایش پیدا کرد شما هزینه‌ی کم‌تری را پرداخت خواهید کرد.

چگونه ارزان سفر کنیم
چگونه ارزان سفر کنیم
  • انتخاب هتل‌های ارزان

پیش از آن‌که سفر خود را آغاز کنید هتل‌های مقصدتان را به‌خوبی بررسی کنید، پیشنهادات ویژه‌ی هرکدام را بررسی کنید. شما می‌توانید هتل‌هایی را انتخاب کنید که از نظر مالی با استانداردهای شما مطابقت داشته باشد و از نظر کیفی بسیار به‌صرفه باشند. مثلاً در تور ایروان هتل‌ها دارای دسته‌بندی مختلفی برای تمامی سلیقه‌ها هستند که گردشگران می‌توانند با انتخاب آن‌ها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

Call Now Button