فرودگاه بین‌المللی تفلیس

آشنایی با فرودگاه بین‌المللی تفلیس

17/04/1397
نکات سفر

فرودگاه تفلیس (Tbilisi International Airport)  یکی از مجلل‌ترین فرودگاه‌های کشور گرجستان محسوب می‌شود که در فاصله‌ی 17 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. بسیاری از پروازهای فرودگاه بین‌المللی تفلیس به سمت کشورهای همسایه از جمله ترکیه، روسیه و ایران می‌باشد. این فرودگاه در حال گسترش و پیشرفت زیادی است و در ابتدای سال 2018 ایرلاین “مای وی” (MyWay Airlines) فعالیت خود را آغاز کنند و بسیاری از مقاصد این ایرالاین به‌سمت خاورمیانه و اروپا می‌باشد که همین امر صنعت گردشگری تور گرجستان را با تحولی شگرف مواجه خواهد کرد.

طراحی فرودگاه بین‌المللی تفلیس بسیار زیبا و شیک است و به‌تازگی مورد بازسازی قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های بارز این فرودگاه نظم حاکم برآن است که در مواردی محدود اختلال در پروازها را شاهد باشیم. در میان ایرالاین‌های مختلف، ترکیش ایرلاین، ایرفلوت، پگاسوس ایرلاین و همچنین جورجین ایرویز می‌باشد که بیش‌ترین فعالیت را دارا می‌باشند.

مدیریت اصلی فرودگاه بین‌المللی تفلیس برعهده‌ی شرکت TAV Airports Holding است که از سال 2005 مسئولیت مدیریت آن را برعهده گرفته است. اولین ترمینال این فرودگاه در سال 1952 و به سبک معماری استالینستی بنا شده است و باتوجه به افزایش تعداد مسافران ترمینال‌های جدیدی نیز ایجاد شده است و ظرفیت آن تا 3.5 میلیون مسافر افزایش یافته است.

در این فرودگاه رستوران، کافی‌شاپ وفست‌فود و چند آژانس هواپیمایی قرار گرفته است که خدمات خوبی را در اختیار مسافران تور تفلیس قرار می‌دهند. همچنین دسترسی ساده‌ای برای مسافران در نظر گرفته شده است و شما می‌توانید از اتوبوس و تاکسی برای رسیدن به فرودگاه بین‌المللی تفلیس استفاده کنید که فاصله‌ی چندانی تا مرکز شهر ندارد.

به‌طور کلی گرجستان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری می‌باشد و هرساله گردشگران زیادی با تور باتومی و تفلیس از آن بازدید می‌کنند. صنعت گردشگری گرجستان منجر به تحولی شگرف در نظام اقتصادی این کشور شده و انتضار می‌رود در چند سال آینده به یکی از قطب‌های گردشگری در دنیا تبدیل شود. گرجستان در چند سال اخیر در بین توریست‌های ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار داشته و ایرانیان زیادی را به‌خود جذب می‌کند.

Call Now Button