مراکز خرید استانبول

مراکز خرید و بازارهای استانبول

مرکز خرید ایستینیه

مرکز خرید ایستینیه

Istinye Park مرکز خرید ایستینیه ادعا میکند که بیش از 200 مارک برگزیده را در  یکجا جمع کرده است و سومین مرکز خرید مهم ترکیه میباشد. این مرکزبا طرح و شکل خاص با 2 مجموعه هوای باز (پارک) و سرپوشیده و یک مجموع  غذای ترکیمعتبر شامل 300 فروشگاه خرید و 400 کافه و رستوران و سالن سینمایی سه بعدی IMAX به همراه 12 سالن دیگر سینماو یک سالن بزرگ کنفرانس میباشد.
مساحت کل ایستینیه 270 هزار متر مربع و 87 هزار متر مربع فضای سرپوشیده میباشد که البته یک مجموعه ورزشی شامل 12 استخر مخصوص شنا و سالن مختلف ورزشی بهمراه مرکز ورزشی بزرگ SPA و همچنین کلوپ «Hillside City Clubb» نیز جزو این مجموعه است . در این مرکز خرید در فضای باز آن کوچه و خیابان بندی وجود دارد که گویی در بازارهای محلی خرید میکنید. برندهایی چون  Burberry, Chach, Etro, Louis Vuitton, Paul Smithh و بسیاری از مارکهای معروف دیگر را نیز میتوانید اینجا ببینید.


مرکز خرید متروسیتی

متروسیتی

مرکز خرید متروسیتی Metrocity Istanbul Shopping
مرکز خرید متروسیتی جزو مراکز خرید معروف و بزرگ استانبول است . یکی از شاخصه های مهم متروسیتی این است که برای وارد شدن به آن از همان ایستگاههای مترو نیز ورودیهایی فراهم شده و بنابراین بازدیدکنندگان برای ورود به متروسیتینیازی به خروج از ایستگاه مترو ندارد.
این فروشگاه 3طبقه زیرزمین دارد و هر طبقه دارای سالن غذاخوری و کافه تریا می  شود.
علاوه بر جاذبه های گردشگری متنوع شامل آثار و بناهای تاریخی، مناظر طبیعی و .. باید به این نکته اشاره کرد که یکی از مهم ترین دلایل سفر به استانبول بخصوص برای ایرانیان در قالب تور استانبول،  امکان خرید از بازارهای متنوع و فراوان این شهر است. کشور ترکیهبویژه شهر استانبول در زمینه صنعت نساجی و همچنین صنایع دستی از شهرت بسیاری برخوردار است و اکثر تورهای استانبول بازدید از این مراکز تجاری را دربرنامه های گردشگری خود قرار می دهند. آژانس خدمات مسافرتی سالیان سفرمجری تورهای استانبول و پروازهای چارتری ، تهران استانبول از جمله پرواز چارتر ماهان – چارتر ایران ایر – چارتر قشم ایر و چارتر کاسپین در تمام طول سال می باشد.


بازار بزرگ استانبول | Grand Bazaar

بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول را انتخاب کنید تا علاوه بر بازدید از مکانی تاریخی،از نزدیک به تماشای فرهنگ و زندگی روزانه مردم محلی استانبول بنشینید و از این هم‌نشینی گرم و دوستانه لذت ببرید.

قطعا یکی از اولین انتخاب ها برای گشت و گذار در بازارهای سنتی شهر استانبول، همین بازار بزرگ است. بازارای که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای سرپوشیده دنیاست و سالانه حدود ۲۵۰ هزار گردشگر را به خود فرا می خواند. این بازار بزرگ بیش از ۶۰ خیابان مسقف و ۵۰۰۰ مغازه مختلف و ۲۲ ورودی به چشم می خورد. البته امکانات این بازار تنها به همین جا محدود نمی شود و دو مسجد، چندین آبنما، دو حمام و کافه و رستوران نیز از دیگر امکاناتش محسوب می شوند.

خرید سوغاتی هایی چون صنایع دستی، سفال، منسوجاتی چون قالیچه و لیف و …، عتیقه جات جالب توجه، جواهرات و البته خوشمزه هایی مانند باقلوا، قهوه و ادویه در بازار بزرگ استانبول منتظر شما هستند.

آدرس : استانبول، منطقه فاتح، محله بایزید

ساعت دسترسی : 9:00 تا 19:00


بازار ادویه | Spice Bazaar

بازار ادویه استانبول
بازار ادویه استانبول

بازار ادویه  مکان دلچسبی است که به ملاقات دنیای ادویه ها بروید!

با پیاده روی کوتاهی از بازار بزرگ استانبول به بازار ادویه می رسید. مناظر جالب توجه و خرید و فروش، موقعیت مناسبی برای عکاسی و دوستداران خرید و صد البته طرفداران شکم گردی فراهم می کند.

وقتی پا به بازار ادویه استانبول می گذارید، ادویه تنها محصول و سوغاتی پیش روی شما نیست و انبوهی از میوه های خشک شده، مغز و آجیل، شیرینی های ترکی، انواع چایی، عسل، زیتون، روغن ها و عودها از جالب ترین چیزهایی است که در برابر شما قرار می گیرند.

با گشت و گذار در این بازار، جشنواره ای از هزار رنگ ادویه ها  از قبیل سماق، فلفل مخلوط شده، کراکر،زعفران و همچنین بوی ماهی تازه را به راحتی به خاطر خواهید سپرد.

خوب است بدانید این بازار در زمان های ابتدایی ساختش مختص فروش ادویه و داروهای گیاهی بود و نام بازار ادویه نیز از همان دوران باقی مانده است. این بازار با 85 مغازه  تمام روزها به جز یک شنبه هاو تعطیلات رسمی و مذهبی باز می باشد.

آدرس : استانبول، فاتح، رستم پاشا

ساعت دسترسی : همه روزه: 9:00 تا 17:00

Call Now Button